Polecane posty

slawek74    12196
marek1977 napisał:

Putin dzisiaj ogłosił że zmniejszy wydobycie , żeby windować ceny na świecie.Baryłka już reaguje.

a co ma ogłaszać jak mu embargo narzucili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3215

Paliwo jednak się starzeje odstawywuje i w sumie takie 6miesiecy można potrzymać jakieś takie dłuższe magazynowanie zależy ile cena by miała wzrosnąć to tak średnio to widzę ale by się dało.

A paliwo niewiadomo jak nie stanieje raczej prędzej może być droższe ile trudno powiedzieć ale droższe.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
songo    801
Damianek20 napisał:

28 minut temu, Tomek0406 napisał:

Na pewno jest tak jak piszesz... Gdyby nasi przodkowie wychodzili z takiego założenia to dziś miałbyś na imię Hans albo Rusłan ale może tobie też to wszystko jedno. Chłopie to nie czasy średniowiecza że królowie walczą wraz z poddanymi

No i może właśnie źle że nie walczą. Bo teraz można w białych rękawiczkach rozpętać wojnę i wysłać na śmierć tysiące albo miliony . Ale to jest właśnie tego typu mentalność ludzi tych co napadają bo ktoś im każe to robić a oni ślepo to robią mimo że giną . Gdyby ludzie się sprzeciwili to nie było by wojny nigdy bo żaden polityk by nie poszedł walczyć żeby się obgłowić kasa. 

Zresztą czym ty chcesz iść i walczyć ??? Bo chyba kosa albo cepem. Cały sprzęt który jesteśmy zdolni obsłużyć z partyzanta po godzinnym przeszkoleniu jedzie na Ukrainę. W końcu pojedzie cały i zostanie już tylko specjalistyczny do którego trzeba ludzi szkolić dłużej. Samą ilością która dostali orkowie sprawia że nie  mieli byśmy szansy teraz z nimi a wiem co mówię, i więcej nie mogę mówić na na ten temat. Więc raczej hamuj swoje zapędy do wojny bo właśnie tacy narwańcy szybko giną oszukani przez rządy. 

Jeżeli chodzi o Hansa czy Ruslana to co za różnica jak i tak nie żyjemy w wolnym kraju. Niby masz własność a jej nie masz bo bez pozwolenia nie wolno ci nic . Byłeś okradany kiedyś i jesteś nadal tylko przez większą ilość żydzi Niemcy ruskie Amerykanie itp każdy nas doi jak się da . 

o kurna jak jestem na af z 7lat to mądrzejszego postu nie czytałem.


JanKrzysztof napisał:

20 minut temu, tracker napisał:

Ale tu mondorości można poczytać, spece od rynku paliw, od produkcji nawozów , od polityki, od prowadzenia wojny i od palenia węgla na łopacie palnikiem gazowym :D

Pewnie, lepiej oglądać TVP Info i mieć IQ 50...

i tacy potem właśnie idą walczyć ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1663
54 minuty temu, Strongman napisał:

Ja niepatrze jaka cena, mi poprostu potrzeba to kupuję, zapasów też nie robię a te 200zł w tą czy w tamtą na 1000l to pikuś, do cen paliw to nic nie mam a do nawozów jak podrożały 300% to serce boli,aż takie złodziejstwo. 

No bez jaj. Koszty paliwa dodawane są do wszystkiego. Masz dużo to nie szkoda ci 200zl. Ja czuję różnice. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ja zużywam ok 3-4 tys litrów, różnica 2 zł przy takiej ilości to 6-8 tys, nawóz jak był po 1000 a teraz po 4000 to różnica przy 10 tonach to 30 tys.

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2203
2 godziny temu, songo napisał:

o kurna jak jestem na af z 7lat to mądrzejszego postu nie czytałem.

 

i tacy potem właśnie idą walczyć ehh.

 

 

FB_IMG_1670570750826.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

ja zużywam ok 3-4 tys litrów, różnica 2 zł przy takiej ilości to 6-8 tys, nawóz jak był po 1000 a teraz po 4000 to różnica przy 10 tonach to 30 tys.

Dokładnie, paliwo robi różnicę na ha ale bez porównania względem nawozów.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
Dnia 8.12.2022 o 17:07, GRZES1545 napisał:

Byłeś na szkoleniu czy jak? Z tego co pamiętam w razie W to ja mam do swojej jednostki macierzystej się stawić...Biedrusko Wlkp.🙆‍♂️

Nie nie byłem jest tylko wezwanie 18 pułk logistyczny Biała Podlaska,pewnie jako kierowca bo mam c+e

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
1 godzinę temu, karolr2 napisał:

Nie nie byłem jest tylko wezwanie 18 pułk logistyczny Biała Podlaska,pewnie jako kierowca bo mam c+e

tez mam do bialej rozkaz jako kierowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
16 godzin temu, songo napisał:

o kurna jak jestem na af z 7lat to mądrzejszego postu nie czytałem.

 

i tacy potem właśnie idą walczyć ehh.

 

Idą walczyć i nawet ich kobiety im każą 😄😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
8 godzin temu, rolnik34 napisał:

tez mam do bialej rozkaz jako kierowca

Witaj w klubie... Ty weź bańki a ja wąż 🤣🤣🤣🤣

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaMel    30

B0 7.05zl 1000l lubelskie, dostawa na poniedzialek

 

Edytowano przez KaMel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaMel    30
4 godziny temu, ZetorMisio napisał:

Gdzie zamawiałeś?

Zawsze zamawiam w exoil

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

@KaMel zawsze zgadzają Ci się litry, szczególnie w niskich temperaturach?

Ja raz od nich brałem i na wyświetlaczu pod koniec zerknełem to pisało ,,kompensacja - nie" 

A chyba powinna być na tak bo paliwo powinno być zlewane przy temp przeliczeniowej 15 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

jak to jest z tym zwiększeniem stawki do 1,2 za litr paliwa to będzie dla wszystkich czy tylko dla producentów trzody ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26

zwrot akcyzy ma być zwiększony z 1,0 zł do 1,20 zł dla wszystkich a dla hodowców trzody ma być zwiększony limit ropy tak jak dla hodowców bydła

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
1 godzinę temu, jan88 napisał:

jak to jest z tym zwiększeniem stawki do 1,2 za litr paliwa to będzie dla wszystkich czy tylko dla producentów trzody ? 

Tylko dla wyborców PiS i z pieczątką kurii.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj