Polecane posty

magic88    9
Boles napisał:

kuj-pom  u lokalnego sprzedawcy :

saletra - 3620

saletrosan - 3500

mocznik - 3650  - > import Algeria chyba bez inhibitora, brał ktoś taki, czy lepiej nie ryzykować?

Dawał ktoś na N2 w rzepaku i pszenicy mocznik w odpowiednio niższej dawce  zamiast saletry, jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Robie tak już od kilku lat, wcześniej też miałem wątpliwości ale zrobiłem doświadczenie na jednym polu. Teraz gruba saletra na N1, a mocznik N2, ewentualnie 3 w opryskiwacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004
20 godzin temu, stach12 napisał:

ty q,,wa umiesz czytać ????

A ty już chociaż wiadro QQ ususzyłeś ?,I bez q.....wa bo to napisać jest prościej niż ususzyć owe wiadro QQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8541
6 godzin temu, przemol87 napisał:

Obecnie za 80km na kółko płacę 500zl, łódka 26ton

To jak darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
3 godziny temu, Boles napisał:

kuj-pom  u lokalnego sprzedawcy :

saletra - 3620

saletrosan - 3500

mocznik - 3650  - > import Algeria chyba bez inhibitora, brał ktoś taki, czy lepiej nie ryzykować?

Dawał ktoś na N2 w rzepaku i pszenicy mocznik w odpowiednio niższej dawce  zamiast saletry, jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Rzepaku nie sieje ale na zboże zawsze druga dawka mocznik u mnie idzie na pierwsza saletra. Po co przepłacać jak nie muszę a efekty są.

3 godziny temu, Boles napisał:

kuj-pom  u lokalnego sprzedawcy :

saletra - 3620

saletrosan - 3500

mocznik - 3650  - > import Algeria chyba bez inhibitora, brał ktoś taki, czy lepiej nie ryzykować?

Dawał ktoś na N2 w rzepaku i pszenicy mocznik w odpowiednio niższej dawce  zamiast saletry, jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Rzepaku nie sieje ale na zboże zawsze druga dawka mocznik u mnie idzie na pierwsza saletra. Po co przepłacać jak nie muszę a efekty są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Mocznik musi się w ziemi rozpuscic i na to potrzeba dość sporo wody. forma amidowa to nie jest to samo co forma amonowa w saletrze. Najlepsze efekty to zasiac przedsiewnie w kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19825
45 minut temu, Raptus902 napisał:

W jakiej fazie stosujesz ten mocznik? Pierwszy raz chce zastosować na n2 na zboża.

Od kilku lat stosuje na N2 mocznik w zbożach. Wypada to u mnie ok miesiąca po padaniu pierwszej dawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9990
4 godziny temu, Boles napisał:

kuj-pom  u lokalnego sprzedawcy :

saletra - 3620

saletrosan - 3500

mocznik - 3650  - > import Algeria chyba bez inhibitora, brał ktoś taki, czy lepiej nie ryzykować?

Dawał ktoś na N2 w rzepaku i pszenicy mocznik w odpowiednio niższej dawce  zamiast saletry, jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Znajomy kilka lat sieje na 1 strzał saletrę i tydzien-dwa później mocznik. Zboża ma zwykle ładne. Raz pamiętam opóźnił w pszenżycie wjazd z mocznikiem to nie mógł tego skosić tak długo stało zielone. Ziarno doszło ale sloma zielona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2156

 

2 minuty temu, soltys48 napisał:

Od kilku lat stosuje na N2 mocznik w zbożach. Wypada to u mnie ok miesiąca po padaniu pierwszej dawki 

To pierwszą dawkę siejesz przed początkiem marca? 

U mnie N2 w postaci saletry ostatnie lata wychodziło miesiąc po N1

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    483

Ja Rsm daje przy 1 kolanku wiec z mocznikiem bym podobnie postąpił , a w rzepaku to po albo wszystko na raz czyli saletra i Rsm w jednym dniu albo po tygodniu do dwóch tygodni . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

Ja myślę ponad N1 saletra za dwa tygodnie N2 w postaci mocznika za trzy tygodnie zabiegi dolistne nitrospeed39 za cztery drugi zabieg dolistny nitrospeed39 z ekoplonu i na tym zakończyć nawożenie azotowe. Do dolistnych dodam jeszcze odżywki forte zboża oraz energry też z ekoplonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    483

Ten Nitrospeed to daruj . Lepiej już mocznik albo Rsm dolistnie . Ale to tylko jako dodatek traktujesz bo główne nawożenie idzie w granuli czy tam Rsm . Nawet niektórzy odradzają i mi doradcy tez bo grzyb sie panoszy od dawania azotu dolistnie . Forte zboże i Energy z Ekoplon tez szkoda pieniędzy . 

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

jak jest mocznik na drugą dawkę to leci praktycznie w tym samym momencie na rzepak co pierwsza dawka, w zbożach max 2 tygodnie po pierwszej dawce wjazd z mocznikiem, jak są normalne warunki, czyli czasem popada to jest dobry nawóz, jak suszy to wydaje się że rośliny trochę gorzej znoszą stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    130
soltys48 napisał:

45 minut temu, Raptus902 napisał:

W jakiej fazie stosujesz ten mocznik? Pierwszy raz chce zastosować na n2 na zboża.

Od kilku lat stosuje na N2 mocznik w zbożach. Wypada to u mnie ok miesiąca po padaniu pierwszej dawki 

Zależy jak będzie z wilgocią ale chciałem to zastosować saletrę i od razu za tym jechać z mocznikiem dopóki jest jeszcze wilgoć bo potem to różnie bywa. Tylko czy nie za zimno wtedy na mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511
SawekBraczyk napisał:

Ten Nitrospeed to daruj . Lepiej już mocznik albo Rsm dolistnie . Ale to tylko jako dodatek traktujesz bo główne nawożenie idzie w granuli czy tam Rsm . Nawet niektórzy odradzają i mi doradcy tez bo grzyb sie panoszy od dawania azotu dolistnie . 

W tamtym roku kolega jechał na samym nitrospeed39 i miał fajny plon. Grzyb nie atakował jakoś z większą presją. A i tak jakoś zabieg grzybowy będzie trzeba zrobić. Ja go traktuje jako dodatek w krytycznych fazach na zapotrzebowanie na azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19825
23 minuty temu, misio3p napisał:

 

To pierwszą dawkę siejesz przed początkiem marca? 

U mnie N2 w postaci saletry ostatnie lata wychodziło miesiąc po N1

Tak. Z saletra zazwyczaj 1 marca wjeżdżam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465
10 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Ja Rsm daje przy 1 kolanku wiec z mocznikiem bym podobnie postąpił , a w rzepaku to po albo wszystko na raz czyli saletra i Rsm w jednym dniu albo po tygodniu do dwóch tygodni . 

Trochu nie bardzo z tym podaniem mocznika jak proponujesz , o ile rsm dajesz przy pierwszym kolanku to on w jakimś stopniu już ci zacznie działać niedługo po rozlaniu (choć uważam że i tak chwilę wcześniej się powinno podać , ale mniejsza o to )to mocznik powinien iść najpóżniej przy strzelaniu w żdzbło , żeby na 1 kolanko już ten mocznik działał , a nie że dasz mocznik na 1 kolanko , bo nim zacznie działać to już będzie 3 kolanko i redukcja w kłusku juz może nastąpić zapewne 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    483
1 minutę temu, mysza103 napisał:

Trochu nie bardzo z tym podaniem mocznika jak proponujesz , o ile rsm dajesz przy pierwszym kolanku to on w jakimś stopniu już ci zacznie działać niedługo po rozlaniu (choć uważam że i tak chwilę wcześniej się powinno podać , ale mniejsza o to )to mocznik powinien iść najpóżniej przy strzelaniu w żdzbło , żeby na 1 kolanko już ten mocznik działał , a nie że dasz mocznik na 1 kolanko , bo nim zacznie działać to już będzie 3 kolanko i redukcja w kłusku juz może nastąpić zapewne 

Inaczej . Tak naprawdę to gdzieś 3 tygodnie po pierwszej dawce u mnie idzie druga dawka . No tak by działało na 1 kolanko , zawsze dużo prędzej niż T1 idzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19825
2 minuty temu, miwigos napisał:

To mocznik 1 kwietnia , jak dla mnie za póżno

W mojej okolicy wielu rolników tak stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465
5 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Inaczej . Tak naprawdę to gdzieś 3 tygodnie po pierwszej dawce u mnie idzie druga dawka . No tak by działało na 1 kolanko , zawsze dużo prędzej niż T1 idzie . 

I tak mniej więcej powinno być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj