Polecane posty

Sphinxi1    32
Przed chwilą, masa24 napisał:

nie gadaj, chyba nie chcesz dyskutować z Wiesławem Grynem?

Zapraszam Wiesia na swoje piachy IIIb i IVa. Niech pokaże co potrafi na ziemiach gdzie nawet z nawozem zbiera się 6 ton pszenicy 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594
2 minuty temu, masa24 napisał:

nie gadaj, chyba nie chcesz dyskutować z Wiesławem Grynem?

Wiesio to jest Wiesio , miał wiele porażek , ale się podniósł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
1 godzinę temu, Jurniczek napisał:

Oby jak najwięcej takich jak ja. Zero NPK na 50 ha oziminy i 0 azotu na wiosnę i GA będzie sama udławi się tymi nawozami.

Co racja to racja , oby jak najwięcej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
2 minuty temu, galan99 napisał:

Wiesio to jest Wiesio , miał wiele porażek , ale się podniósł .

a jakie porażki miał ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258
7 minut temu, Sphinxi1 napisał:

Zapraszam Wiesia na swoje piachy IIIb i IVa. Niech pokaże co potrafi na ziemiach gdzie nawet z nawozem zbiera się 6 ton pszenicy 

3 klasa to piach? 6 ton to dobry wynik realny, wiadomo że.u jutuberow po 10 ton zbierają ale to tylko i nich 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
17 minut temu, Sphinxi1 napisał:

Mieć 50ha i nie dać nawozu to trzeba być niezłym paprochem. To może chociaż wapno?

Jeśli mogę po imieniu Panu to Paprochu ozimina jest piękna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
8 minut temu, galan99 napisał:

Widocznie za mało go znasz jak nie wiesz .

wogole nie znam

tylko jak widze jak goscia pokazuja na youtube,  na farmerze w konkursie innowaycjny rolnik jest on i synek

a potem czytam ze przez 3 lata bez azotu nie bedzie spadku plonu  to jedyne co mysle ze to niezly kretyn. 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1544
30 minut temu, masa24 napisał:

warto to rozwazyc

nawet taki as rolnictwa jak Wiesław Gryn cos mowil na youtubie ze w pierwszym roku mozna , nie chce sklamac, ale nie wiem czy wogole nie dac azotu czy jakas smieszna dawke a plony 7 +    przeciez glupot by nie mowil

jeszcze czekam co na ten temat ma do powiedzenia rolnik nieprofesjonalny,  bo tez zrobil sie z niego neizly autorytet od wszystkiemu. Jak powie ze urosnie bez azotu to w tym roku 0 n na pszenice!

No tak, tylko ten pan gospodaruje głównie na 2 klasie 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sphinxi1    32
9 minut temu, masa24 napisał:

wogole nie znam

tylko jak widze jak goscia pokazuja na youtube,  na farmerze w konkursie innowaycjny rolnik jest on i synek

a potem czytam ze przez 3 lata bez azotu nie bedzie spadku plonu  to jedyne co mysle ze to niezly kretyn. 

Pięknie podsumowane 

1 minutę temu, XTRO napisał:

No tak, tylko ten pan gospodaruje głównie na 2 klasie 

Typa nie znam, ale wiedziałem, że gdzieś jest haczyk, a wyszło, że jest HAK. Na 2 klasie to co to za sztuka mieć 7 ton 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    239

skoro 0 azotu to napisze swoje plony ,rzepak klasa ziemi 2 i 3b plon 1900 kg ,klasa 4 piach 1,5tony pszenica po rzepaku klasa ziemi 2 7,5 tony , klasa 3 pszenica po pszenicy 4 tony , po burakach 3 klasa 4 tony kuku 3 klasa ziemi plon 9 ton 26 wilgotnośc , kuku klasa ziemi 4i5 plon 7,5 tony 30 wilgotność 0 npk , 0 azot, oprysk na chwasta i odżywka x2 w rzepaku 2x robak i jestem zadowolony nie płacze z tego powodu nie mam faktur na termin i od kilku lat stać mnie na wiele rzeczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

to i ja się pochwale soja na soi 3 lata 0 NPK I 0 AZOT  średnia z tych 3 lat 3,2 TONY

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sphinxi1    32
10 minut temu, jarecki7745 napisał:

skoro 0 azotu to napisze swoje plony ,rzepak klasa ziemi 2 i 3b plon 1900 kg ,klasa 4 piach 1,5tony pszenica po rzepaku klasa ziemi 2 7,5 tony , klasa 3 pszenica po pszenicy 4 tony , po burakach 3 klasa 4 tony kuku 3 klasa ziemi plon 9 ton 26 wilgotnośc , kuku klasa ziemi 4i5 plon 7,5 tony 30 wilgotność 0 npk , 0 azot, oprysk na chwasta i odżywka x2 w rzepaku 2x robak i jestem zadowolony nie płacze z tego powodu nie mam faktur na termin i od kilku lat stać mnie na wiele rzeczy

Tylko żeby zaraz ktoś z IVa i wyżej nie wziął twojego komentarza jako prawdy objawionej bo za 2 lata będzie płacz. Ba, już jest. Patrząc po oziminach już widać kto nie dał NPK drugi sezon z rzędu 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
25 minut temu, masa24 napisał:

 

a potem czytam ze przez 3 lata bez azotu nie bedzie spadku plonu  to jedyne co mysle ze to niezly kretyn. 

Jak z azotem plon był ch*jowy to bez azotu nie ma roznicy

  • Haha 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    239

dałem 0 npk pod zboża a pod rzepak po 100kg poli6 i jak na tą pore pszenica wygląda dobrze i rzepakowi też nic nie brakuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sphinxi1    32
Przed chwilą, jarecki7745 napisał:

dałem 0 npk pod zboża a pod rzepak po 100kg poli6 i jak na tą pore pszenica wygląda dobrze i rzepakowi też nic nie brakuje

 

Jutro nie zjedz śniadania tylko zacznij od obiadu. Będziesz jak swoja pszeniczka i rzepak 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

ilosc npk i spadek plonu bez nawozenia zalezy od zasobnosci gleby, tu jestem w stanie zrozumiec przerwe 2-3 lat , w zależnosci od zasobnosci.     ale nie mowmy o 6-7 t pszenicy bez nawozenia azotowego przez 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    239

rzadko jem śniadania , ja patrze na swój portfel i co w nim jest po sezonie a rekordy innych mnie średnio interesują , po prostu napisałem plony z tego roku i co mi z tego zostało a jaki będzie nastepny sezon to zobaczymy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
30 minut temu, Jurniczek napisał:

Jeśli mogę po imieniu Panu to Paprochu ozimina jest piękna.

Ile sypała?

 

23 minuty temu, masa24 napisał:

wogole nie znam

tylko jak widze jak goscia pokazuja na youtube,  na farmerze w konkursie innowaycjny rolnik jest on i synek

a potem czytam ze przez 3 lata bez azotu nie bedzie spadku plonu  to jedyne co mysle ze to niezly kretyn. 

Nie do końca mówił że przez 3 lata będzie bez spadku , tylko było mówione że mieli kontrole 3 letnią , i w pierwszym roku plony były dosyć ładne , a po trzech latach spadły drastycznie , a to by znaczyło że w drugim roku też mieli spadek w porównaniu do pierwszego roku , ale to nic dziwnego , skoro nie dawali nic . Bardziej uwagę trzeba zwrócić na to że do tej pory dawali 140-150 kg N I WSZYSTKO ROSŁO TAK JAK POWINNO , A TERAZ DALI 100N i też jest ok , A tutaj na forum większość daje ok 200kg N albo i więcej , więc może tyle jest faktycznie za dużo . Sam do tej pory dawałem 180-200 N, a teraz będę dawał właśnie tyle jak oni wcześniej czyli 140-150kgN . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sphinxi1    32
6 minut temu, galan99 napisał:

Bardzo wiele ludzi na świecie nie jada śniadać w cale i żyją .

Ty jesz za dwóch i wyglądasz jak wyglądasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594
2 minuty temu, jarecki7745 napisał:

a jak galan wygląda chętnie zobaczę

Jak Sulejman Spaniały i taki stanowczy nie ugięty .

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj