Polecane posty

karolek12    82
4 godziny temu, piotr30piotr napisał:

Tylko ktoś zdrowo pierdolnięty udowadnia obcym na forum ile czego ma 

święta prawda 

 

3 godziny temu, RU68 napisał:

 

Zrozum człowieku tobie jest potrzebny dobry specjalista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

W tamtym roku miałem azot dosyć tani , bo kupiony latem , teraz jednak nie mam i raczej kupno odkładam na późniejsze czasy , co już będzie , już mi po głowie chodzi żeby na wiosnę dać po 120 kg N i ma starczyć , tylko wówczas trzeba zmienić całkowicie plan nawożenia . Z tamtego roku zostało mi 1200 litrów rsm , to do doglebowki na rzepak będzie po 70 litrów , a później to się zobaczy , albo będzie gorzej , albo lepiej , tym bardziej że wybory będą i rozdawnictwo jakieś nie będzie wykluczone.

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
10 minut temu, Strongman napisał:

A kto piszę prawdę w dopłatach.

chyba każdy pisze to co ma na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Co by nie było , to jedno jest pewne że na przyszłe żniwa na orlenach paliwa będą z 50 gr tańsze niż hurt będzie miał , i z innymi rzeczami pewnie będzie podobnie . Machina z kiełbasą wyborczą na pewno ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
10 minut temu, mysza103 napisał:

W tamtym roku miałem azot dosyć tani , bo kupiony latem , teraz jednak nie mam i raczej kupno odkładam na późniejsze czasy , co już będzie , już mi po głowie chodzi żeby na wiosnę dać po 120 kg N i ma starczyć , tylko wówczas trzeba zmienić całkowicie plan nawożenia . Z tamtego roku zostało mi 1200 litrów rsm , to do doglebowki na rzepak będzie po 70 litrów , a później to się zobaczy , albo będzie gorzej , albo lepiej , tym bardziej że wybory będą i rozdawnictwo jakieś nie będzie wykluczone.

wiele wskazuje na to że w przyszłym roku też dadzą dopłaty do nawozów wiec warto kupować teraz kiedy jest najtaniej bo i tak jakąś część pewnie zwrócą 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Ale gówno robicie w tym temacie,nic o cenach nie można się dowiedzieć

W maju zakupiłem npk białoruski z resztek po 3500, jeśli za rok taka cena się utrzyma to pójdą jakieś minimalne dawki w tym od 200-300kg/ha 

Mocznik po 4100

Saletra 32 3400 

Mazowieckie 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
12 minut temu, jan88 napisał:

chyba każdy pisze to co ma na polu

A ta jak tam pracują ludzie z miasta i pszenżyta od pszenicy przy kontroli na miejscu nie potrafią rozróżnić więc te główne uprawy da się ominąć,qq nie ominie bo nie wmówi ze to zboże.

A areały wiadomo ze muszą się zgadzać choć w mapach dopłat widać takie zakreskowane działki co nikt nie składa.I co niektórzy mają chęć na nie składać.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
10 minut temu, Papkin napisał:

Ale gówno robicie w tym temacie,nic o cenach nie można się dowiedzieć

W maju zakupiłem npk białoruski z resztek po 3500, jeśli za rok taka cena się utrzyma to pójdą jakieś minimalne dawki w tym od 200-300kg/ha 

Mocznik po 4100

Saletra 32 3400 

Mazowieckie 

 

 

 

to super cene masz jeszcze na saletre

co tu o cenach pisać jak w ciągu jednego dnia podnieśli sobie cenę o 600 zł  na zbożu jakoś tak to nie działa 

Edytowano przez jan88
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
11 minut temu, jan88 napisał:

wiele wskazuje na to że w przyszłym roku też dadzą dopłaty do nawozów wiec warto kupować teraz kiedy jest najtaniej bo i tak jakąś część pewnie zwrócą 

Jeśli ktoś jest przy kasie to raczej powinien kupić chociaż z połowę potrzebnych nawozów ,  bo jeśli kasy brak a Zboża i rzepak dołują , to w moim przypadku wszystko ładuje na kupę i trzeba liczyć że później ewentualną podwyżka zbóż , zniweluje wzrost cen nawozu .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
35 minut temu, jan88 napisał:

wiele wskazuje na to że w przyszłym roku też dadzą dopłaty do nawozów wiec warto kupować teraz kiedy jest najtaniej bo i tak jakąś część pewnie zwrócą 

Jeszcze w tym roku nic nie dali a ja mam kupować pod przyszłe? 😂

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
9 godzin temu, RU68 napisał:

to napisałem że mam na 5 lat a z tą firmą mam nadzieje już tylko spotkam się w sądzie ogólnie przestrzegam bo niedługo prawdopodobnie się zwiną  a maja kapitału 10 000

Stąd DZIAD wypisz wymaluj bynajmniej się nie ukrywasz i bez urazy na zaczepki i podsmiehujki  zwykle odpowiadam

Lepiej cwaniakiem niż gołodupcem i wszystko załatwiać na pandę

Bo ja wiem z czego te nadęcie -a z tymi ha  ze pisałem nie bądź taki pewien bo byście srali z radości czy smutku

Nawóz to majątek nie wprowadzaj w błąd proste powiązanie

Naprawdę uważasz że ktoś Ci tu czegoś zazdrości? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

no jeśli chcesz zaoszczędzić to kupuj, w zeszłym roku wygrali Ci co kupili w lipcu  a potem w maju  kupili na nowy sezon pod dopłaty i śpią spokojnie 

14 minut temu, krilan06 napisał:

Jeszcze w tym roku nic nie dali a ja mam kupować pod przyszłe? 😂

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
36 minut temu, mysza103 napisał:

Jeśli ktoś jest przy kasie to raczej powinien kupić chociaż z połowę potrzebnych nawozów ,  bo jeśli kasy brak a Zboża i rzepak dołują , to w moim przypadku wszystko ładuje na kupę i trzeba liczyć że później ewentualną podwyżka zbóż , zniweluje wzrost cen nawozu .

Też tak uważam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

@jan88 - no ja właśnie kupiłem w zeszłym roku w czerwcu, a teraz pod koniec kwietnia pod dopłaty. Ale nie zamierzam nabijać im znowu kabzy w nadziei że coś dadzą tym bardziej że jeszcze ani złotówki nie dostałem

Edytowano przez krilan06
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Ja mam jeszcze tani azot z zeszłego roku na przyszły rok ale kupuje podkład bo tani jak bym miał rozsiewacz do wapna to wapno bym kupował tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
15 minut temu, krilan06 napisał:

@jan88 - no ja właśnie kupiłem w zeszłym roku w czerwcu, a teraz pod koniec kwietnia pod dopłaty. Ale nie zamierzam nabijać im znowu kabzy w nadziei że coś dadzą tym bardziej że jeszcze ani złotówki nie dostałem

spokojnie akurat dopłaty od nawozów wypłacą na 100 % 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, jan88 napisał:

to jak masz samą kukurydze to masz mniejsze dopłaty wtedy bo nie  spełniasz  dywersyfikacji upraw

no i? te kilka stów na ha w porównaniu ze stabilnością plonowania to  żadne pieniądze 

1 godzinę temu, karolek12 napisał:

święta prawda 

 

Zrozum człowieku tobie jest potrzebny dobry specjalista

Przecież tu tylu specjalistów i znawców ? A jak mówią każdy psychiatra to trochę wariata  .Mój specjalista takim jak ty nie pomoże bo na ból d*py to proktolog

46 minut temu, GRZES1545 napisał:

Naprawdę uważasz że ktoś Ci tu czegoś zazdrości? 

Mi to zwisa czy kogoś zaczepiam wpierw durnie pytają a jak brak argumentów to zaczepki i dopierdalanie .A jak durny łeb jeden z drugim  nie ogarnia to wyzwiska i odnośniki po co to .Prawie wszyscy "najmądrzejsi" a tak naprawdę przemądrzali a smród inteligencji się wlecze Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Na Lubelszczyznę widzę już hiperinflacja dotarła, 5 milionów złotych za tonę Polifoski... Myślcie trochę co piszecie, bo później włazi tutaj kukurydziany milioner Szczepan spod Opola w przepoconych gumofilcach i ma pożywkę widząc, jakie androny wypisujecie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
3 godziny temu, pawelek98 napisał:

My barany wprowadzany embarga na białoruskie nawozy, a ukraińcy kupują, ten akurat chciał zaoszczedzić i kupił za 18000  hrywien tona, nawóz 15-15-15, i okazało się że 0 azotu, fosforu i potasu tylko jakas maczka

Cena tego nawozu na uk około 24000 hrywien czyli okolo 3800 zl

I widzicie Panowie ich atakuja i nawozy skad biora, 

Ale my pomozemy i tylko polifoske kupic mozemy

Bo my tak bardzo pomagamy że aż sobie szkodzimy😆

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo1986    33
1 godzinę temu, RU68 napisał:

no i? te kilka stów na ha w porównaniu ze stabilnością plonowania to  żadne pieniądze 

Przecież tu tylu specjalistów i znawców ? A jak mówią każdy psychiatra to trochę wariata  .Mój specjalista takim jak ty nie pomoże bo na ból d*py to proktolog

Mi to zwisa czy kogoś zaczepiam wpierw durnie pytają a jak brak argumentów to zaczepki i dopierdalanie .A jak durny łeb jeden z drugim  nie ogarnia to wyzwiska i odnośniki po co to .Prawie wszyscy "najmądrzejsi" a tak naprawdę przemądrzali a smród inteligencji się wlecze Primula94

Ru, zluzuj majty, bo nie Ty pierwszy, nie ostatni. Jesteś duży i masz dużo. Robisz gówno burze o duperele.biedny bogatego nie zrozumie i odwrotnie. I najważniejsze, pieniądz robi pieniądz. Jak nima to i Salomon nie naleje... Jakbym napisał, że z 40 ha 4AB swojego +10 dzierżawa mam w 2021 postawioną hale 18x36 murowaną i pół bańki na koncie dziś to napiszą że debil i dzban. Ale tak jest, nawet rodzina uważa że na kradłem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemq    54

No coś ma pewnie ruszyć a żeby wyrównać sobie te dopłaty do nawozów to cena cyk i 500-700zł na tonie w górę.. lata ciężkie a rolnika dymają z każdej strony jak chcą.. widzieliście Pany co rolnicy robią w Holandii?  Są protesty po wprowadzeniu przepisów związanych z redukcją gazów w rolnictwie czyli po chłopsku redukcją pogłowia a u nas ekoschematy przeszły bez żadnego stęknięcia i nikt nie wchodził w ich szczegóły a to dotrze i do Nas a wtedy ile jest ha tyle sztuk w oborze,  nie ma ha nie ma sztuk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj