Polecane posty

witejus    8522
9 godzin temu, jan88 napisał:

to jak masz samą kukurydze to masz mniejsze dopłaty wtedy bo nie  spełniasz  dywersyfikacji upraw

Wystarczy się zamienić uprawami z kimś i już, a w tym roku jest idealna sytuacja bo jakiś unijny urzędas wymyślił kategorię ,,ugór z uprawą" 🤣 i tym sposobem siejąc samą kukurydzę ,zaznaczając część działek jako ugór masz dywersyfikację.Nawiasem mówiąc kolejna głupota, ta dywersyfikacja

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemq    54

Głupota goni głupotę czym jeszcze nas zaskoczą? W źniwa to wiadomo że cena zbóż będzie powalająca i to nie w górę ale w dół.. to pośrednicy mają wtedy żniwa a nie my..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
7 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Na Lubelszczyznę widzę już hiperinflacja dotarła, 5 milionów złotych za tonę Polifoski... Myślcie trochę co piszecie, bo później włazi tutaj kukurydziany milioner Szczepan spod Opola w przepoconych gumofilcach i ma pożywkę widząc, jakie androny wypisujecie.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli ?

Cena zaporowa bo trzeba oddać 4 tony jęczmienia a pszenicy podobnie bo cena spadnie w żniwa. 

Ja kupował nie będę za te pieniądze. Ale zresztą o to im chodzi żebyśmy nie kupowali wtedy u nas się mało urodzi i będzie bez problemu zmagazynować zboże z ukrainy i bez wielkiego echa import od nich pod pretekstem braku u nas i głodu. Wszystko w tym kierunku robią .

Saletra w Fast chem Mircze 4 tys 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
7 godzin temu, Przemo1986 napisał:

Ru, zluzuj majty, bo nie Ty pierwszy, nie ostatni. Jesteś duży i masz dużo. Robisz gówno burze o duperele.biedny bogatego nie zrozumie i odwrotnie. I najważniejsze, pieniądz robi pieniądz. Jak nima to i Salomon nie naleje... Jakbym napisał, że z 40 ha 4AB swojego +10 dzierżawa mam w 2021 postawioną hale 18x36 murowaną i pół bańki na koncie dziś to napiszą że debil i dzban. Ale tak jest, nawet rodzina uważa że na kradłem... 

Nie ty jeden "nakradłeś "prawie każdy któremu się powiodło -niekiedy to zbieg okoliczności a niekiedy inne czynniki .Jednak ci mniej zamożni gdyby nie udawali "naj" ale podpatrzyli zapytali i trochę zmałpowali też by sobie poprawili sytuację .Ale jakby to było zapytać się kogoś z kogo za plecami się naśmiewają i obgadują  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Dokładnie tak jak piszecie azot poszedł w górę przed żniwami jak nikt go nie potrzebuje do wiosny to pewnie przez zapowiedzi drogiego gazu i jego braków lub czekają że ludzie z dopłat do nawozu będą kupować .

Będziecie kupować Polifoskę po 4500 zł na jesienne zasiewy czy co to robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Dużo osób pyta o npk- znajomy co ma skład zamówił 3 auta i mówił ze czeka już m-ac a nawoz  już by  sprzedał gdyby miał na placu. Ja coś kupie myślę dać 200 kg na ha. Uj wie po ile bedzie na początku wrzesnia jak trzeba bedzie zaczynac zasiewy. Bo jak by miał być powyzej 5 czy 6 tys to odpuszczam i nie kupuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Ja chyba na łąki dam po tonie kredy, pod zasiewy obornik a azot wiosną kupię, npk na tę chwilę nie planuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Planujecie siać rzepak a jak tak to tyle co w tamtym roku ? I czy dajecie npk pod rzepak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie ograniczam zasiewy o 1/3 w to miejsce żyto lub groch, jeszcze zobaczę. Pod rzepak pójdzie fosforan amonu bo potas bardzo wysoki w głębie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
59 minut temu, poosa21 napisał:

. Pod rzepak pójdzie fosforan amonu bo potas bardzo wysoki w głębie. 

Taki drogi Polidap dasz ? A może superfosfat zwykły + saletrzaku nie było by taniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camasa    16
15 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Taki drogi Polidap dasz ? A może superfosfat zwykły + saletrzaku nie było by taniej .

Masz orientacje w jakiej cenie jest superfosfat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
19 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Taki drogi Polidap dasz ? A może superfosfat zwykły + saletrzaku nie było by taniej .

Nie taki drogi bo kupiony w 2020r po 1420 netto. Starczy mi go na tegoroczne zasiewy rzepaku i jęczmienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Pisz że za darmo, bo inaczej tego nie można nazwać, ja mam tani kupiony pod kuku 3580 do  tego dopłate odjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906

Rzepaku sieje w tym roku więcej, pod korzeń 300 polifoski 6 już czeka i pewnie azot z rsm ok 50-60 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
3 minuty temu, STIG13 napisał:

Rzepaku sieje w tym roku więcej, pod korzeń 300 polifoski 6 już czeka i pewnie azot z rsm ok 50-60 kg

Ja z rsm podobnie , bo tyle mam na stanie , a poli po 250kg , kupione może nie tak tanio , ale jeszcze pod dopłaty to nie wyjdzie tak tragicznie , gorsza będzie wiosna z azotem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202
Mariusz2903 napisał:

Dokładnie tak jak piszecie azot poszedł w górę przed żniwami jak nikt go nie potrzebuje do wiosny Będziecie kupować Polifoskę po 4500 zł na jesienne zasiewy czy co to robić ?

A łąki to co? Cała Polska nie tylko pszenica stoji... Jutro mają mi przywieźć saletre po 34xx będzie na 3 pokos.. U mnie obornik produkuje się cały czas więc dla mnie polofoska może być nawet po 6 tys 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

a dla mnie może być i po 7 tys nok jak pszenżyto będzie po 2 😂 Pytanie czy taki Bercik nie będzie płakał jak pelnoporcjowa będzie kosztowała 3 tys

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sęk w tym, że pszenżyto nie będzie po 2 tys. Ale widzę, ze chciał byś byśmy znowu stali się milionerami. Tylko za te miliony nie wiele można kupić będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
ale npk będzie po 7 ? ;0 śmieszy mnie jak ktoś pisze że dla niego cena npk jest bez znaczenia bo on ma gnój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, FarmerDyzio napisał:

ale npk będzie po 7 ? ;0 śmieszy mnie jak ktoś pisze że dla niego cena npk jest bez znaczenia bo on ma gnój.

A bo to solidarność rolnicza jest 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
3 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

ale npk będzie po 7 ? ;0 śmieszy mnie jak ktoś pisze że dla niego cena npk jest bez znaczenia bo on ma gnój.

Jak ktoś ma gnoju opór to dla niego najlepiej żeby PK było jak najdroższe bo wtedy jego gnój ma większą wartość np poligoska 10tys 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
6 minut temu, sadownik12 napisał:

A bo to solidarność rolnicza jest 😂

Solidarność największa jest na przetargach jak Janusze podbijają czynsz a teraz płaczą ze na nawóz nie mają i nawet na ten czynsz nie nakoszą..... Mi takich nie jest żal niech pada jeden z drugim  biznesmen,   każdy normalny rolnik nawozy kupuje z tego co zarobił rok wcześniej a Janusze  z tego co mają jeszcze na polu. Na placu (nie pod wiatą bo przecież po co)  ciągnik i kombajn za miliony w kredycie, 150ha dzierzawy za 3 tony pszenicy ha a teraz płacz...... 

  • Like 7
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj