Polecane posty

sebe1033    397
22 godziny temu, Marl napisał:

Nie wiadomo czy zdarza zebrać. Znając metody rosyjskie to mogą spłonąć te hektary zbóż i słonecznika

Też się nad tym zastanawiałem i prędzej myślę że już z magazynu ruskie te zboże wywiozą gotowe , ale ukraińcy prędzej po drodze je zniszczą . Tylko że do żniw daleko i nic już wiadomego nie ma .

Tak jak dzisiaj ropa miała drożeć jak i gaz , a tu raptem koronawirus w Chinach atakuje to ropa jednak lekko w dół ,a i szejki coś tam obiecują dostarczać .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

o cho kapitulacja czyżby nerwów zabrakło ogłoszeniodawcy

A z azotami w kwietniu- Putin się wk***i i zakręci całkowicie gaz -to będzie jazda 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50
26 minut temu, RU68 napisał:

większość to beton z 2019 roku nikt tego na zachodzie nie chce tylko na zdjęciach proszek kupiłem tego set ton i się wkurwiam z tym czego nie zdążyłem przegotować bo to inna bajka 

Nawet umowę ma kolega  trzeba tylko zawziętości a ja tępię sk***ysyństwo i złodziejstwo

 

Dosyć dobrze się to gniecie z tego co patrzyłem niby jest zbite ale raczej da to się rozjeździć druga sprawa to muszę to dać do zbadania na zawartość azotu czy napewno ma to co deklarują. 

Ty to rozpuszczasz  podgrzewasz aż się zagotuje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Azotu nawet ponad 34 % było badane jak bade rozjeżdżać to do końca życie i jeden dzień dłużej  .Tak gotuję a wrze w temp 120*c ale później bajka to jest to 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    329

Ja się wypowiem w temacie ogrzewania owsem ( ponoć najlepszy). Mój kolega ma pięć na ekogroszek z podajnikiem. Opala domek 150 m, nie żaden nowy, bez ocieplenia. Idzie na to tobą owsa miesięcznie. Lekko wzrasta ilość na dużym mrozach. W piecu się pali bez gaszenia... Nie każdy robi na 2/3 klasach. Na słabszych glebach takie rozwiązanie ma sens, jeśli ma się sprzęt i samemu się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
8 godzin temu, RU68 napisał:

większość to beton z 2019 roku nikt tego na zachodzie nie chce tylko na zdjęciach proszek kupiłem tego set ton i się wkurwiam z tym czego nie zdążyłem przegotować bo to inna bajka 

Nawet umowę ma kolega  trzeba tylko zawziętości a ja tępię sk***ysyństwo i złodziejstwo

 

Ja na złodziejstwo już  Cierpliwość tracę, po zaskarżeniu wyroku pomyślałem że jednak jest trochę sprawiedliwości w naszym kraju, aż niedawno dostałem pismo że  prokuratura wniosła apelację o zmniejszenie wyroku dla sprawców 😑 Powiedział mi były  sędzia ,,dziś mimo że są dowody jest sprawca, nie znaczy że  zapadnie sprawiedliwy wyrok"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
11 godzin temu, RU68 napisał:

Zaraz na mnie  znowu skoczycie ale prawda taka że jak mieli dostępny towar i opchali komuś innemu w wyższej cenie to można egzekwować nawet ustną umowę młody jest prawie po magisterce z prawa jak mi opowiada jak można sobie poradzić nawet w sytuacjach bez wyjścia .Po pierwsze to nikt nie ma prawa wystawiać towaru (kontrakt umowa) jeżeli nie ma zabezpieczonej i potwierdzonej dostawy -konsekwencje łącznie z dopłatą do nie zrealizowanego kontraktu do cen rynkowych (zobacz jak egzekwują umowy na kukurydzę -bioagra .A nawet umowa ustna jest umową tym bardziej że bezsprzecznym dowodem jest korespondencja e mail .więc dowód na zawarcie umowy jest a to po ich stronie leży udowodnienie braku możliwości realizacji .A jak sąd zażąda dokumentacji księgowej to są ugotowani bo przeglądanie to biegły i jak opchali po wyższej cenie (a mam pewność że tak było ) to mają pozamiatane . Nie w takiej zabawie brałem udział (nawet obecnie mam rozgrywkę ale opiszę jak skończę).I proszę bez wieszania psów bo mam 100% racji a spróbować można jak pisma nie dadzą to już dowód że mataczą - trochę logiki i uporu" i nie ma hu...we wsi żeby podskoczył "potocznie mówiąc 

to miał być nawóz z rosji , a po pierwsze to putin nałożył zakaz eksportu a po drugie wojna więc tak łatwo nie bedzie wygrać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Arrek napisał:

Dosyć dobrze się to gniecie z tego co patrzyłem niby jest zbite ale raczej da to się rozjeździć druga sprawa to muszę to dać do zbadania na zawartość azotu czy napewno ma to co deklarują. 

Ty to rozpuszczasz  podgrzewasz aż się zagotuje ? 

A substancji szkodliwych to nie zawiera 🤔

 

9 godzin temu, RU68 napisał:

Azotu nawet ponad 34 % było badane jak bade rozjeżdżać to do końca życie i jeden dzień dłużej  .Tak gotuję a wrze w temp 120*c ale później bajka to jest to 

Po ile sprzedajesz ? Przecież na 60 ha kukurydzy nie przerobisz tyle nawozu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50

Pewnie coś nie coś jest ale i w zwykłych masz kadm czy tam ołów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Wysokość dopłat do nawozów

Maksymalny limit pomocy będzie wynosił: 

500 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych z wyłączeniem łąk i pastwisk oraz traw na gruntach ornych,

250 zł na 1 ha powierzchni łąk, pastwisk i traw na gruntach ornych z wyłączeniem powierzchni wspieranych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w zakresie działania rolno-środowiskowo-klimatycznego.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
26 minut temu, galan99 napisał:

Wysokość dopłat do nawozów

Maksymalny limit pomocy będzie wynosił: 

500 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych z wyłączeniem łąk i pastwisk oraz traw na gruntach ornych,

250 zł na 1 ha powierzchni łąk, pastwisk i traw na gruntach ornych z wyłączeniem powierzchni wspieranych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w zakresie działania rolno-środowiskowo-klimatycznego.

A czy cena nawozów będzie miała wpływ Na wysokość dopłaty? Np jak ktoś kupił saletrzak po 1500 a ktoś po 2500 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a zwycięzcą tego konkursu jest niespodziewanie grupa azoty, budżet państwa i spekulanci 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

To jakie są te średnie ceny nawozów i jak to ma wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czekać, obserwować i się nie goraczkowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Niektórzy pożyczki pobrali licząc że za dopłatę spłacą a ten tu że na spokojnie podchodzić 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Według mnie cena zakupu ma znaczenie dla wielkości wypłaty

a co z tymi  co dopłacają do hodowli i nawożą pola nawozami naturalnymi ??????????  oni najwięcej stracili , bo skarmili swoje ziarno za grosze ,  na dodatek paliwo drogie

a co z ekologicznymi ?????

nie kupiłem grama nawozu i póki co nie zamierzam [ sieje soje ] , ale jak dopłacą  do nawozu tym co sprzedali zboże po 1500 i rzepak po 3500 i na dodatek nabyli nawozy po niższych to uznam obecną władze za organizacje przestępczą a beneficjentów  powyżej grosza za  oszołomów  😀😀

 

jak czytam  mądrali co łape po kase na dopłate wyciąga , a zboże przetrzymuje żeby więcej emerytka za chleb zapłaciła to się zastanawiam gdzie ty Boziu jesteś że łapy nie upiedo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Wszystkim nie dogodzi i wszelkie dopłaty nigdy nie będą do końca sprawiedliwe. Same nawozy naturalne nie wystarczą żeby uzyskać wysokie plony, więc przysłowiowe 300 kg do hektara to chyba każdy kupi. Hodowcy dużo stracili i będą tracić, bo nie od dziś wiadomo, że na handlu bydłem dorabia się majątki( stawiają domy weselne albo inne budynki za miliony). Ekologiczne gospodarstwa nie używają nawozu więc po co im dopłata? Są tacy rolnicy co tanio kupili nawóz i drogo sprzedali zboże, ale nie znam takiego, który by kupił wszyskie nawozy na jesieni i do tego nie sprzedał ani grama zboża. 

Okazuje się że najlepszym wyjściem było sprzedanie częśći zboża we wrzesniu u zakup nawozu a reszte zostawić i sprzedać po ataku rosji na ukraine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989

Wy się  módlcie o deszcz a nie o dopłaty do nawozów.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj