Polecane posty

GRZES1545    8989
3 godziny temu, mysza103 napisał:

Akurat w tym roku jak byś podpisał na wszystko i , gdybyś nawet nie zebrał nic , to i tak nie byłbyś stratny , bo po 3500 to ludzie by ci na podwórko przywieżli , i i tak byś był 300 zł/tonie do przodu , no ale teraz to możemy się mądrzyć , ja chciałem podpisać po 4tys , ale jak pojechałem to spadło na 3,5 , więc odpuściłem , a tu trzeba było i tak pisać . Ogólnie to na rzepak raczej ceny już nie będzie , jedno że w skali kraju zbiory rekordowe, po drugie kupe rzepaku jest na magazynach u rolników , gdzie w tamtym roku była to kropla w morzu , po trzecie teraz jest tyle już rzepaku nasiane że szok , i jeszcze po czwarte , coś tam kombinują żeby obniżyć dodatek do biopaliw i jak by to przeszło do rocznie jest 1milion ton rzepaku nadwyżki , tak że czarno to widzę w najbliższym czasie (2lat)

Właśnie to mnie dziwi. Na jesieni plantacje rzepaku likwidowali, ulewy, zaklepane pola,chlomazon itp. A teraz same rekordy🙆‍♂️ chyba sumują tony z tymi co z Ukrainy wjechało.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ja mówiłem że więcej a jak 2t mi nie sypnie i podpisałem z rezerwą i to duża bo wiadomo strach w żniwa miłe zaskoczenie jak przyczep brakowało. Oczywiście riposta od żony bez cena a nie mówiłam że jest ładny i da więcej jak rok temu. Ale naprawdę jak na niego przez okno patrzyłem to mówię tragedia. Ale lepiej takie zaskoczenie jak inne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Rolnicy trzymają zboża w magazynach aby więcej zarobić, a druga strona skoro nie zarobi na zbożu to trzyma pełne magazyny nawozów aby więcej zarobić. Taka to ironią losu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Doczytałem w mediach że do dumy państwowej wpłyną wniosek o odsunięciu Putina od wladzy za zdradę moim zdaniem będzie to równoważne że spadkiem cen bo wojna będzie przerwana.ltos coś słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25685

Słuchajcie, ceny nawozów są na drugim planie. Najważniejsze jest to co GA pisze na opakowaniu😜

20220908_185055.jpg

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I kto by sie odważył? 

5 minut temu, dzidzia202 napisał:

Doczytałem w mediach że do dumy państwowej wpłyną wniosek o odsunięciu Putina od wladzy za zdradę moim zdaniem będzie to równoważne że spadkiem cen bo wojna będzie przerwana.ltos coś słyszał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Podobno ktoś wysłał oficjalne pismo z okręgu jakiegoś. Do dumy państwowej bo wojna z Ukrainą miała być dla bezpieczeństwa Rosji a przez wojnę na pełną skalę Ukraina jest dozbrajania i zagraża bezpieczeństwu Rosji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3229
7 minut temu, Agrest napisał:

Słuchajcie, ceny nawozów są na drugim planie. Najważniejsze jest to co GA pisze na opakowaniu😜

20220908_185055.jpg

Ale jaja. Chyba całkiem ich pojebało.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3229

O to to jaka teraz jest susza no niby jutro ma padać od miesiąca a jak by ta susza przyszła wcześniej, ale i tak na qq na ziarno będzie po plonie..

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
26 minut temu, Michalk13 napisał:

Rolnicy trzymają zboża w magazynach aby więcej zarobić, a druga strona skoro nie zarobi na zbożu to trzyma pełne magazyny nawozów aby więcej zarobić. Taka to ironią losu... 

Gorsze jest to że nasze zboże jak nigdy w takich ilosciach jest zastępowane wschodnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3229

To po prostu musi pęknąć tylko kwestia kiedy, ale już strony są napięte.Tu ceny stoją w miejscu lub spadają a tam drozeją.

Starzy rolnicy dobrze wiedzą co i jak a do młodzieży świat należy ale się nauczą na błędach.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12411
16 minut temu, dzidzia202 napisał:

Podobno ktoś wysłał oficjalne pismo z okręgu jakiegoś. Do dumy państwowej bo wojna z Ukrainą miała być dla bezpieczeństwa Rosji a przez wojnę na pełną skalę Ukraina jest dozbrajania i zagraża bezpieczeństwu Rosji.

 

W radiu mówili że Ukraińce zatopili dwa okręty ruskim. Użyli jakichś rakiet wystrzelonych z samochodów. Koniec Rosji jest bliski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2101
7 godzin temu, hubertuss napisał:

Po nowym roku pewnie wróci na te 3200. Więcej dużo na bank nie będzie.

Co Ty piszesz?????

sa tu optymiści co twierdzili ze bedzie 4000 a nawet więcej a Ty piszesz za tylko 3200……

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989

Powiem Ci Tomek że nie wiem czy to dobrze będzie jak Rosja zacznie upadać, aby tylko Putinowi coś nie odwaliło z użyciem broni jądrowej jak będzie widział że nie daje rady, I silna Ukraina w Uni to też może być zagrożeniem dla naszej gospodarki.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2101
24 minuty temu, dzidzia202 napisał:

Podobno ktoś wysłał oficjalne pismo z okręgu jakiegoś. Do dumy państwowej bo wojna z Ukrainą miała być dla bezpieczeństwa Rosji a przez wojnę na pełną skalę Ukraina jest dozbrajania i zagraża bezpieczeństwu Rosji.

 

Tak…. Wołodia z kamczatki z cieplej chujki koło wasilkowa….

konkretnie pisz a nie że ktoś, jakiegoś, takie pierdolamento

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3229
18 minut temu, GRZES1545 napisał:

Powiem Ci Tomek że nie wiem czy to dobrze będzie jak Rosja zacznie upadać, aby tylko Putinowi coś nie odwaliło z użyciem broni jądrowej jak będzie widział że nie daje rady, I silna Ukraina w Uni to też może być zagrożeniem dla naszej gospodarki.

Rosja nie upadnie bo wszyscy dookoła tylko się bronią z kim zaczyna a nie atakują całego państwa i to jest wada, to tak jakby coś ugrać a nic nie ryzykować przegrać tak jakby dać komu w pysk kto nie odda choć w necie są pierdoły typu jasnowidze ze tej jesieni ma być gorąco.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polak97    6
stempos1980 napisał:

Od 1Pazdziernika kobiety w wieku poborowym zakaz opuszczania Ukrainy

Skąd ta informacja? Że wszystkie kobiety w wieku poborowym?? Z moich info to że kobiety które mają szkoły / szkolenia wojskowe, medyczne, ratownicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj