Polecane posty

ZELKOW    1295
margoo78 napisał:

No dokładnie. Ja myślę, że nie ma co liczyć na więcej niż 2,5k za rzepak w żniwa.

obkupią się tanio w żniwa I będą potem mogli dawać znów po 5tys jak im średnia wyjdzie I tak poniżej 4

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Ja z agrolokiem nigdy się nie potrafiłem dogadać nawet mieli promocję ze jak kupi się sor za 4tyś to zrwaracają chyba 600zł już w sumie nie pamiętam ale i tak wyszło drożej niż w sklepach stacjonarnych czy internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Ja w sumie azot kupiłem w maju, bo potrzebowałem fakturę do wniosku nawozowego. Kolega pracujący w "branży" odradzał mi to, bo twierdził że będą duże obniżki, których jak dotąd nie widzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Nawet najtęższe głowy nie wiedzo co będzie w tych zwariowanych czasach.Pól świata to propagandy.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
margoo78 napisał:

Apropo nawozów, czy te przeceny na azoty to wszystko na co można liczyć? Kto planuje wkrótce zakupy azotu?

Są chętni na nawozy ale tylko się cennik zmienił. Niestety nikt nie chce sprzedawać, Ci co kupili na przechowanie narazie czekają. We fabrykach jest brak dostępności nawozu. Sam bym 8 - 10t kupił saletry ale w cenie 3000 zl nikt nie chce sprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo każdy zdaje sobie sprawę że pójdzie w górę, tak samo jak pszenica, trzeba tylko poczekać kilka miesięcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4063

Tak złodzieje na nas zarabiają a minister rolnictwa zadowolony , ale już nie długo  !

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
7 godzin temu, Marl napisał:

Są chętni na nawozy ale tylko się cennik zmienił. Niestety nikt nie chce sprzedawać, Ci co kupili na przechowanie narazie czekają. We fabrykach jest brak dostępności nawozu. Sam bym 8 - 10t kupił saletry ale w cenie 3000 zl nikt nie chce sprzedac.

to dzwonimy do ministra niech zrobi z tym porządek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

ponoć potasowe  w wiekszosci byly z Białorusi i RU a teraz vbedzie mniej i  ma byc sporo drożej, info  na YT na agrolowers przedstawiciel sie wypowiadał

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
9 godzin temu, krilan06 napisał:

Ja w sumie azot kupiłem w maju, bo potrzebowałem fakturę do wniosku nawozowego. Kolega pracujący w "branży" odradzał mi to, bo twierdził że będą duże obniżki, których jak dotąd nie widzę 

Ja akurat kupiłem polifoskę pod dopłaty,więc na tym nie straciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
13 godzin temu, margoo78 napisał:

Apropo nawozów, czy te przeceny na azoty to wszystko na co można liczyć? Kto planuje wkrótce zakupy azotu?

analizuj ceny na rynkach swiatowych , narazie jest mniejsza sprzedaż lub bardziej rolnicy ograniczyli zakupy , susza w europie prawdopodobnie przyczyni sie do spadku dochodów i tez  rolnicy mogą mniej zakupić nawozów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
4 godziny temu, Wicherek napisał:

Tak złodzieje na nas zarabiają a minister rolnictwa zadowolony , ale już nie długo  !

A co będzie za niedługo? 

 

Ja planuje kupić rsm do dwóch tygodni max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek85    32

masz jakąś ofertę? ja obdzwonilem kilka dostawców i nikt ceny nie podał. powiedzieli że mogę się zapisać najwcześniej na sierpień/wrzesień. twierdzą że niby nie mają na ten moment dostępnego..... szkoda gadać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Ta sama zagrywka co w tamtym roku , co z tego że w czerwcu na cenniku rsm był 960zł , jak nie było dostępnego towaru , póżniej cena skoczyła na 1040 , ale towaru nadal nie mieli , początkiem sierpnia cena 1080zł , udało się jakoś kupić samochód , ale dostępność towaru trochę wzrosła jak rsm był już po ok 1500. Teraz jest to samo , ceny są , ale towaru nikt prawie nie widzi .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ale się podniecacie tym nawozem -jeszcze was członki nie bolą -tyle dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Kaczyński przed chwilą w Inowrocławiu: "dajemy dopłaty do nawozów". Jakie dajemy? Jeszcze nikt nic nie dostał a ten znowu to samo 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
7 godzin temu, miwigos napisał:

Zyskałeś dwa razy bo teraz droższy i dostaniesz dopłate

Ehe dostaniecie po 50 zł do hektara🤔 i znowu wydymani. Ale jak ogłosili że będzie "500" do hektara to wyczyścili sklady do 15 mają aby tylko kupić nie ważne po ile 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Zboże tanieje i to bardzo już chyba nikt się nie nabierze na drogi nawóz bo przecież pszenica po 2000 zł miała być to ludzie się na nawozy rzucili .

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Kto kupił wtedy wieloskładnik ten wygrał los na loteri

Jaki to jest ku*** los na loterii za wieloskladnik powyżej 3k? 🤦🏻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Nie jeden by chciał teraz kupić po 3500 i dostać do tego dopłate

23 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Zboże tanieje i to bardzo już chyba nikt się nie nabierze na drogi nawóz bo przecież pszenica po 2000 zł miała być to ludzie się na nawozy rzucili .

Skąd wiesz że po tyle nie będzie za pół roku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj