Polecane posty

Gość   
Gość
27 minut temu, SAUTER napisał:

Poważnie myślicie o zakupie polifoski po 4400 ?

Tak jak pszenica będzie 2,500 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Bardziej zastanawia mnie fakt, że nie ma w cenniku Polidapu, a bez tego u mnie w kukurydza nie będzie bo zasobności bardzo niskie fosforu. PS. W tym roku 30% areału obsiałem strączkowymi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1986
1 godzinę temu, rocknrollnik1 napisał:

w komentarzach pod tym artykułem jest napisane ,że nie idzie się dodzwonić (sam próbowałem i się nie udało), a towar na przedpłatę. 

Na jaką przedpłatę... Dodzwoniłem się na telesprzedaż Agrochemu i w kolejkę wpisują, bo jest cennik, ale nie ma towaru do handlu. Przedstawiciel też mi potwierdził, że czekają za limitami sprzedaży...

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35

Rozwiąże wam Zagadkę Cudownej obniżki

 

obniżki są dla wybranych chyba pośredników, a nie dla rolnika, ceny zostały na chwilę obniżone(mimo że gaz podrożał prawie dwukrotnie) aby rozliczyć towar w depozycie, a za chwilę będzie kolejna aktualizacja cennika i ceny będą wyższe i o dziwo nawóz dostępny od ręki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1302

Jak sól z 1300 zł doszła do 4300 zł to NPK będą drakońsko drogie , nie idzie ze wschodu i po ptokach . Po dużych wzrostach przyjdzie kiedyś obniżka , chyba że to celowe działanie żeby się nachapać , naród głupi to kupi bo wojna , covid , ciężko zarobione pieniądze wydawać na drogie nawozy gdzie tu logika . Dopłaty pozostają nie zmienne a inflacja bije rekordy , dlaczego jak nawozy w górę to dopłaty z przed 20 lat takie same .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35
8 minut temu, Damian24424 napisał:

Gdzie ten gaz podrożał bo mam akurat dom ogrzewany gazem i  w ostatnich tygodniach gaz tylko spada.

Na giełdzie a gdzie? Człowieku na jakiej planecie ty żyjesz, nie wiesz że inna cena za gaz jest do ogrzewania domu a inna dla przemysłu?

 

Screenshot_20220622-155337-784.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Wszyscy się dzisiaj gorączkują  tym  cennikiem podanym przez Agrochem, a tam nie ma ani kosztu transportu , ani marży dilera , chyba że ja coś nie kumam

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
2 godziny temu, Zigi94 napisał:

wywalone pieniądze 💸💸💸 jak na wszystko co ma wapń i jest granulowane

nie no nie mówmy ze wywalona kasa bo tam jest potężna dawka Siarki, tylko minusem tego towaru jest zawartość metali ciężkich, jak zajebiesz dawke kilka ton to może być nieciekawie na polu. zalecają 250-1000kg w zależności od uprawy. Ludzie czasami te 100zl/ha wolą wydać na jakieś specyfiki jak humusy czy inne niedziałające Emy.

Co do cen nawozów rozmawiałem z przedstawicielką z agroloku na połowie maja, mówiła ze saletra będzie pod koniec czerwca mocno przeceniona bo mieli spotkanie w firmie, a NPK bedzie szło tylko i wyłącznie do góry przynajmniej do listopada, a z NPK na jesieni będzie tak ze bedzie problem z jego dostępnością i ci na ostatnią chwilę mogą go wcale nie dostać. Powiem krótko, ona mówiła prawdę, a ceny nawozów nie zależą od kursu gazu, popytu na rynku, kosztów transportu bo w maju nikt nie wiedział jakie będą ceny gazu na koniec czerwca. Ceny nawozów zależą od tego co ustala władza PiS i każda rządząca władza państwami w Europie. Jestem pewien ze gdyby zamiast PiS na tym miejscu było PO byłoby identycznie, politycy to tylko ludzie od zdjęć, marionetki.

Edytowano przez huzieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
dzemik61 napisał:

  

Bardzo ciekawy wykres który pokazuje że w kwietniu cena gazu spadła a nowa niższa cena nawozu będzie od lipca... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1986
22 minuty temu, pabloooo napisał:

Wszyscy się dzisiaj gorączkują  tym  cennikiem podanym przez Agrochem, a tam nie ma ani kosztu transportu , ani marży dilera , chyba że ja coś nie kumam

Przecież masz w cenniku cenę z dostawą (kolumna cena CPT), zamówienia całosamochodowe i przedpłata za towar. 

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
50 minut temu, Damian24424 napisał:

Gdzie ten gaz podrożał bo mam akurat dom ogrzewany gazem i  w ostatnich tygodniach gaz tylko spada.

Na naszej giełdzie z 369zł MWh 12.06 na 600zł dziś i rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

13 miałem urodziny i dlatego potaniał a teraz jazda z grubej rury -Już widzę ten RSM po 2430 jest cena nie ma towaru jak będzie towar to będzie i cena choć nieco inna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Mamy te same źródła bo też słyszałem że będzie saletra za 2500zl tylko nie dostępna ja jak będzie dostępna to cena będzie normalna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Dzisiaj zadzwoniłem na skład nawozów to faktycznie mówią że są obniżki np rsm 32 ok 2500 zł ale dokładnie jutro mają oddzwonić. A np mocznik ih nie będzie jakiś czas dostępny bo mają jakąś przerwę techniczną w fabryce. 

A jak ktoś kupił rsm 32 po poprzedniej cenie 3200-3300 to jest 20 tyś w plecy. I zamrożone sporo kasy na ponad pół roku.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt nie kupi w tym roku saletry po 4 tyś zł, npk za 4500zł. To jest coś co zrobi nas niewolników własnej doli. Kto nie ma kredytu to pierdolnie tą robotę ale ten co ma niestety będzie pracował za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7660

Jak to nie przecie kupili  pod dopłaty marne 500 zł a nawóz płacili po 4,5 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, gustaww napisał:

Nikt nie kupi w tym roku saletry po 4 tyś zł, npk za 4500zł. To jest coś co zrobi nas niewolników własnej doli. Kto nie ma kredytu to pierdolnie tą robotę ale ten co ma niestety będzie pracował za darmo.

Kupią kupią, jeszcze się zdziwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9024
5 minut temu, marcin19071980 napisał:

Kupią kupią, jeszcze się zdziwisz.

Jasne że  tak, przecież byli tacy już w grudniu i marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

sam się zastanawiam czy nie odpuscić NPK pod rzepak i pszenice a zamiast tego dać dobre wapno bo z ph idealnie u mnie nie ma od 5 do 6 ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
48 minut temu, GRZES1545 napisał:

Jasne że  tak, przecież byli tacy już w grudniu i marcu.

Sam musiałem kupić pod kapustę i wyjścia nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No bez przesady, ja na wiosnę dawałem po minimum 800 kg saletry i jesienią 400 kg npk, to już jest 6000zł, do tego opryski i paliwo.   8000 tyś to same wydatki, mając 3 tony po obecnej cenie to  koło 10000 zł zgarniesz, ryzyko jak ch*j. Nie warto kupować w tej cenie nawozów. Doliczyć trzeba kwalfikat do siewu, 3 tony to obecnie koszta wyprodukowania.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj