Polecane posty

Nh89    11

Jak myślicie.... warto w tym roku siać kizeryt na pszenicę  czy może to jest właśnie to co lepiej sobie odpuścić? Azot mam tak aby podać ok 130kg czystego N. Więcej nie będzie. A co z wapnowaniem ? Od kilku lat kupuje 1-2 łódki rocznie wapna Kujawit. Było ok 1850 zł auto teraz jest ok 2500 zł. A Wy na czym oszczędzacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
VonVegans napisał:

No chłopy grzać zelówy i ogień z bloków startowych bo szykuje się potężny zastrzyk gotówki😆🤯

Screenshot_20220119-211851.png

😂😂😂😂 hah potężny niechby ponad połowę zapotrzebowania w Polsce rolnicy kupili w żniwa i zostało po nowym roku 1mln ton do wykupu i do nich bedą dopłaty to dadzą 140zł do tony 😂😂😂👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
3 godziny temu, VonVegans napisał:

No chłopy grzać zelówy i ogień z bloków startowych bo szykuje się potężny zastrzyk gotówki😆🤯

Screenshot_20220119-211851.png

140 mln zł na 20 mln hektarów to wyjdzie po 7 zł do hektara

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    109

https://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/sejm-nie-zgodzi-sie-na-doplaty-do-nawozow-i-rekompensaty-za-upadle-firmy-skupujace,115102.html

Tu jest napisane jak zagłosuje PiS na najbliższym posiedzeniu sejmu. To chyba już tyle w kwestii dopłat do nawozu. Czy ma ktoś coś do dodania?

PS

Proszę ne wstawiac tutaj jakiś linków że jakiś GS napisał pismo gdzieś o dopłaty w kwocie 500 , 700 czy 1000 zł do tony nawozu czy hektara!

Edytowano przez kulczer
błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
7 godzin temu, sylwek23111 napisał:

140 mln zł na 20 mln hektarów to wyjdzie po 7 zł do hektara

A tam cyknie sie ze tylko do 10ha i z glowy 😂😂

@kulczer nie wstawiac bo co ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale jak to niesamowicie działa na elektorat 😂

kolejna pomoc rządu, a za peło nie było, nie było też takiej potrzeby, ale to już mało ważne. 

ja każda ich wielką pomoc zawsze przeliczam  przez 36 milionów i zawsze to jakieś grosze wychodzą, a krzyku że ło ojojoj I jeszcze trochę 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Tak i tak jest drogo więc wolę poczekać i może będzie to 500+ do nawozu niż kupić teraz i obejść się smakiem dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A co to myślisz, że dostaniesz dopłatę do nawozu, bo kupisz na końcu, a ci co kupili wcześniej to niby czemu nie dostaną!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Te dopłaty to których miałyby objąć ?tych co kupili miesiąc ,dwa czy pół roku temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Bo kupili😀, a tak na poważnie jak by os wprowadzali to znowu będzie nie dostępności i potem będzie pincet do góry i wyjdzie się na zero. Co będzie prowadzić następstwa o których nie będę się rozpisywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
40 minut temu, HF86 napisał:

ale jak to niesamowicie działa na elektorat 😂

kolejna pomoc rządu, a za peło nie było, nie było też takiej potrzeby, ale to już mało ważne. 

ja każda ich wielką pomoc zawsze przeliczam  przez 36 milionów i zawsze to jakieś grosze wychodzą, a krzyku że ło ojojoj I jeszcze trochę 😂

Ruscy ewakuują rodziny dyplomatów z Ukrainy plus gaz wstrzymany na luty więc na ciekawe czy Putin myśli żeby nas zalać nawozem. Raczej ma inne rzeczy na głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262
21 minut temu, wyrebski1 napisał:

A co to myślisz, że dostaniesz dopłatę do nawozu, bo kupisz na końcu, a ci co kupili wcześniej to niby czemu nie dostaną!?

A niby czemu mają dostać! 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kasa mu też potrzebna. muszą wyssac kasę z europy w drogim gazie albo nawozach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
2 minuty temu, wojak1986 napisał:

Putin myśli żeby nas zalać nawozem. Raczej ma inne rzeczy na głowie

Putin to może ale ciepłym mo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25622
6 minut temu, wojak1986 napisał:

Ruscy ewakuują rodziny dyplomatów z Ukrainy plus gaz wstrzymany na luty więc na ciekawe czy Putin myśli żeby nas zalać nawozem. Raczej ma inne rzeczy na głowie

Czyżby ostatnia chwila na zakup ON?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Wystarczy sobie zamknąć oczęta i wyobrazić co by było gdyby obecnie rządziła ekipa TWN z Donaldem na czele ... masakra.

Rząd nie produkuje nawozów i jedyne co może to obniżyć podatek wat. A te baje o jakiś dopłatach, niby jak by to miło wyglądać ... jeden kupił nawóz w sierpniu, drugi we wrześniu, następny w grudniu, każdy zapłacił inna cenę, a kolejny jeszcze nic nie kupił i  ... jak to zrobić by było sprawiedliwie ... nie da się bo zawsze ktoś będzie poszkodowany. Każdy podejmuje decyzję kiedy kupuje nawozy sam i za swoje decyzje ponosi odpowiedzialność także finansową. Ja nie kupiłem wcześniej nawozów wiec pewnie teraz grubo zapłacę. Jedyne co mi zostało z zeszłego roku to jakiś nawóz dolistny na rzepak z jakieś 15 litrów i inny stały w worku też do rzepaku ... Mam jeszcze jakieś resztki śor :D Kupi się o połowę mniej nawozu i na tym się skończy.

  • Confused 1

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

@tracer z dwojga złego wolałem rudego, mimo że na jednych i drugich nie głosuję i nie głosowałem, wczoraj jeden pisior zaczą się ze mną kłucić w skepie jak to dobrze za pisu bo dajom, myślałem że dojdzie do rękoczynów i z góry mu zapier.. albo kolanem w pusty kaczy łep wywale.

 

3 godziny temu, HF86 napisał:

kasa mu też potrzebna. muszą wyssac kasę z europy w drogim gazie albo nawozach. 

akurat ruskie mają rezerwy kasy w odróżnieniu od europy więc wszystko jest możliwe 

Edytowano przez Rrolniik
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25622

Ja czekam tylko nie wiem czy dobrze robię.

Superfosfat zamówiony tylko czekam na obniżkę vat😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
11 minut temu, cinek1808 napisał:

Putin to może ale ciepłym mo...

Może i to wiele nie będzie pytał dziadka za oceanu czy może przygarnąć Ukrainę zechce to będzie miał .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
7 minut temu, tracker napisał:

Wystarczy sobie zamknąć oczęta i wyobrazić co by było gdyby obecnie rządziła ekipa TWN z Donaldem na czele ... masakra.

Rząd nie produkuje nawozów i jedyne co może to obniżyć podatek wat. A te baje o jakiś dopłatach, niby jak by to miło wyglądać ... jeden kupił nawóz w sierpniu, drugi we wrześniu, następny w grudniu, każdy zapłacił inna cenę, a kolejny jeszcze nic nie kupił i  ... jak to zrobić by było sprawiedliwie ... nie da się bo zawsze ktoś będzie poszkodowany. Każdy podejmuje decyzję kiedy kupuje nawozy sam i za swoje decyzje ponosi odpowiedzialność także finansową. Ja nie kupiłem wcześniej nawozów wiec pewnie teraz grubo zapłacę. Jedyne co mi zostało z zeszłego roku to jakiś nawóz dolistny na rzepak z jakieś 15 litrów i inny stały w worku też do rzepaku ... Mam jeszcze jakieś resztki śor :D Kupi się o połowę mniej nawozu i na tym się skończy.

Wyłącz to tvp i wlacz myślenie.. co tu się dziwić Panowie, że każdy w mieście się z nas śmieje jak tacy niektórzy bezmyślni są

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj