Polecane posty

pawelek98    1179
2 godziny temu, maciej napisał:

to włącz TVN co wy ludzie macie do Polskiej telewizji ... ok kupujcie zagraniczne sprzęty bo są lepsze ale pokaż mi tv która jest lepsza od PL ? oglądasz Tuska i bijesz mu brawo ? może moz masz tylko niemieckie kanały z Merkel ?

gdyby były wolne media to powinny być chińskie rosyjskie i amerykańskie, to możemy mówić o wolnych mediach, 

TVN -to jest najgorsza stacja dla rolnika, tak płaczą o uboju rytualnym, zwierzętach futerkowych, wycince lasów, ubijaniu dzików, łosi

dla jasności tvpis też nie oglądam tylko internet

 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
22 minuty temu, isentor napisał:

Fusilade dawka rejestracyjna 1,7l na perz. Wychodzi 170zł brutto +/-

Halvetic dawka rejestracyjna na perz 3l. Wychodzi 120złbruto +/-

Widzisz różnicę w cenie? Przy 10ha 500zł. Według mnie - niemało.

Dawka dla fusilade była 3l a w szkółkach leśnych chyba 6l

I nagle z uwagi na ekologię etykieta podaje 1,7? Powodzenia. 

Jenot 100ec - na owies głuchy 0,75l, perz 1,5l. Zastosowane w łubinie 1,6l. Owies głuchy nasion nie wydał ale zachował zieloną łodygę do źniw 🤦‍♂️ perz dostał kilku plam na liściach i rozbudował swoją pozycję na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Spokojnie Unia już zaopiekowała się lasami w Polsce zakaz wycinki na rynek krajowy jest .

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1882
1 minutę temu, galan99 napisał:

Spokojnie Unia już zaopiekowała się lasami w Polsce zakaz wycinki na rynek krajowy jest .

Daj jakiś link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
3 minuty temu, maciej napisał:

Widzę obrońca Tuska i Niemiec się znalazł szkoda czasu na takich ludzi. Za Tuska była bieda i dalej by tak było. Wszystko co się dało to sprzedali . I uwierz że lasów państwowych też by nie blokował jeśli tylko Chińczycy mieliby chęć na drewno wszystko by sprzedal .

Ludzie spokojnie my nie rządzimy we własnym kraju, Tusk i Kaczafi to jeden h....

Burdel we wszystkich dziedzinach od szkolnictwa, medycyny, wojsko po rolnictwo górnictwo i energetykę ( Tusk budował atom 8 lat i Kaczyński już 6 lat) szkoda gadać jaki naród taka władza

posłuchacie św Leppera to wam się oczy otworzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
19 minut temu, Tomek90 napisał:

Halvetic to takie samo gówno jak randap power czy jak mi tam w proszku. 

Grasser, dawka na perz właściwy 1l, 52 zł. 

 

Tylko że ani Grasser ani potem pojawiła się Pantera nie ma rejestracji na łubiny czy bobiki. Pantera łapie chociaż groszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

w qq mi srodki na jedno liscienne też nie zabijały perzu tylko go hamowały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
26 minut temu, misio3p napisał:

3l halveticu to nawet  dobrze nie weźmie samosiewów zboża, by załatwić podziemną część perzu to 8l halveticu na hektar minimum.

Czyli:

Zwalczenie perzu na hektarze pola przy użyciu glifosatu to obecnie 320zł/ha +/- a zwalczenie perzu w uprawie to obecnie koszt 170-200 zł/ha. Na 10 ha różnica wynosi 1200 zł, a to tym bardziej nie mało.

To daj 4l jakiegoś Gallupa 360. wyjdzie Ci 170brutto i różnica się zaciera, ale chwasty wali nieselektywnie.

Zaraz warna dostane za odbieganie od tematu :/

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Dzis z Agrochemika sami dzwonili czy moze nie potrzebuje nawozów bo do końca stycznia jest jakis tam konkurs do tego mozna negocjowac cene. Powiedziałem że jak opuszczą z 10% to wezmę troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
20 minut temu, isentor napisał:

Tylko że ani Grasser ani potem pojawiła się Pantera nie ma rejestracji na łubiny czy bobiki. Pantera łapie chociaż groszki

Niema, to trzeba poszukać taki co ma jeśli to przeszkadza komuś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
16 minut temu, maciej napisał:

Widzę obrońca Tuska i Niemiec się znalazł szkoda czasu na takich ludzi. Za Tuska była bieda i dalej by tak było. Wszystko co się dało to sprzedali . I uwierz że lasów państwowych też by nie blokował jeśli tylko Chińczycy mieliby chęć na drewno wszystko by sprzedal .

nie trafiłeś, nie popieram władzy obojętnie kto by przy korycie był, bo nikt uczciwy do polityki się nie pcha, tak mawiał mój dziadek, a ja mu ufam w tej dziedzinie bo mam oczy. To że za Tuska była bieda to kolejny mit, od upadku komuny, cały czas szliśmy po pierwszym szoku do przodu, jak hipopotam ale zawsze, jak PO zaczynało to też było biedniej niż jak kończyło, no ale populizm jak zwykle zwyciężył jak już było niejednokrotnie, nie uczą podstaw ekonomii w szkołach to potem tak jest, jeszcze nie obrośliśmy w tłuszcz a już 20% pkb w socjal bo "te paskudne niemce i angole też dajo" tylko u nich to inny % pkb. Jak państwo mówi, że da ci 100pln to patrz z której kieszeni wyciąga 200pln bo nie ma darmowych obiadów. Teraz przy obecnej władzy która twierdzi że to ona będzie decydować z kim śpię, piję i rozmawiam osiągamy przesilenie, walka z inflacją przez rozdawnictwo i nowe obciążenia podatkowe to kwadratura koła. Z historii to ewidentnie czasy saskie, a przypominam poprzedzały rozbiory. te nasze 6 lat pisowskiej prosperity, oczywiście nie powiem mi też się żyje jeszcze  lepiej niż za PO, ale na kredyt to nie sztuka, teraz szarzy obywatele oddadzą 2x tyle, oby nie.  polecam obejrzeć 19 południk Machulskiego, niby komedia, ale ta sztuka teatralna pozostawia gorzki posmak chyba miał proroczy sen jak ją pisał w 2003.

nie chce mi się muru głową przebijac  to nie ma sens, bo obawiam się że nawet jak rzeczywistość ugryzie w d*pę i oderwie jej kawałek to nadal będą wszyscy winni  tylko nie rząd i połowa społeczeństwa, która go popierała, oraz druga połowa która do tego dopuściła. Sarmatyzm, mizoginizm, ksenofobia do tego mitologizacjai martyrologia z najciemniejszych naszych lat historii. Naprawdę chcecie tego do czego próbuje doprowadzić ta władza? to już było że 10% szlachty i magnaterii pospołu z 5% kleru panowało nad rzeszą ciemnych chłopów pańszczyźnianych i ubogich mieszczan, a to oni byli solą tej ziemi, nie tego czego uczą w książkach

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369

Rsm 28 2800

Mocznik 4180

Saletra 3360

Saletrzak 2960

Saletrosan 26 3080

Polifoska 8 3080

Polifoska 6 3060

Polidap 3800

Soli potasowej brak 

Od 1 lutego taniej o VAT, ale spore podwyżki 

Klienci zakupy wstrzymali 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26
38 minut temu, jarecki napisał:

w qq mi srodki na jedno liscienne też nie zabijały perzu tylko go hamowały 

Żeby wzięło perz musi iść max Dawka danej substancji np nikosulfuronu 60g a na opakowaniu często pisze że 40g i dlatego nie bierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
galan99 napisał:

https://spidersweb.pl/bizblog/wycinka-zakaz-unia-europejska/ Jest więcej o tym poczytaj sobie w necie .

Bill Gates ma około 100tys hektarow ziemi nie może na niej lasu posadzić? 😂 Druga rzecz co jeśli dzięki UE obniezy się co2 na świecie o np 5%skoro tyle to jest jedynie błąd statystyczny na świecie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141

Nieważne o ile obniży, najważniejsze, że ktoś przytuli konkretną kasę za tą niby obniżkę

polifoska 6 2800 lokalny składzik

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
1 godzinę temu, Takeda napisał:

no ale przeca zaproponowałeś droższy środek. mnie tam zawsze uczyli, że perz najlepiej zwalczać po lub przed rośliną uprawianą, a nie w uprawie bo to najdrożej. no ale może się pozmieniało.

BTW a nie chcieli zakazać stosowania glifosatu w desykacji? bo to jednak często się pojawiają pozostałości przy badaniu ziarna zbóż, człowiek nie stosuje bo nie ma na czym to nie wiem, mi wystarczy, że po nocach pryskam na grzyba i mszyce w sadzie by pszczół sobie nie potruć, bo gadanie że można od 18 po oblotach to lipa przeforsowana przez lobby, śmigają spokojnie do 20 a często dłużej

Masz rację, przy dobrej pogodzie pszczoły latają do zmroku. A co do pryskania po 20-tej, to na początku maja jest aktualnie trudno znaleźć środki o tak niskiej temperaturze działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

i powiedzcie że to nie spekulacja od lutego podwyżki czemu toć gaz tanieje to jest specjalnie bo vat zniesli od lutego i teraz zrobią saletre 3600 to kupimy w  cenie 3300 netto banda oszustów i oszołomów. Niech ta saletra wysadzi w powietrze jak w Bejrucie i będzie spokój niech trzymają po kilka tysięcy ton na placu

  • Like 3

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369

I co Ci to da jak wysadzisz? 

Przecież to nasze i tak, znaczy państwowe. 

Składy już nie mają za co utrzymać pracownika. 

Jak by była dopłata to mało który by podniósł cenę, co innego producent 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
3 minuty temu, Karol6130 napisał:

I co Ci to da jak wysadzisz? 

Przecież to nasze i tak, znaczy państwowe. 

Składy już nie mają za co utrzymać pracownika. 

Jak by była dopłata to mało który by podniósł cenę, co innego producent 

Pies walił te składy, zamówiłem przed świętami jeszcze tonę saletry po 2900 płatność przy odbiorze saletra na placu że nie ma się gdzie ruszyć tylko chciałem przywóz po świętach. W poniedziałek po świętach 27 grudnia telefon ze składu myślałem że chce zapytać o czy jestem w domu żeby przywieźć a on że po 2900 to nie bo zdrożała do 4500 zł i przez to że zamówiłem ją 20 grudnia może mi tą różnicę na pół zrobić czyli jakieś 3700 podziękowałem Panu i życzyłem szczęśliwego nowego roku bo na dodatkowo Wesołych Świąt było już za późno 😜 

Z taką polityką napewno utrzymają się i pracownika 😜 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Lokalny skład ; saletra 3150 zł , saletrzak 2950 zł ceny brutto , chętnych brak , każdy czeka na obniżkę vat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj