superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

migacz    317

Czyli masz wałek na stałe. Może tam na tych tarczach z tyłu coś nie tak. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
8 godzin temu, Janeczko napisał:

Dobra rynek używany sprawdzony po ogłoszeniach i nic nie ma. Zostaje kupno nowego:

Żmijka z koszem zasypowym i silnikiem u dołu 3-4m możecie coś taniego polecić ? Dzwoniłem do Fino to za Pom Augustów krzyczą 6.5 netto więc o wiele za dużo. Nie mam nie wiadomo ile ton do przewalenia więc stąd nie chce wywalać kasy.

Mam podajnik z silnikiem na górze i bez problemu przerobiłem silnik na dół więc może szukaj używki z silnikiem na górze i przerabiaj


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Fakt, wystarczy obrócić żmijkę "do góry nogami" i albo zastosować P0L włącznik albo przemienić kable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
5 minut temu, migacz napisał:

Czyli masz wałek na stałe. Może tam na tych tarczach z tyłu coś nie tak. 

 

Tak wałek zapiernicza jak wściekły i trzeba go wajcha pod siedzeniem wyłączyć. Tylko, że tyłu nie zaczepialismy. Tego rozdzielacza niby też nie, ale pokrywa dłuższy czas leżała zdjęta, to może gdzie tam jaki syf wpadł. Przynajmniej tak kombinujemy. Jutro od kuzyna wezmę druga pokrywę i sprawdzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Dziad932 napisał:

Tutaj ten sam sporo taniej niż w Twoim linku. Czyli lepszy i tańszy od łt43?

https://allegro.pl/oferta/orlen-oil-liten-ep-2-ep2-smar-lozyskowy-17kg-118580919470

 

W sumie jakby tak policzyć to więcej smaru idzie na różnego rodzaju tulejki niż łożyska , bo teraz większość to łożyska samosmarujące oprócz kombajnu.

Ale używać dwóch towotnic - jednej do łożysk  drugiej do tulei?

Edytowano przez vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
3 godziny temu, daron64 napisał:

Dla śledzących telenowele, czy raczej tragikomedie z zetorkiem - to co nie działało, działa. Ale jest inny problem. Mechanik pochodził, popatrzył, postukał i stwierdził, że jeden oring na takim a'la drążku za gruby wsadziliśmy i trzeba było mu pomóc ruszyć pierwszy raz. Także biegi wchodzą bardzo spoko, hamulec wyregulowany - zero zgrzytu, zero "trzymania" skrzyni, ramiona chodzą, wyjścia hydrauliczne chodzą. Ale, no właśnie ale - wałek się nie zatrzymuje po wyłączeniu rączka przy kierownicy. Nawet na wyłączonym silniku i wyłączonej wajsze pod siedzeniem ciężko go ręką przekręcić. Coś z tym małym rozdzielaczem w pokrywie?

Weź lepiej powiedz co to z nim było że nie było dobrze po remoncie, tak jak chłopaki mówili że frez na tarczy, czy co innego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, vat napisał:

Tutaj ten sam sporo taniej niż w Twoim linku. Czyli lepszy i tańszy od łt43?

https://allegro.pl/oferta/orlen-oil-liten-ep-2-ep2-smar-lozyskowy-17kg-118580919470

 

W sumie jakby tak policzyć to więcej smaru idzie na różnego rodzaju tulejki niż łożyska , bo teraz większość to łożyska samosmarujące oprócz kombajnu.

Ale używać dwóch towotnic - jednej do łożysk  drugiej do tulei?

Ja smaruję wszystkie łożyska i tuleje EP 2 , w kombajnie i wszystkich maszynach ,i nie zauważyłem jakiegoś nadmiernego zużycia , ale ten smar znacznie mnie wypływa , to jest bez porównania lepszy od tego błotka ł34 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
2 godziny temu, bratrolnika napisał:

Weź lepiej powiedz co to z nim było że nie było dobrze po remoncie, tak jak chłopaki mówili że frez na tarczy, czy co innego???

Co innego. Tak jak pisałem wyżej - na jednej z części był założony najprawdopodobniej za gruby oring i jedna z dźwigiem nie miałam siły się przesunąć, mechanik pomógł jej zrobić pierwszy ruch i teraz jest ok. Przynajmiej tak on to opisał - z początku beze mnie robil

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Po opinie przyszedłem. 

Jeśli chodzi o wom - podmienilismy rozdzielacz w pokrywie na nowy od kuzyna - problem pozostał - tzn po włączeniu walka, nie reaguje na wyłączanie wajcha przy kierownicy (ręką tez nie da się go zatrzymać a nie mam nic, co mocny obciąża wom). Tak jakby ciśnienie nie znikało, po wyłączeniu wajcha pod siedzeniem, albo po zgaszeniu - ciśnienie ginie i wałek staje (po uruchomieniu nie kręci się zanim go się nie włączy).

Rozebraliśmy wałek i czy widzicie coś, oprócz tej manszety, co mogłoby powodowac problemy? Czy to ewidentnie tylko jej wina, tzn po wlczeniu ciśnienie pcha tłok, tarczki zaciskaja, a po wyłączeniu zagięta manszeta blokuj tłok i sprężyny nie dają rady go cofnac i ot cały problem?

Jeszcze odnośnie tych 4takich "tłoczków" - takie wrzery jak na ostatnim akceptowalne, czy wymienić go?

 

IMG_20220519_165737_copy_900x1600.jpg

IMG_20220519_165753_copy_900x1600.jpg

IMG_20220519_165814_copy_900x1600.jpg

IMG_20220519_165825_copy_900x1600.jpg

IMG_20220519_165837_copy_900x1600.jpg

IMG_20220519_165843_copy_900x1600.jpg

IMG_20220519_165853_copy_900x1600.jpg

IMG_20220519_165907_copy_900x1600.jpg

IMG_20220519_165926_copy_900x1600.jpg

IMG_20220519_165944_copy_734x1305.jpg

IMG_20220519_165952_copy_734x1305.jpg

IMG_20220519_170008_copy_900x1600.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

To jest to gospodarstwo, co dzierżawi je gość spod Torunia, co upłynnił zboże, a zapomniał zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28
12 godzin temu, daron64 napisał:

Panowie, który ma ciągnik case z serii xx56?

Ja mam 1056 xl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
1 godzinę temu, jacek1296 napisał:

To jest to gospodarstwo, co dzierżawi je gość spod Torunia, co upłynnił zboże, a zapomniał zapłacić?

Nie. Tutaj od lat jeden właściciel. Nie wiem czemu sprzedaje. Od lat jedne z najładniejszych zbóż w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
Dnia 19.05.2022 o 08:27, daron64 napisał:

Panowie, który ma ciągnik case z serii xx56?

ja i conny mam 955, skrzynie się tylko różnią motor, most, d*pa to samo  

Dnia 19.05.2022 o 08:06, bratrolnika napisał:

kurde, sam bym się zastanawiał zamiast c360 

18 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

fajna cena, jak technicznie tak samo jak wygląda to szybko pójdzie w świat 

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
Dnia 18.05.2022 o 07:14, Janeczko napisał:

Dobra rynek używany sprawdzony po ogłoszeniach i nic nie ma. Zostaje kupno nowego:

Żmijka z koszem zasypowym i silnikiem u dołu 3-4m możecie coś taniego polecić ? Dzwoniłem do Fino to za Pom Augustów krzyczą 6.5 netto więc o wiele za dużo. Nie mam nie wiadomo ile ton do przewalenia więc stąd nie chce wywalać kasy.

Ja posiadam 8m firmy Osuch. Przywieźli na miejsce i śmiga już 4lata aż miło.

https://www.olx.pl/d/oferta/przenosnik-slimakowy-osuch-fi140-do-12-m-slimak-do-zboza-osuch-CID757-IDNVlFx.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3608
igor10246 napisał:

fajna cena, jak technicznie tak samo jak wygląda to szybko pójdzie w świat

kolega to też mój usługodawca, zawsze wszystko miał w szyku

6465 napisał:

Ja posiadam 8m firmy Osuch. Przywieźli na miejsce i śmiga już 4lata aż miło. https://www.olx.pl/d/oferta/przenosnik-slimakowy-osuch-fi140-do-12-m-slimak-do-zboza-osuch-CID757-IDNVlFx.html

mam pare pytań: jakiej średnicy? jaki silnik? jaka mniej więcej wydajność? napęd przez paski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj