superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

6465    12373
Przed chwilą, tytanowyJanusz napisał:

 

mam pare pytań: jakiej średnicy? jaki silnik? jaka mniej więcej wydajność? napęd przez paski?

Średnica 140mm. Silnik 3kw. Wydajność to zależy od pochylenia jakie ustawie. Ja sypie nią w silosy to dość pionowo stoi nigdy czasu nie liczyłem ale jak zgarniam w szyber na sztywnej przyczepie to samemu trudno zdążyć żeby miała co ciągnąć. Myślę że z 10t na godzinę spokojnie przerobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
1 godzinę temu, igor10246 napisał:

ja i conny mam 955, skrzynie się tylko różnią motor, most, d*pa to samo 

Wiem, już z kilkoma osobami rozmawiałem :) powiedz - masz gdzieś tabliczkę znamionowa z vinem? Czy tylko standardowo - kabina, most i wybite na ramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373
1 minutę temu, tytanowyJanusz napisał:

@6465 silnik na paskach czy silnik na przekładni w osi świdra?

Na paskach, ja jak kupowałem to te z przekładnią dopiero wchodziły. Z silnikiem u dołu i koszem zasypowym to raczej nie będzie nigdy silnika w osi tylko z przekładnią boczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228
18 minut temu, bartek1992 napisał:

moim zdaniem to nie realne bo wychodzi tylko 265 godz rocznie

to tyle, ile ja robię jednym ciagnikiem na 20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
jahooo napisał:

18 minut temu, bartek1992 napisał:

moim zdaniem to nie realne bo wychodzi tylko 265 godz rocznie

to tyle, ile ja robię jednym ciagnikiem na 20ha

u Ciebie to godziny czy motogodziny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

w forszaju chyba MTH liczy, w MTZ nie mam licznika, ale na oko ze 200h rocznie przepracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Wszystko kwestia posiadanego parku maszynowego .

U mnie fendt 311 do 100h rocznie dobiją. W tym sezonie 35ha obrabiał. Ale głównie orka i agregat talerzowy. Sies nawozu, opryski siew zboża robi inny ciągnik.

Cena? Gdyby miał być naprawdę dobrym ciągnikiem to i tak warto.

Nowego za 500tys chyba nie kupi i to może netto. Przy czym będzie to piękny plastik z wyżyłowanym silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Cena to kosmos za 22 letni ciągnik.

To, co się dzieje z cenami używanych ciągników, ciężko w wielu przypadkach nazwać inaczej niż kosmos :)

50 minut temu, jahooo napisał:

to tyle, ile ja robię jednym ciagnikiem na 20ha

Za ojca jak 7011 byl głównym ciągnikiem na 30ha (orne/tuzy - 50/50, ponad 40szt bydła, ponad 120szt świń itd), do pomocy miał 60tke, to robił ponad 500mth/rocznie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Cena to kosmos za 22 letni ciągnik.

Dlaczego uważasz że kosmos. Teraz to  normalna cena. A na rocznik  nie ma co patrzeć, tylko stan techniczny. Jeśli on naprawdę ma te godziny to perełka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Jak 4 lata temu jeździłem za MF em. To taki ciągnik szło kupić grubo poniżej 100tys. A czy to perełka to czas pokaże jak pujdzie w robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tamtym roku kupiłem Fendta 920 na Manie za 190 netto, i włożyłem 30  w same pierdółki. Wczoraj kolega dzwonił do mnie i mówi  ze takie teraz zaczynją się od  250. Sam sprzedał 927  2010 r za 330 netto   na podstawie zdjęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    408
2 godziny temu, bartek1992 napisał:

moim zdaniem to nie realne bo wychodzi tylko 265 godz rocznie

Malo godzin źle, dużo godzin też źle ..... I jak te biedne handlarze mają chłopu dogodzić?

Dziadek miał Zetora 7211 z 89r, i z rok temu przy sprzedaży miał coś koło 3tys godzin, i co przed sprzedażą należało by dokręcić ze 3-4 tys bo miał za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15

u Niemca skończyły się okazje ceny za dobry sprzęt to teraz tam są prawie jak za nowy traktor lata 90-99r z małym przebiegiem to się od 30tysi euro zaczynają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373
3 minuty temu, fergi99 napisał:

u Niemca skończyły się okazje ceny za dobry sprzęt to teraz tam są prawie jak za nowy traktor lata 90-99r z małym przebiegiem to się od 30tysi euro zaczynają

Tam zawsze tak było. Z autami to samo. Za dobre auto w Niemczech trzeba dać te same pieniądze co w Polsce albo i większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15
6465 napisał:

3 minuty temu, fergi99 napisał:

u Niemca skończyły się okazje ceny za dobry sprzęt to teraz tam są prawie jak za nowy traktor lata 90-99r z małym przebiegiem to się od 30tysi euro zaczynają

Tam zawsze tak było. Z autami to samo. Za dobre auto w Niemczech trzeba dać te same pieniądze co w Polsce albo i większe.

Duzo tez zależy od mentalności kumpel ma szwagra Niemca to jak kupywal nowy ciagnik stary zostawil dilerowi za 12tysi euro a diler przejrzał go i zaraz za 35 wystawił. 2 lata szwaba męczyłem bo często z żoną i dziećmi do Polski przyjezdza żeby mi go sprzedal bo ciagnik od nowości mieli fendt 600ls 85r 6cylindrow i 6000mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
2 godziny temu, fergi99 napisał:

u Niemca skończyły się okazje ceny za dobry sprzęt to teraz tam są prawie jak za nowy traktor lata 90-99r z małym przebiegiem to się od 30tysi euro zaczynają

Tam nigdy nie było promocji.

Dobry sprzęt choćby miał i 100lat zawsze był w cenie. Szło i dalej idzie znaleźć perełki ale to nie takie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
3 godziny temu, fergi99 napisał:

Duzo tez zależy od mentalności kumpel ma szwagra Niemca to jak kupywal nowy ciagnik stary zostawil dilerowi za 12tysi euro a diler przejrzał go i zaraz za 35 wystawił.

To ten szwab liczyć nie umie że traktor za 35 tys oddał za 12?coś mi tu bajką pachnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj