Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Szymi40    1445
2 minuty temu, Agrest napisał:

Kolejny raz wyszedłem na balkon nocą, zachodzę do drzwi balkonowych syna, siedzi przed kompem, przyklejam gębę do szkła świecę latarkę i pukam w szybę🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤣🤣🤣

Kiedyś   po zmroku   ,,przykleiłem''   się do szyby   tzw.  świński ryj  zrobiłem ,zapukałem  -a za oknem siostra    kużwa    tak się wystraszyła  że do dziś pamiętam a to było z  10 lat temu...

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

To jedynie wymiana mi na myśl przychodzi. Choć przy cichej wymianie to kamuflują nieraz tak mateczniki, że ich znaleźć nie idzie. Jedne mi tak w tym roku zrobiły, nie przeglądałem super dokładnie a za tydzień po ramkach goniła młoda matka. 

Właśnie tutaj nie przykaumflowane. ch*j wie co im nie podpasowało. Może gdzieś tam jest i za bardzo panikujemy. Ja jako nowicujesz i pszczelarz jako hodowca 🤣. Potem pojechaliśmy na jego uliki weselne no to już z tej serii fajnie czerwią. Coś wspominał, że może temu że trochę inna linia pszczół. No trzeba zajrzeć koło środy i luknąć co się tam dzieje. Dzisiaj wszystkie ule pyłek jak natchnione nosiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Bananek napisał:

Najbliższy zgnilec jakieś 35km ode mnie.

 

Raczej nie dolecą.

Widzisz. A u mnie przy tablicach nazwy wsi wiszą cudowne tabliczki o zgnilcu. I podstawa to silna rodzina. Nie ma się czego bać podobnież, ale 5-7kg pokarmu ma być i ni ch*ja, to jest podstawa podstaw. Dlatego dzisiaj z gniazda ino jedna ramka podmieniona z miodnią. Wolę spać spokojnie i mieć fajne, silne pszczoły. A od przyszłego tygodnia podkarmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

@danielursus3p

Co to za Paulina u was na wsi bele sianokiszonki sprzedaje. 

Ładna choć, ta sianokiszonka 😉

Pauliny to u nas we wsi panie nima. Chyba z za bruzdy. A bele tu skladuja, w twoim wieku, może być, dzieciata x3😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4931
Przed chwilą, sadownik12 napisał:

Właśnie tutaj nie przykaumflowane. ch*j wie co im nie podpasowało. Może gdzieś tam jest i za bardzo panikujemy. Ja jako nowicujesz i pszczelarz jako hodowca 🤣. Potem pojechaliśmy na jego uliki weselne no to już z tej serii fajnie czerwią. Coś wspominał, że może temu że trochę inna linia pszczół. No trzeba zajrzeć koło środy i luknąć co się tam dzieje. Dzisiaj wszystkie ule pyłek jak natchnione nosiły.

Dziś jakiś pomarańczowy pyłek nosiły. W odkładzie się matka straciła, po niedzieli trzeba z drugim połączyć bo w tym drugim matka jest a czekać teraz zanim się wygryzie z matecznika i obleci to nie. No i jeszcze jeden odkład chyba trzeba zrobić bo jeden coś za mocny jest 🤔

1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

4 dni roboty

Chłop z chłopem

Baba z bamom

Ty często mniej niż 4 robisz 🤔 No i czego się tak boisz?

1 minutę temu, sadownik12 napisał:

Widzisz. A u mnie przy tablicach nazwy wsi wiszą cudowne tabliczki o zgnilcu. I podstawa to silna rodzina. Nie ma się czego bać podobnież, ale 5-7kg pokarmu ma być i ni ch*ja, to jest podstawa podstaw. Dlatego dzisiaj z gniazda ino jedna ramka podmieniona z miodnią. Wolę spać spokojnie i mieć fajne, silne pszczoły. A od przyszłego tygodnia podkarmianie.

Minimum to dwie WLKP "dechy" na krajach. To wychodzi 4-5kg. Do tego jeszcze "wianki" przy czerwiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25867
3 minuty temu, Szymi40 napisał:

Kiedyś   po zmroku   ,,przykleiłem''   się do szyby   tzw.  świński ryj  zrobiłem ,zapukałem  -a za oknem siostra    kużwa    tak się wystraszyła  że do dziś pamiętam a to było z  10 lat temu...

To jeszcze było sobie ryjek oświetlić latarką. 🤭

W sumie śmieszne ale o zawał łatwo. No ale czasem tak od niechcenia głupota do głowy przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15429
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Dziś jakiś pomarańczowy pyłek nosiły. W odkładzie się matka straciła, po niedzieli trzeba z drugim połączyć bo w tym drugim matka jest a czekać teraz zanim się wygryzie z matecznika i obleci to nie. No i jeszcze jeden odkład chyba trzeba zrobić bo jeden coś za mocny jest 🤔

Ty często mniej niż 4 robisz 🤔 No i czego się tak boisz?

Że emerytura po 85 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4931
Przed chwilą, Rolnik1973 napisał:

Że emerytura po 85 latach

Toż ja się nawet nie łudzę, że o ile dożyję to będzie coś takiego jak emerytura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Dziś jakiś pomarańczowy pyłek nosiły. W odkładzie się matka straciła, po niedzieli trzeba z drugim połączyć bo w tym drugim matka jest a czekać teraz zanim się wygryzie z matecznika i obleci to nie. No i jeszcze jeden odkład chyba trzeba zrobić bo jeden coś za mocny jest 🤔

 

Ja chciałem jeszcze jeden odkład zrobić właśnie z takiej silnej rodziny zrobić, ale kazano mi sobie odpuścić. W sumie, wolę kupić na wiosnę rodzinę przezimowaną. A tutaj wystartować z siłą już na rzepak. I tak się w to wkręciłem za bardzo. 😂 Dobrze, że zima idzie to będzie o czym czytać. Na kurs mnie namawiają, może i się zapiszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25867

O, przypomniałem sobie.

Wczoraj o 5 rano kombajnujemy porzeczkę. O tej godzinie co i rusz do skrzynek jaszczurki wpadają bo na noc wchodzą w wysokie partie krzewów by łapać rano promienie słoneczne.

Syn się odwrócił a ja cyk mu jaszczurkę na szyję.🤣🤣🤣.

Ale zatańczył na kombajnie.

Aż mi w trakcie pisania bańka z nosa poszła że śmiechu🤣🤣🤣

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4931
Przed chwilą, sadownik12 napisał:

Na kurs mnie namawiają, może i się zapiszę?

Teoria teorią, praktyka praktyką... Mówię z doświadczenia bo byłem. Po trzech sezonach ciepłych dennic i obserwacji porównawczej z somsiadem kombinuję w zimie z systemem podgrzewania na okres wczesnowiosenny.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1445
1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

Że emerytura po 85 latach

U   nas teraz  plaga  jakaś na chłopów  padła   dużo umiera 58-59  latków...    rak- wypadek-  lub  inna przyczyna-, 😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, Agrest napisał:

W sumie śmieszne ale o zawał łatwo. No ale czasem tak od niechcenia głupota do głowy przychodzi.

Koleżankę podeszliśmy z wuwuzelą i 10 cm od ucha od tyłu, usain bolt to przy tym płotka. W życiu takiego sprintu nie widziałem zatrzymał ją dopiero 2metrowy płot, metrowy żywopłot wzięła z marszu. Nie odzywała się do nas chyba z miesiąc. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Minimum to dwie WLKP "dechy" na krajach. To wychodzi 4-5kg. Do tego jeszcze "wianki" przy czerwiu.

No, czyli 5-7 kg wyjdzie. Kurła, spróbuj sobie tego gospodarzenia na 1/2. Nie spróbowałem innego typa ula ale centralnie w tym się zakochałem 😂. Kupuj dennice pod dadanta, a korpusy i daszek to za flaszkę Ci zrobię 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4931
Przed chwilą, sadownik12 napisał:

No, czyli 5-7 kg wyjdzie. Kurła, spróbuj sobie tego gospodarzenia na 1/2. Nie spróbowałem innego typa ula ale centralnie w tym się zakochałem 😂. Kupuj dennice pod dadanta, a korpusy i daszek to za flaszkę Ci zrobię 😂

Drewnioków nie chcę. Za dużo w to wpakowałem żeby teraz zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25867
13 minut temu, Bananek napisał:

Najbliższy zgnilec jakieś 35km ode mnie.

 

Raczej nie dolecą.

 

Nigdy w lustro nie spoglądasz? Znajdziesz bliżej😜😜😜

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

Co tu takie pustki 🤔 ludzie co wy robota w sobotę wieczorem że nie mata czasu na forum pisać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Chłoporobotnik napisał:

Drewnioków nie chcę. Za dużo w to wpakowałem żeby teraz zmieniać.

A bo wy to kurła jakieś ocieplane ch*je muje. Decha przestrugana i pszczoły zadowolone. A te gotowce styrodurowe to za droga zabawa. Wolę se za to co innego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14230
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Ja jeszcze większy dziad jak Ty 😁 roboty tylko od zajoba, zdrowia nie ma, od rana do nocy zapierdziel i jeszcze człowiek głupi się cieszy, że tyle zrobił 🙈

Większego dziada ode mnie nie ma... Ustalmy to raz na zawsze... 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4931
Przed chwilą, sadownik12 napisał:

A bo wy to kurła jakieś ocieplane ch*je muje. Decha przestrugana i pszczoły zadowolone. A te gotowce styrodurowe to za droga zabawa. Wolę se za to co innego kupić.

Wolałem kupić styropianowego nówkę niż nie mając narzędzi i umiejętności robić samemu, przy okazji robiąc pewnie masę błędów i marnując kupę materiału. A drewniane u nas gość też robi z wejmutki to ceni niewiele mniej niż za styropianowy nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14230
59 minut temu, superfarmer02 napisał:

Który tam z okolic Ostrołęki. Podobno nie złe żeczy się u was odpierdzielają 

Czy mamy na myśli to samo 🤔😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj