Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Bananek    16968
Chłoporobotnik napisał:

jak bierzesz do rąk kłak siana i nim kręcisz, pocierasz to powinno rozedrzeć się na dwie części. Wtedy nadaje się do zbioru.

Dobra, zapytam: a jak rozpadnie się na trzy lub więcej części? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4967
1 minutę temu, Bananek napisał:

Dobra, zapytam: a jak rozpadnie się na trzy lub więcej części? 🤔

Ważne aby się rozpadało, wtedy badyl suchy a nie żywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5229
2 godziny temu, TheraRolnik napisał:

No zioba, same zioła lux dla byćków 

Samo zdrowie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3020
12 minut temu, HF86 napisał:

to portfel w garść i zamiast plebanowi dasz dzieciakowi .

Na ofiarę to ze 2 lata temu dawałem 😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Chłoporobotnik napisał:

7 minut temu, gregor1284 napisał:

Komornik zabrał 😔 ja to nawet opchnąć nie mogę bo jestem tylko parobkiem 

Brud, smród i ubóstwo🤭 Kurna jutro się impreza szykuje, zakończenie sezonu pszczelarskiego trzeba zrobić i z góry zapłacić za usługę diagnozowania i naprawy w Ursusie 🤔

pod komputer będziesz podpinał? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Bananek napisał:

Dobra, zapytam: a jak rozpadnie się na trzy lub więcej części? 🤔

To za suche 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5229
2 godziny temu, TheraRolnik napisał:

Wtedy to dwie godziny spi bo się narobił 

A ja taki nie dobry ... On musi całe dnie siedzieć w oborze przy aż 12 krowach i jeszcze w międzyczasie maszyny naprawiać a ja se tylko jeżdżę 🙈

To się zamiecie 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3706
12 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

U mnie nie ma czegoś takiego jak mech. Dla królików nie nadaje się coś tak zwanego półsuchego. A przynajmniej wg mnie się nie nadaje. Siano musi odleżeć i być tak suche, że jak bierzesz do rąk kłak siana i nim kręcisz, pocierasz to powinno rozedrzeć się na dwie części. Wtedy nadaje się do zbioru.

Dziadkowie kiedyś tak zbierali koniczynę... Tylko raz. Prasa poobijała to w cholerę. Zawsze to było siano "specjalnej troski".

Bo to trzeba z uczuciem. Ja robiłem bardzo luźne, aż za luźne kostki i na małych obrotach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

U mnie wcześniej koszono, trawa jak zakwitła to już była zła. Z takiej to właśnie złej to suszono na wiór. Z tej dobrej robiono materiał który dziadek określał jako ciężki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4967

U mnie dominuje rajgras i trochę dołem koniczyny, perz jest i wszelakie inne chwasty. Trawy w 90% nigdy nie siane, takie coś króliki lubią. A daj samej koniczyny z czystego siewu, jeszcze trochę wilgotnej to zaraz sraka i wzdęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276

Pjoter Ciebie pytam bo Ty tu masz największy zysk z ha, da to jaki efekt? Takie skawalone to musi bez wartości już 

received_747701386656398.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4967
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Takie skawalone to musi bez wartości już 

A po czemu? Kurła a mało to razy saletra czy saletrzak zbrylony był, sól to czasem się tak zbryliła, że młotkiem trzeba było ostukiwać i rosło bezproblemowo. Nieraz się grudy trafiają w misce przy rozsiewie. Ile w rękach się rozdrobni to się rozdrobni a reszta na koniec i młotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, gregor1284 napisał:

Pjoter Ciebie pytam bo Ty tu masz największy zysk z ha, da to jaki efekt? Takie skawalone to musi bez wartości już 

received_747701386656398.jpeg

przywieźć. zutylizuje. drogo nie wezmę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
8 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Trawy w 90% nigdy nie siane, takie coś króliki lubią.

To niby jak powstały te łąki? Bo wszystkie jakie znam powstały przez siew trawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
3 godziny temu, jacor73 napisał:

Generalnie zgłoszenie szkody składasz w kole łowieckim a nie w agencji, agencja nic do tego nie ma. Ale cwaniaki z koła mogą sprawdzić do kogo należy działka, uprawa Twoja, to Ty składasz i idziesz w zaparte a jak nie to dogadaj się z właścicielem i na niego złóż.

No właśnie wiem ale akurat wlasciciela nie ma w polsce moze jeszcze dopytam sie w kole łowieckim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4967
Przed chwilą, hubertb napisał:

To niby jak powstały te łąki? Bo wszystkie jakie znam powstały przez siew trawy. 

Zostawione do zarośnięcia. Jak wytłumaczysz to, że siany pasek trawy, samego rajgrasu, w pierwszym roku czysty rajgras a od drugiego roku zaczęła się pojawiać czerwona koniczyna? Coś tam w ziemi musiało siedzieć i wychodzi. Tak samo chociażby mniszek i inne rośliny. Nikt nie siał a rosną. Tak samo z wieloma polnymi drogami, nikt tego nigdy nie siał, trawa tam rośnie nieraz co najmniej od 75 lat. I znajdziesz tam wszystko. Od białej koniczyny, przez rajgras po mniszek, perz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Coś tam w ziemi musiało siedzieć i wychodzi. Tak samo chociażby mniszek i inne rośliny.

Nie rośliny takie jak mniszek mają bardzo dużo nasion które w przypadku mniszka jeszcze znaczne odległości pokonują.  U mnie łąki nawet te 200letnie to najczęściej tymotka, rajgras niemiecki(ten gatunek nie mógł zakwitnąć), kostrzewa czerwona. Dolną część tak jak u ciebie stanowi koniczyna. Reszta gatunków przez częste koszenie jest eliminowana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1815
4 godziny temu, Pafnucy napisał:

Oj kilka kilometrów zrobiłem, 

Sprzatam na żniwa. 

Chmura podeszła i deczko pada... Ale rypnełooo! 

Spodnie całe?🤣🤣

Ładnie popadało i w prognozie niby zapowiadają deszcz do wtorku

3 godziny temu, szymon09875 napisał:

Warszawa też dziś zajebutana na obwodnicy. 

Słoiki do domu jadą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5229
27 minut temu, hubertb napisał:

To niby jak powstały te łąki? Bo wszystkie jakie znam powstały przez siew trawy. 

Pewnie tak samo, ale siewcą był wiatr ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1182
30 minut temu, livebird napisał:

No właśnie wiem ale akurat wlasciciela nie ma w polsce moze jeszcze dopytam sie w kole łowieckim 

Odpowiedź z koła dostaniesz jedną: właściciel musi złożyć, nic im nie mów, że nie jesteś właścicielem pola, uda się to kasę dostaniesz, jak się doczepią to też nic Ci nie mogą zarzucić bo jesteś właścicielem uprawy i poszkodowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
37 minut temu, HF86 napisał:

przywieźć. zutylizuje. drogo nie wezmę. 

Worek za dwa worki Twojej skawalonej saletry? 

39 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

A po czemu? Kurła a mało to razy saletra czy saletrzak zbrylony był, sól to czasem się tak zbryliła, że młotkiem trzeba było ostukiwać i rosło bezproblemowo. Nieraz się grudy trafiają w misce przy rozsiewie. Ile w rękach się rozdrobni to się rozdrobni a reszta na koniec i młotek.

Strach trochę jak będę rzucał żeby jakiej ropuchy nie zabić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5229
47 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

U mnie dominuje rajgras i trochę dołem koniczyny, perz jest i wszelakie inne chwasty. Trawy w 90% nigdy nie siane, takie coś króliki lubią. A daj samej koniczyny z czystego siewu, jeszcze trochę wilgotnej to zaraz sraka i wzdęcia.

Jakiś czas temu ojciec od wujka przywiózł trochę królików na odchowanie, żeby niby dla dzieciaków było. Tośmy je w kojcu koło cielaków zamknęli i dostawały sianokiszonkę zwykłą, i wcinały bezproblemowo. Do tego parę kolb kukurydzy było i tak się głównie odchowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Królik jest wrażliwy na jakość siana, jeśli Pieter ma u siebie tak jak ja trawy które po kwitnieniu stają się ciężko strawne to musi przesuszać na wiór. Łąki to nie jest prosty temat. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

Kurła za świeże siano zebrałem 🙈 do koni chcą, byli oglądać i mi się pytają czy nie mam z jakiś starszych traw 🤔

Klient nasz pan ... Dobrze że jeszcze parę ha zostało do koszenia to w poniedziałek pojadę skosić i będzie takie siano jak chcą 😎

Aby tylko pogoda pozwoliła wysuszyć 🙄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj