Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

danielursus3p    5231
7 minut temu, Mecha napisał:

@danielursus3p a masz jakąś koncepcje na to? Myślę że najłatwiej zrobić z 3 spadami, albo 1 i żmijka zgarniająca do kubełka. Tylko jakie wymiary wtedy no narazie mam d47 i nie planuje kupować przyczep, z ojcem wspólnie mamy tego dość a i do Anny najlepiej pasują. Myślę że z 6m długości kosza to tak przyszłościowo

To już wedle budżetu. Popatrz sobie na Internecie jak ludzie mają porobione. Gotowy kosz kupić to w chooj kasy niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

@DANDYS z gruntem w sensie rozumiem

No w ziemi kubełek ale chodzi o kosz zasypowy/przyjeciowy. Wymiary itp i czy jak mam na zgłoszenie 2 silosy to czy kosz zasypowy z kubełkiem też muszę zgłaszać 

 

@danielursus3p no tylko szczerze nie wiem jak te koszta policzyć bo nie mam pojęcia ile betonu na to potrzeba jaka grubość, zbrojenie itp. i czy muszę taki kosz z kubełkiem zgłaszać jak stawiam 2 biny na zgłoszenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Próbuje na PGG, udało mi się kupić orzecha ale zrezygnowałem bo z kosztem transportu byłby droższy niż u nas na składzie. Kupiłem 5 ton orzecha II  i powoli się to potłucze na ekogroszek. Na razie próbuje wałem wychodzi obiecująco. Nie dam po 2500 za tonę ekogroszku, za różnice w cenie mamy wyjazd wakacyjny. Ewentualnie dam na kruszarkę 100 zł tona i będzie tani ekogroszek na zimę. Kto dawniej w maju myślał o opale na zimę. Ja dopiero po żniwach gdy przyczepy nie były potrzebne to kupowałem.

No ale Polska ma być w ruine - ktoś to kiedyś przepowiedział i do tego prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12980
35 minut temu, bratrolnika napisał:

dobrze się czujesz???

No no  kto cię ta wie 🤔😉

Zgrywam się oczywiście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

@Strongman kubełek i tak już prawie kupiony a nie mam zamiaru wracać do tematu dmuchawy. 

@danielursus3p przemnożyć cenę dnia x materiał potrafię. Chodzi o to co napisałem dalej i jaki typ kosza wykonać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28768

Jakbym miał powody przytrzymać kogoś dłużej pod wodą, to zrobiłbym to raz, a dobrze

2 minuty temu, Łolek napisał:

No no  kto cię ta wie 🤔😉

Zgrywam się oczywiście 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12980
2 minuty temu, bratrolnika napisał:

Jakbym miał powody przytrzymać kogoś dłużej pod wodą, to zrobiłbym to raz, a dobrze

 

O kurde więcej sobie z ciebie żartów robić nie będę , bo jak zajedziesz na  zieloną herbatę to mogę źle skończyć 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 minutę temu, Mecha napisał:

@Strongman kubełek i tak już prawie kupiony a nie mam zamiaru wracać do tematu dmuchawy. 

@danielursus3p przemnożyć cenę dnia x materiał potrafię. Chodzi o to co napisałem dalej i jaki typ kosza wykonać 

Najtaniej to będziesz miał te ściane co ma być prosto z bloczków zrobić, i 3 skośne z betonu z 8 cm powinno być ok. Ja zglaszalem. Popatrz na yt filmiki z budowy coś nie coś podpatrzysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16903
kris91 napisał:

32 minuty temu, Bananek napisał:

Nie wiem czy wypada tu pisać o tym bacząc na tych co niewiele deszczu dostali albo wcale. Nieśmiało napisze, że dokapało dziś 5 litrów do wczorajszych 32. 🤷

Ale ulewa, trawka rośnie ino szumi 😉🙊🙊🙊

Właśnie dotarła ta od Ciebie. Spieprzyłem z garażu, bo wygląda dość groźnie. 😉 Jakiś strachowy się zrobiłem w tej kwestii. Jak zawiało to tyle mnie widzieli na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3012
Bananek napisał:

Właśnie dotarła ta od Ciebie. Spieprzyłem z garażu, bo wygląda dość groźnie. 😉 Jakiś strachowy się zrobiłem w tej kwestii. Jak zawiało to tyle mnie widzieli na podwórku.

Też coś czuję niepokój jak widzę granatowe chmury, a najgorsze jest takie jasno szare niebo, bo zawsze ulewa będzie z wichurą 😔😔😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16903
2 minuty temu, Karol6130 napisał:

@Rolnik1973

Rysiek pożycz podrabiańca bo nie mam czym robić 🙆‍♂️

 

IMG_20220526_141643.jpg

A ten co tak japę otworzył? 

3 minuty temu, kris91 napisał:

Też coś czuję niepokój jak widzę granatowe chmury, a najgorsze jest takie jasno szare niebo, bo zawsze ulewa będzie z wichurą 😔😔😔

Siwe niebo. 🥴 Lęk mam od 2008 jak to nam dachy pozdejmowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3012
Bananek napisał:

Siwe niebo. 🥴 Lęk mam od 2008 jak to nam dachy pozdejmowało.

To 5 lat temu u nas też na szczęście tylko blachę wyrwało i w innych ledwo gwoździe się trzymały, a u sąsiada dach zerwało kopertowy i każdy się zastanawiał jakim cudem, bo szczytu z żadnej strony, a wyciągnęło jakby zassało go 🤔🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12428

A wy pamiętacie o swojej mamie?😥

IMG_20220526_160502.jpg

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16903
Karol6130 napisał:

Boli go 

IMG_20220526_120524.jpg

Nie przerzuca pół biegów czy jak?


6465 napisał:

A wy pamiętacie o swojej mamie?😥

IMG_20220526_160502.jpg

Tak. Wyrazy współczucia, Tomek.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12980
Napisano (edytowany)
18 minut temu, Karol6130 napisał:

Boli go 

IMG_20220526_120524.jpg

Pewno zapuściłeś głębiej pług i przód odjechał, teraz mam wyrzuty sumienia że kazałem robić głębiej 

Co mu stało się, ale ty szybki jesteś 🙆‍♂️

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16903
DANDYS napisał:

a nie dawno oral 🙃

I co? Usiąść nie dasz rady? 😂😅🤣


Kurła co za dureń. O analu myślałem. 🤦


Tak spalić żart. Kurła, starzeję się. Kto przejmie mój durny humor?

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7474
11 minut temu, Łolek napisał:

Pewno zapuściłeś głębiej pług i przód odjechał, teraz mam wyrzuty sumienia że kazałem robić głębiej 

Co mu stało się, ale ty szybki jesteś 🙆‍♂️

61 orałem 

Było powiedzieć że i agregatów ać nim 😉

Kalibracji nie przeszedł. 

Nieraz potrafił też szarpnąć na sprzęgle i rewersie. 

Środek ładny. 

Albo zawory, albo Hydro akumulator do wymiany. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj