Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

slawek74    12228
Belaruss820 napisał:

Witam wszystkich w ten piekny sloneczny poranek👋 zapowiadają sie żniwa na całego. Gdybym nie musial.dosiewac to dzisiaj bylyby dożynki a jutro urlop na żądanie 🤣 a co do awarii to jedno ucho w bb mi sie rozerwało ale przeczuwalem ze tak sie stanie, a szczescie nie zasypany caly byl. A najlepsza akcja byla przy rozladunku bb. Sciagam jednego bb a okazuje sie ze dziura i sie sypie dołem. Biore nastepnego a ten nie zawiązany. Ale takie cos to pikuś. Najwazniejsze ze bizon sie nie rozkracza i ziemi/piachu nie łapie. Jednego kamyka z kosy wyciagnalem a przed głazem sie zatrzymalem centralnie bo wysypywać akurat musiałem. Wczoraj tesciowa mi nerwy ruszyla bo chciala zebym slome jechal belowac bo przecież sucha,a ja na dzisiaj mam kumpla.umówionego na belowanie. Stary dostal zjebe kilka dni temu to juz nawet koło kombajnu sie nie kręci 

ale Ty nerwowy 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
15 godzin temu, 6465 napisał:

A karzełka pamiętasz 😁

Tak zamiast do kościoła to do karzełka :D  Tylko że ja to wtedy młody byłem więc raczej kręciłem się za Tatą :D 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563

Wytlumaczylismy z żoną teściowej zeby sie nie odzywala i nie nakręcała starego to mowi ze ona nic mu nie mówi. Ze sama tak sobie pomyslala o słomie. Tesciowej da sie wytłumaczyć  raz a konkretnie i spokoj,a stary jak to stary,ale najwazniejsze ze na bizonie mam spokoj. Zawsze jak byl to ziemi nawalone w zbiorniku,albo w heder zlapalem. A teraz to tylko raz kamyk na kosie a tak to nic sie nie dzieje. Aby dzisiaj skosić pszenzyto bez przygód. Jest jeszcze jedna opcja,jak do tej pory szwagra nie bylo a dzisiaj ma.przyjechac w sumie nie wiem po co ale.niech sobie bedzie. Ktos musi przeciez tesciować staremu🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
hubertb napisał:

Wstążki są niezbyt skuteczne, lepiej dać księdzu na msze 😜 

na ofiarę nie starczy 🤔😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13021
3 minuty temu, Belaruss820 napisał:

Wytlumaczylismy z żoną teściowej zeby sie nie odzywala i nie nakręcała starego to mowi ze ona nic mu nie mówi. Ze sama tak sobie pomyslala o słomie. Tesciowej da sie wytłumaczyć  raz a konkretnie i spokoj,a stary jak to stary,ale najwazniejsze ze na bizonie mam spokoj. Zawsze jak byl to ziemi nawalone w zbiorniku,albo w heder zlapalem. A teraz to tylko raz kamyk na kosie a tak to nic sie nie dzieje. Aby dzisiaj skosić pszenzyto bez przygód. Jest jeszcze jedna opcja,jak do tej pory szwagra nie bylo a dzisiaj ma.przyjechac w sumie nie wiem po co ale.niech sobie bedzie. Ktos musi przeciez tesciować staremu🤣

A może ty do wprawy doszedłeś i lepiej kosisz a nie teściu winien 

Bo h*jowej tanecznicy przeszkadza rąbek od spódnicy 😉

Edytowano przez Łolek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3271

było jakieś przysłowie,nie pamiętam jak to leciało,chodzi oto żeby nie robić tak jak wszyscy,ktoś pamięta.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563
2 minuty temu, slawek74 napisał:

ale Ty nerwowy 🤔

Nie lubie jak ktos mi sie wtraca w robote i patrzy na ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
8 minut temu, Pafnucy napisał:

oj Panowie. powiem Wam, że jak czytam o tych pechach... to jestem autentycznie.... przerażony.

@soltys48, a TY???

Jutro mi minie. Ma popadać,pokropie i ja 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

I z  zapowiadanych 100 litrów już się zrobiło 15. Miało padać od soboty wieczorem a teraz przesunęli na niedzielę rano.  Do jutra nie zostanie nic. Takie to ich ,,armagedony''. Bezmyślne nakręcanie spirali i straszenia ludzi 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sie dowiedziałem że dziś znaleziono jeszcze jednego zagryzionego przez psy. wczesniejsza ofiara. psy mają właściciela. ja pierdziele. psy ludobójce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563
1 minutę temu, Łolek napisał:

A może ty do wprawy doszedłeś i lepiej kosisz a nie teściu winien 

Bo h*jowej tanecznicy przeszkadza rąbek od spódnicy 😉

Raczej nie, w tamtym roku szlo wszystko dobrze, sam bylem na polu. Nagle stary przyjechal to na momencie cos zaczelo nie tak byc.Pojechal do domu to jak reką odjął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25849
14 minut temu, bratrolnika napisał:

Teściowa teraz robi jako francuski łącznik między teściem a zięciem 

Ale jak?

Z tyłu zapięta przez męża a przodem zięcia ciągnie?

Tfu świntuchu, i to po nocy na urlopie takie rzeczy w głowie...🤦‍♂️🤭🤭🤭😜😜😜

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
Belaruss820 napisał:

1 minutę temu, Łolek napisał:

A może ty do wprawy doszedłeś i lepiej kosisz a nie teściu winien 

Bo h*jowej tanecznicy przeszkadza rąbek od spódnicy 😉

Raczej nie, w tamtym roku szlo wszystko dobrze, sam bylem na polu. Nagle stary przyjechal to na momencie cos zaczelo nie tak byc.Pojechal do domu to jak reką odjął

zamknij go w jakiej komórce 😁 i powietrze z pojazdów po spuszczaj 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
Pafnucy napisał:

sie dowiedziałem że dziś znaleziono jeszcze jednego zagryzionego przez psy. wczesniejsza ofiara. psy mają właściciela. ja pierdziele. psy ludobójce .

podobno psy odszczelono a właściciela ##

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1133
Rolnik1973 napisał:

@Pafnucy

Odpiwiesz na pytanie czy ostatnie 2 dni jeździłes motorem

no dobry gigant 😂 jesteś jak Jarek ogarek, on też ma nieproszonych gości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28797

No żesz kur... Chyba i mnie pech dopadł, czwarty raz mi ogłoszenie skasowali, i to po tym jak wczoraj mi takiego maila wysmarowali 

 

Screenshot_20220728-191916.png

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25849

Rysiu nie zauważyłeś że zostałeś zignorowany?

Zaczynasz skakać jak ratlerek przy nogawce. Nie tędy droga.

Zdejmij uroki to i pafnucy się odezwie🤣

 

No i kombajnista mnie odstawił na tor boczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
Agrest napisał:

No i kombajnista mnie odstawił na tor boczny.

zostałeś zignorowany 🤔😁🙈


trzeba zaraz jechać słomę prasować ... może już wyschła 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
6 minut temu, Bananek napisał:

patrz jaka perełka na strychu

Pełno tego w szkołach. Zwykle uszkodzone. 

4 minuty temu, Agrest napisał:

No i kombajnista mnie odstawił na tor boczny.

czteropak mu kup. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
bratrolnika napisał:

No żesz kur... Chyba i mnie pech dopadł, czwarty raz mi ogłoszenie skasowali, i to po tym jak wczoraj mi takiego maila wysmarowali 

 

przeproś publicznie to urok może zdejmę 😁😁😁😁


hubertb napisał:

4 minuty temu, Agrest napisał: No i kombajnista mnie odstawił na tor boczny. czteropak mu kup.

i niech zawiezie rowerem w plecaku 🤔😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15426
7 minut temu, Agrest napisał:

Rysiu nie zauważyłeś że zostałeś zignorowany?

Zaczynasz skakać jak ratlerek przy nogawce. Nie tędy droga.

Zdejmij uroki to i pafnucy się odezwie🤣

 

No i kombajnista mnie odstawił na tor boczny.

Chcę sprawdzić czy to moje uroki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16939
hubertb napisał:

Pełno tego w szkołach. Zwykle uszkodzone. 

Nawet gdyby uszkodzone to z jedna sekcja na 100% działa. Ale banankowe rENce przywrócą go do życia. 😉 Jeszcze tego nie podłączałem. Trzeba by deal z dyrektorką zrobić.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj