Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheraRolnik    4172
Przed chwilą, Łolek napisał:

No i 15 l od sztuki na dzień, teraz z jednym gadam on od16 szt 360l na dwa dni k**wa to bym z głodu umarł 

Bez dodatków paszowych to i mleka mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12925
34 minuty temu, kizak napisał:

 z 8 hektarow łąk to ci starczy na 40 cielakow ,no k**wa już sami siebie nie mijajcie

10ha i 60 sztuk tylko łąki zadbane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12925
1 minutę temu, kizak napisał:

 oczywiście ,plus qq z 6 ,i śruty dziesiąt ton 

10 ha qq i 4 tony co miesiąc 

9 minut temu, Baks00 napisał:

Trochę z innej beczki .A co polecisz na zasuszenie 🤔

Zabrać treściwe po 3 czy 4 dniach np cefa safe czy fatroximin i koniec doju nawet jak jest jeszcze 15l mleka dziennie nic jej nie będzie nie wolno doić raz na dzień czy raz na dwa 

Doisz normalnie i od razu kończysz 

Jak coś to pisz priv możemy o tym pogadać 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12925
13 minut temu, TheraRolnik napisał:

Bez dodatków paszowych to i mleka mniej 

To po co to wogle robić, to tak jak masz skrzynie 5 tke a byś tylko do 3ki jeździł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
1 godzinę temu, jarecki napisał:

a potem na protesty pierwsi jadą bo się nie opłaci ., jak był strajk mleczarzy to pierwsi ci co zbierają po kilka pokosów traw najgłosniej krzyczeli .

Nie. Nie znam nikogo stąd kto by był na jakich kolwiek protestach. Ja byłem ale nie na tych organizowanych przez au 

1 godzinę temu, PanAres napisał:

A jak na strajk chcesz jechać ursusem to na sam koniec konwoju, bo mało reprezentacyjny 😄

Nie! Zetor 6245 prowadził! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404
12 minut temu, Łolek napisał:

10 ha qq i 4 tony co miesiąc 

Zabrać treściwe po 3 czy 4 dniach np cefa safe czy fatroximin i koniec doju nawet jak jest jeszcze 15l mleka dziennie nic jej nie będzie nie wolno doić raz na dzień czy raz na dwa 

Doisz normalnie i od razu kończysz 

Jak coś to pisz priv możemy o tym pogadać 

Duży rośnij👍

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
26 minut temu, kizak napisał:

 Zsiadłe mleko takie lodowate ,smażone ziemniaczki ze szczypiorkiem ,podrasowane skwareczkami ,ale pychota 9_9

Się powodzi... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624
47 minut temu, radekz200 napisał:

Miałeś na myśli mnie?😂😂

Nie, Ty jesteś o rok świetlny przed resztą bo zbierasz 6 pokosów🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
26 minut temu, Baks00 napisał:

Trochę z innej beczki .A co polecisz na zasuszenie 🤔

Siano od TheraRolnik 

21 minut temu, Łolek napisał:

10 ha qq i 4 tony co miesiąc 

Zabrać treściwe po 3 czy 4 dniach np cefa safe czy fatroximin i koniec doju nawet jak jest jeszcze 15l mleka dziennie nic jej nie będzie nie wolno doić raz na dzień czy raz na dwa 

Doisz normalnie i od razu kończysz 

Jak coś to pisz priv możemy o tym pogadać 

A dej spokój te nasze mamuty to gorszych dziadów z siebie robią niż ja 🙄

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Siano od TheraRolnik 

Dzięki,ale wikliniarstwo to nie dla mnie

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Piękna  pogoda gorąco a piekło dopiero ma być od czwartku 37 w cieniu na zachodzie Polski będzie smażyć i tak do 3 lipca .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
2 minuty temu, Łolek napisał:

To po co to wogle robić, to tak jak masz skrzynie 5 tke a byś tylko do 3ki jeździł 

 Ty ,nie koniecznie ,jak nie chcesz problemów ,to jak kiedyś ,owsianki się ozerła ,to ani kwasicy ,ani ketozy ,ni zapalenia ,czy tam innego porażenia😉 . Swego czasu w podlaskim mialem legalną sprzedaż bezpośrednią mleka . Jak to weszlo ,na samym początku legalnie na cale wojewodztwo robiło nas dwoch . Ale to nie o tym . Wtedy były kwoty mleczne ,a ja pomyślal o oddawaniu do mleczarni ,to mi wylyczyli statystyczną krowę polską o wydajności bodaj 3800 l ,i przez cyfrę razy 0,6 . Taką kwotę ulaskawili , to jeszcze kurna od 4 cale kwoty musialem kupić by jakoś ogarnąć  ,kurna trza by łańcuch w prasie wymienić ,a siedzę i pocę się ,nawet żonka po wczorajszym prasowaniu na gościnnych występach na mnie nie warczy . Tylko popatrzyla ,chyba z wprawy wychodzi ,raz i w domu 🤷‍♀️😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
13 minut temu, Łolek napisał:

To po co to wogle robić, to tak jak masz skrzynie 5 tke a byś tylko do 3ki jeździł 

Nie wiem czy ten gość jeszcze prowadzi działalność ale jak krew pobierali od krów to najmłodsza jego krowa 22 lata miała. Weterynaria się pyta czy cielna? No nie cielna. A na co Pan to trzyma? No coś trzeba chować 😂 byki to miał takie 5 lat i po jakie 300kg, do pakamery włożone oknem za cielaka i żadnego wyjścia z tego obiektu nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
6 minut temu, Łolek napisał:

To po co to wogle robić, to tak jak masz skrzynie 5 tke a byś tylko do 3ki jeździł 

Nie wiem, mnie nie pytaj bo ja przy tym nie robię 

Kiedyś zacząłem temat śruty rzepakowej do krów to usłyszałem "a ty wiesz ile to kosztuje ??" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
4 minuty temu, Agrest napisał:

Nie, Ty jesteś o rok świetlny przed resztą bo zbierasz 6 pokosów🤣

W ogródku to i ja za tydzień trzeci będę kosił 🙊 przed domem to już by pasowało chociaż w poprzedni poniedziałek kosilem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
5 minut temu, gregor1284 napisał:

Się powodzi... 

  Jak jedenego kiedyś  przyuważyli jak na obiad on kwaśne mleko ,a dla publiki w zębach dlubal😉  . Bym musieli kiedy gdzie pogadać ,bym ceberek ze zsiadłym wziął😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
10 minut temu, galan99 napisał:

Piękna  pogoda gorąco a piekło dopiero ma być od czwartku 37 w cieniu na zachodzie Polski będzie smażyć i tak do 3 lipca .

 

A potem powtórka z tamtego roku

Jęczmień ozimy skoszony a potem 1.5 godz gradu PO upale.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
10 minut temu, gregor1284 napisał:

Nie wiem czy ten gość jeszcze prowadzi działalność ale jak krew pobierali od krów to najmłodsza jego krowa 22 lata miała. Weterynaria się pyta czy cielna? No nie cielna. A na co Pan to trzyma? No coś trzeba chować 😂 byki to miał takie 5 lat i po jakie 300kg, do pakamery włożone oknem za cielaka i żadnego wyjścia z tego obiektu nie było 

W ostatnich latach najstarsza miała 14 lat i w końcu pojechała na rzeź ale ostatnio 2-3 lata już nie była zacielana bo ostatni raz co była zacielana to dopiero za 5 razem złapała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
4 godziny temu, gregor1284 napisał:

Bo to od tej co tak d*pę wypinała i myślała że ludzie kupią... Zaraz ją opierdziele jeno niech moja od pedałów firanki kupi 

Pewno jakby się tak nie wypinała to byś nie kupił 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16865

Kurła jaki skwar. Łąka się kosi. Ostatnia mokra. Bez ciąganiny się nie obeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, kizak napisał:

 Zsiadłe mleko takie lodowate ,smażone ziemniaczki ze szczypiorkiem ,podrasowane skwareczkami ,ale pychota 9_9

byczych jajek nie chcesz do tego?

skuwesyn desant z obory zrobił i wszystko do tratowania po drodze. 

do zimy ostatnie jajcuny i dosyć testosteronowcow poyebanych 😤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019
3 godziny temu, TheraRolnik napisał:

I na co mi ta siana łąka ? Ktoś mi da za siano z takiej łąki minimum po 120 za zwijke ? Żeby mi się zwróciła uprawa i siew 😉

Te szuwary na handel, a siane dla siebie. Coś tam bydła chyba jeszcze trzymacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj