Tomek24421970

Kupno ziemi premia mlody rolnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, czy jezeli w biznesplanie na mlodego rolnika mam wpisane kupno ziemi zgodne z cena gus i kombajn do dyni. Łączna wartosc przekracza 150 tys tj okolo 190 . Czy rozliczajac premie moge miec w akcie notarialnym wpisana cene nizsza niz z gusu? Przy zalozeniu ze premia i tak zostanie wydana ? Czy moga byc z tym problemy? Za odpowiedzi z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

najlepiej zapytaj doradcy ktory robil Ci wniosek lub w odr czy agencji


moze bedziesz musial zlozyc zmiany czy poprawke w biznesplanie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Wydaje mi się, że nie przejdzie z niższą ceną niż w GUS dla twojego województwa. Mogą robić z tego problemy w arimr, ale lepiej dopytaj w agencji lub u doradcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Pytaj osoby które zajmują się tym na co dzień. Logicznie myśląc to jakby nie brali ceny pod uwagę to można by kupować za symboliczną 1zł, a to raczej nie realne. Ale z tymi naszymi przepisami różnie to bywa, dlatego w 100% nie jestem pewny. Może jak 1-2 tys. będzie cena mniejsza to nic się stanie ale jak więcej to wątpię, że nie będą robić problemów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Pytaj w tym temacie 

Może ktoś ci doradzi, a najlepiej w odr albo agencji. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Do niższej(zaniżonej) ceny gruntów, może przyczepić się jedynie urząd skarbowy. Agencja nie powinna robić problemu, bo na jakiej niby podstawie? Przecież kupisz taniej. Co innego, gdybyś miał zapłacić więcej, czy znacznie więcej, niż cena określona przez gus. To mogłoby budzić wątpliwości. Niemniej dopytaj w agencji, czy u doradcy, coby spokojnym być. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawki mialem to wlasnie sie przyczepili jak za 28 tys za hektar chcialem kupic. 

A jak kupuje ziemie od rodziny to moga mi oddac te pieniadze w darowiznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

U mnie byłby problem kupić po cenie GUSu bo jest w okolicy znacznie wyższa niż średnia wojewódzka. Nawet 20tys i więcej różnica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7

Na różnych portalach podają co jakiś czas cenę za daną klasę ziemi.  Dla województw jest ona różna. Z wypisu gruntów można stwierdzić procentowy udział danej klasy gruntu na danej działce. Wyliczyć i tyle. Od podpisania umowy Młody Rolnik do zakupu w tym roku cena wzrosła o około 2-3 tyś na h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

przecież te ceny gus - owskie to jakaś bujda na resorach. Nie wiem jak w tym programie ale ja kupowałem  ziemię w restrukturyzacji małych gospodarstw.  Kupiłem za cenę zdecydowanie niższą niż cena z gus. Z tego co mówił notariusz  to us ma chyba 5 lat aby sprawdzić czy cena nie została zaniżona/zawyżona. Jeśli zadeklarowałeś np. za 100 000 a kupisz za 80 000 to korekta biznesplanu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadeklarowalem za 45 tys srednia 50 a moglbym nawet za 35. I pytanie czy problem bedzie

150 tys i tak wydam

Poprawki juz mialem bo za 30 chcialem kupic

czy jak kupie ta ziemie to sprzedajacy moze mi oddac te pieniadze w darowiznie?

Edytowano przez Tomek24421970

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja w biznesplanie miałem taką cenę za jaką kupiłem bo wszystko miałem już wcześniej uzgodnione. Z kolei kolega który kupił trochę taniej niż zakładał robił korektę biznesplanu i przeszło bez problemu. Ja kupiłem po 18 000 za ha a według cen gus to było coś 30 000 czy 35 000 chyba. Ale w moim rejonie wtedy tak chodziła taka klasa gleby. Dodatkowo w koszty wrzuciłem koszty notariusza. Pieniądze które zostały do wypłacenia właścicielom (bo wcześniej musiałem spłacić hipotekę działki właściciela) wypłacone przy notariuszu. Ale podkreślam to było w programie restrukturyzacji małych gospodarstw. Co do US to ja tam chyba nawet nie szłem o ile dobrze pamiętam bo to już notariusz mi ogarnął. Co do poprawek to ja chyba miałem ze 4  w rmg. 

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam uzgodnione. Czyli kupic np za 35 tys i isc z aktem do agencji i nie powinno byc problemu? Dodac do ceny w akcie koszty notariusza. To 18 tys to prawie polowa 35 to w sumie dziwne ze do mnie sie przyczepili..

Edytowano przez Tomek24421970

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja nie chcę Ci doradzać bo nie wiem jak jest w tym programie co Ty jesteś tylko mowie jak było w rmg. Przedzwon do osoby która rozpatruje twój  wniosek bo z doświadczenia wiem, ten sam problem 2 urzędników może interpretować na 2 sposoby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj