gregoff

Dopłaty a brak umowy

Polecane posty

gregoff    4
36 minut temu, piotrp88 napisał:

Za drogo? To niech właściciel wyskakuje z dopłat. Właściciele gdy słyszą o umowie i pobieraniu przez dzierżawcę to przechodzą stan przedzawałowy, a teraz olaboga co to się stanęło.

Mi nie chodzi o kase bo to sprawa drugorzędna tak naprawdę o ile kwota nie wzrośnie zaraz bo przecież ciągle do mnie nikt bezpośrednio nie zadzwonił.

 

Jak mówiłem byłem u tego pierwszego dzierżawcy przed podpisaniem umowy z obecnym i usłyszałem:

 

1. Za słome nic nie musisz płacić.

2. Możesz komu chcesz wydzierzawić.

 

A teraz syn jego wyskakuje z tymi opłatami? Trzeba było od razu powiedzieć, że tyle i tyle za to i za to bez złości oraz gróźb. A tak to nawet jeśli podpiszemy umowe ze zrzeka się wszelkich roszczeń to co mu szkodzi za miesiąc przyjść po kolejne pieniądze z tą samą grożbą?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
gregoff napisał:

Witam.

 

Mam taki nietypowy problem:

Od kilku lat (około 10 lat) użyczałem ziemie w uprawe sąsiadowi bez umowy. Ja pobierałem dopłaty a on uprawiał ziemie rolną (około 11h) ja mialem zostawione trwale uzytki zielone ( około 1h) gdzie mój ojciec wypasał swojego konia.

 

W tym roki ten sąsiad oglosił ze rezygnuje z uprawy ziemi a jego pole będzie obrabiał ktoś inny. Mój ojciec poradził abyśmy teraz wydzierzawili to pole innemu sąsiadowi (już normalnie na umowę dzierżawy).

Ja jeszcze byłem u tego pierwszego dzierżawcy zapytać czy mogę to pole wydzierzawić komuś innemu i czy muszę zaplacić za pociętą słomę z tego roku. Powiedział ze wszystko jest ok i mogę komu chce.

Prosiłem jeszcze o kontakt tego znajomego pierwszego dzierzawcy jakie on proponuje warunki. Jednak nie doczekałem się telefonu. Jedynie mój ojciec rozmawiał z tym pierwszym dzierzawcą ze on moze to na umowę od nas wydzierzawić a uprawiał będzie ten jego znajomy.

 

W każdym razie podpisalem umowę z drugim dzierzawcą i poinformowałem telefonicznie tego pierwszego o tym fakcie. Ten nie miał żadnych przeciwwskazań ani wyrzutów (to bylo na początku zeszlego tygodnia).

Od tamtej chwili uaktywnił się syn oraz żona pierwszego dzierżawcy. Ona stwierdziła ze zachowałem się "bezszczelnie".

A dzisiaj syn zadzwonił do mojego ojca z grozbą ze jeśli nie zaplacę 3000 tyś zl za tą słomę oraz 1500 zł za inne usługi które wykonywał jego ojciec dla firmy w ktorej pracuje (usługi były wykonane ale kwota bardzo dyskusyjna) to on zgłasza fakt pobierania dopłat bez faktycznego uprawiania ziemi do ARiMR. Zresztą nie wiem czy to cała kwota bo ojciec był bardzo rozstrzęsiony po tej rozmowie i coś mówił o tym ile kosztów poniósł na nawożenie ziemi. Do tego nie mam pokazywac się na ich podwórku aby "skamleć"

Próbowałem się skontaktować z tym pierwszym dzierzawcą ale nie odbiera telefonu ode mnie ani od mojego ojca.

Co mi właściwie grozi w przypadku zgłoszenia takiego faktu do Agencji. Rozumiem ze zawieszenie dopłat, ewentualny zwrot ich nienależytego pobrania plus odsetki (za jaki maksymalny okres?). Czy coś jeszcze?

Czy ja mogę ewentualnie powoływać się na umowę ustną oraz żądać od nich zaplaty za używanie pola i korzystanie z płodów rolnych.

masz problem to sprzedaj ziemię albo sam się weź za jej uprawianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048
10 minut temu, gregoff napisał:

Mi nie chodzi o kase bo to sprawa drugorzędna tak naprawdę o ile kwota nie wzrośnie zaraz bo przecież ciągle do mnie nikt bezpośrednio nie zadzwonił.

 

Jak mówiłem byłem u tego pierwszego dzierżawcy przed podpisaniem umowy z obecnym i usłyszałem:

 

1. Za słome nic nie musisz płacić.

2. Możesz komu chcesz wydzierzawić.

 

A teraz syn jego wyskakuje z tymi opłatami? Trzeba było od razu powiedzieć, że tyle i tyle za to i za to bez złości oraz gróźb. A tak to nawet jeśli podpiszemy umowe ze zrzeka się wszelkich roszczeń to co mu szkodzi za miesiąc przyjść po kolejne pieniądze z tą samą grożbą?

 

 

wlasnie zeby nic juz nie wymyslil podpisujecie papier-sam sie przekonales ile sa warte umowy na gebe.

jesli sie facet wkurwil to moze ci narobic problemow nie na pare ton slomy tylko na pare "stodol" bezprawnie pobrane doplaty,skladanie falszywych oswiadczen- przeczytaj sobie na wniosku o doplaty co tam na koncu jest drobnym druczkiem. gdyby sie facet uparl to dostajesz wyrok w zawiasach.....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
5 minut temu, jacus napisał:

wlasnie zeby nic juz nie wymyslil podpisujecie papier-sam sie przekonales ile sa warte umowy na gebe.

jesli sie facet wkurwil to moze ci narobic problemow nie na pare ton slomy tylko na pare "stodol" bezprawnie pobrane doplaty,skladanie falszywych oswiadczen- przeczytaj sobie na wniosku o doplaty co tam na koncu jest drobnym druczkiem. gdyby sie facet uparl to dostajesz wyrok w zawiasach.....

Co Ty chłopie za głupoty wygadujesz nic mu nie może zrobić bo na nic on sam nie ma dowodów. A kolega wyżej jakby chciał to może jeszcze gnoja ud***ć tym, że wykonywał mu usługi na polu I nie odprowadzał podatku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zwrot dopłat, dożywocie, roztrzelanie rodziny i konfiskata majątku. Co Wy tu wypisujecie to glowa mała. Im młodsze pokolenie tym bardziej robi pod siebie. Wojna potrzebna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Autor tematu łamał prawo i grozi mu kilka paragrafów za to.... I nikt mu niczego nie musi udowadniać bo po donosie do agencji ma prokuratora na łbie i to on będzie musiał udowodnic że obrabiał pole a tak nie było i nie ma na to szans.... Jest przestępca wedle prawa i tyle bo wyłudzał bezprawnie dopłaty i poświadczał wielokrotnie nieprawdę.... Jak agencja do tego podejdzie i jak to potraktuje i co mu grozi to pytanie do agencji.... 

Tłumaczenie i składanie oświadczeń że wynajmował gościa który dzierżawił to dalsze składanie i oświadczanie nieprawdy i tyle..... 

Co grozi dzierżawcy? A a no nIC bo on tylko zezna w agencji zgodnie z prawdą że dzierżawił te pole 10 lat i je obrabiał.... A to nie jest karalne. 

 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

jaka wy macie swidomosc prawna ???? ktory ma wlasne gospodarstwo i sam sklada wniosek o doplaty ??? ktorys poswiecil pare minut na przeczytanie tego co na koncu podpisuje ???????

wiem ze to drobnym drukiem i malo zrozumiale ale warto..

chyba z 4 lat musialby zwrocic nienalezne doplaty, bo po tylu nastepuje przedawnienie.

kuba- w sadzie zawsze wystepuja dwie strony i kazda ma prawo do swiadkow i dowodow??

moze u was na wsi sa ludzie ktorzy pojda swiadczych falszywie przeciwko sasiadowi bo u nas cziezko by bylo?? za falszywe zeznania tez jest paragraf.........

istniej tez mozliwosc ze ojciec ma na imie marcin a syn kuba i nie maja pojecia o prawie i przepisach 🤣 i moga tylko grozic.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przezabawne. Tu w gminie Wróblew była podobna sytuacja i h... gościowi zrobili. Chyba z 8 lat brał doplaty dzierżawca ziemię do porządku doprowadził i po przyjaźni było. Brał dopłat znaczy właściciel i obrabiał zebrał faktory na nawóz po sąsiadach pokazał w agencji znajomy potwierdził że mu pomagał w zniwach i było po temacie. Jacus za dużo czytasz a za mało wśród ludzi się obracasz a polecam bardzo pouczające. Bardziej niż ten drobny druk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

wszystko zalezy od tego kto i jak w agencji bedzie do sprawy podchodzil. Jak sie trafi ktos "skrupulatny" i bedzie drazyl to sytuacja moze sie zakonczyc tak jak @jacus pisal. Agencja tymi ptaszkami do zaznaczenia we wniosku o doplaty zostawia sobie furtke do takich dzialan, ale tak jak pisalem wszystko zalezy od podejscia urzednikow


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

marcin moglbys to przetlumaczyz z polskiego na nasze ?? bo z tego co pisze to wlasciciel bral doplaty, obrabial  wiec w czym problem?

jak mozna przedstwic fakture sasiada jako swoja ??

jesli dzierzawca nie chcial zachodu to sie wycofal a ten sie stawia i moze narobic problemow-choc moze skonczyc sie na grozbach.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Ale kto mu udowodni, że on nie obrabiał tego pola? Ktoś z wioski powie, ze widział tego dzierżawcę i co to da?? Powie, że świadczył mu usługi i nikt nie udowodni, że ich nie świadczył, a za nieodprowadzanie podatków też mu ładnie narobi.

Czytają to chyba jakieś dzieci, bo gorszych głupot o tym co mu on nie może zrobić to nie słyszałem 

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 godzinę temu, jacus napisał:

jesli sie facet wkurwil to moze ci narobic problemow nie na pare ton slomy tylko na pare "stodol" bezprawnie pobrane doplaty,skladanie falszywych oswiadczen- przeczytaj sobie na wniosku o doplaty co tam na koncu jest drobnym druczkiem. gdyby sie facet uparl to dostajesz wyrok w zawiasach.....

Kramek  & company targali zasieki na granicy w świetle kamer i dużo im sąd zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Dlatego nie zaczynasz od agencji tylko od PIORIN jeśli chcesz narobić problemów. Uprawnienia, przegląd opryskiwacza i rejestr zabiegów,  uprawiałeś ziemie to wyjmujesz dokumenty w 15 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Nie uprawiał i wedle prawa wyłudzał dopłaty i tyle.... Idąc na taki układ jak opisał sam sobie stworzył taka  sytuację że może mieć poważny problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
6 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Nie uprawiał i wedle prawa wyłudzał dopłaty i tyle.... Idąc na taki układ jak opisał sam sobie stworzył taka  sytuację że może mieć poważny problem. 

A kto mu udowodni, że nie uprawiał? Sąsiad 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Sąsiad raczej ma to gdzieś i nie będzie zeznawał nie prwady że uprawiał skoro go tam nie widział...😜

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Niech chociaż pokaże już nawet nie faktury czy rachunki, ale osoby, którym sprzedał te swoje płody rolne. Wy myślicie, że ktoś w sądzie podłoży się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Te artykuły o karach to takie straszaki wierzchołek góry lodowej. U nas pewnie z 80% musiałoby zwracać np. parafia. Widział ktoś proboszcza poganiającego woły, któremu płużył  diakon?😂 Często ludzie łączą małe działki w rozmaity sposób, że dochodzi do sytuacji, że jeden bierze dopłaty, drugi jest właścicielem, trzeci obrabia😉

@Bogdan_ja a to nie ty kiedyś nie miałeś nic przeciwko, żeby właściciel brał dopłaty, licząc na to, że chętniej taniej wydzierżawi ci pole? A teraz straszysz paragrafami😗

2 godziny temu, jacus napisał:

wlasnie zeby nic juz nie wymyslil podpisujecie papier-sam sie przekonales ile sa warte umowy na gebe.

Ale to nic nie da😂 bo nie ma obowiązku żadnego mu płacić za pozostawioną słomę, ani nie gwarantuje, że nie doniesie o nielegalnie pobranych dopłatach

Edytowano przez Winnetou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
36 minut temu, piotrp88 napisał:

Niech chociaż pokaże już nawet nie faktury czy rachunki, ale osoby, którym sprzedał te swoje płody rolne. Wy myślicie, że ktoś w sądzie podłoży się?

Kurki jego zjadały i tyle 😁 nic mu nie może zrobić 

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, piotrp88 napisał:

Za drogo? To niech właściciel wyskakuje z dopłat.

 Za darmo szukasz jelenia żeby ci dał ziemię? chyba nie wiesz chłopie ile płacą za dzierżawy, dopłaty + drugie tyle, to zaraz by ci rura zmiękła.  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3500 +doplaty. Powiat Sieradzki gm Wróblew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Po pierwsze - sąd rozpatruje sprawę, agencja jest tylko stroną

Do drugie - sprawa dotyczy właściciela gruntu który w sposób niezgodny z prawem pobierał dotacje i kilkukrotnie złożył poświadczenie nieprawdy

Po trzecie - sprawa z usługami i odprowadzaniem podatków to osobny temat pomiędzy dzierżawcą a US

A po czwarte i najważniejsze - sąd nikomu nie udowadnia, to ty musisz udowodnić przed sądem swoją rację. 

Możecie wierzyć lub nie, denerwować się i oburzać, podchodzić z emocjami ale prawo jest prawem i jak nie masz znajomości w śród tych co stanowią prawo, to nie masz o czym marzyć że ktoś się będzie litował nad tobą i tylko upomni Cię, że źle robiłeś. 

A takie rzeczy jak opryski, badanie opryskiwacza czy kontrola z agencji to osobny temat nie mający nic wspólnego z potwierdzeniem nieprawdy. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregoff    4
13 minut temu, akmaly napisał:

Po pierwsze - sąd rozpatruje sprawę, agencja jest tylko stroną

Do drugie - sprawa dotyczy właściciela gruntu który w sposób niezgodny z prawem pobierał dotacje i kilkukrotnie złożył poświadczenie nieprawdy

Po trzecie - sprawa z usługami i odprowadzaniem podatków to osobny temat pomiędzy dzierżawco a US

A po czwarte i najważniejsze - sąd nikomu nie udowadnia, to ty musisz udowodnić przed sądem swoją rację. 

Możecie wierzyć lub nie, denerwować się i oburzać, podchodzić z emocjami ale prawo jest prawem i jak nie masz znajomości w śród tych co stanowią prawo, to nie masz o czym marzyć że ktoś się będzie litował nad tobą i tylko upomni Cię, że źle robiłeś. 

A takie rzeczy jak opryski, badanie opryskiwacza czy kontrola z agencji to osobny temat nie mający nic wspólnego z potwierdzeniem nieprawdy. 

Też tak myśle z tego co się dowiedziałem do tej pory. Najśmieszniejsze jest to ze mi to rybka komu tą ziemie (tym razem na umowę dzierżawy) bym przekazał. Nie mam czasu się nią zajmować po prostu a kasy i tak wielkiej nie ma z tego. 

 

Trzeba było poczekać i bardziej sensownie pogadać z oboma zainteresowanymi a tak wyszło jak wyszło i jest złość oraz groźby i negatywne emocje u wszystkich.

Edytowano przez gregoff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
40 minut temu, akmaly napisał:

Po pierwsze - sąd rozpatruje sprawę, agencja jest tylko stroną

Do drugie - sprawa dotyczy właściciela gruntu który w sposób niezgodny z prawem pobierał dotacje i kilkukrotnie złożył poświadczenie nieprawdy

Po trzecie - sprawa z usługami i odprowadzaniem podatków to osobny temat pomiędzy dzierżawcą a US

A po czwarte i najważniejsze - sąd nikomu nie udowadnia, to ty musisz udowodnić przed sądem swoją rację. 

Możecie wierzyć lub nie, denerwować się i oburzać, podchodzić z emocjami ale prawo jest prawem i jak nie masz znajomości w śród tych co stanowią prawo, to nie masz o czym marzyć że ktoś się będzie litował nad tobą i tylko upomni Cię, że źle robiłeś. 

A takie rzeczy jak opryski, badanie opryskiwacza czy kontrola z agencji to osobny temat nie mający nic wspólnego z potwierdzeniem nieprawdy. 

Zgoda, ale najpierw donos idzie do agencji i podejmują pewne kroki. Domyślam się że sami będą chcieli ustalić stan faktyczny, wezwa właściciela na dywanik. I tu albo dadzą wiarę w to co właściciel powie albo nie. Mogą skierowac sprawę do sądu ale nie muszą

@gregoff najlepiej spróbować załatwić sprawę polubownie, zapewne się wkurzyli że wydzierżawiłes to komuś innemu. Spróbujcie się dogadać zamiast zaczynać wojenkę

 

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregoff    4
12 minut temu, Matey napisał:

Zgoda, ale najpierw donos idzie do agencji i podejmują pewne kroki. Domyślam się że sami będą chcieli ustalić stan faktyczny, wezwa właściciela na dywanik. I tu albo dadzą wiarę w to co właściciel powie albo nie. Mogą skierowac sprawę do sądu ale nie muszą

@gregoff najlepiej spróbować załatwić sprawę polubownie, zapewne się wkurzyli że wydzierżawiłes to komuś innemu. Spróbujcie się dogadać zamiast zaczynać wojenkę

 

 

50 tysięcy złotych chcą "rekompensaty".... teraz ojciec mi się przyznał ze taka kwota padła podczas tej rozmowy telefonicznej z jego synem.

Edytowano przez gregoff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj