Gość

Sposob na odszukanie gniazda szerszeni

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam .

Mam problem , duza iloscia tych owadow na krzewach bialego bzu . 

Niestety zostalem juz pożądlony 

Szukalimy obserwjac w dwie osoby , odlatujace osobniki , ale bez skutku . 

Stwierdzilem ze gniazda jest nie umnie , ale z opracowan i rozmow wynika ze szerszen lata w granicach do 100m od gniazda . a najblizsze budynki , oraz zakrzaczenia sa w odleglosci nie mniejszej niz 200m . 

Robilem przeglad , budynkow oraz zakamarkow bez skutku . 

Moze ma ktos wskazowki jak odszukac gniazdo , albo czy realne jest ze'przelatuja na ten krzak ponad 200m 

Problem zaczol sie na poczatku sierpnia wczesniej ich nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Na YouTube oglądałem kiedyś filmik w którym ktoś złapał szerszenia lekko go schłodził w lodówce ( po to aby przestał się ruszać ) i przyczepił do niego  za pomocą nitki kawałek dobrze widocznego papieru . Szerszeń z takim balastem leciał wolniej i był bardziej widoczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znalazem ten film , dzieki za pomysl , 

Ma on sens i jest wykonalny , jedynie pojawia sie obawa czy deliwent mnie nie zaatakuje kiedy go wypuszcze z tym balastem , 

Sposób do'przemyslenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Jest czas aby się przygotować na ewentualny atak . Można też pożyczyć strój ochronny od pszczelaża i przy okazji zasięgnąć jego opinii na ten temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, peugeot napisał:

Jest czas aby się przygotować na ewentualny atak . Można też pożyczyć strój ochronny od pszczelaża i przy okazji zasięgnąć jego opinii na ten temat .

Strój jest osiagalny . mam jeszcze jedno podejzenie na samotne drzewo okolo 150 m dalej , w chwili czasu dzis je sprawdze

Nie moge znależc wiarygodnego info w jakim promieniu od gniazda sie oddalaja , 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

I to najlepszy trop.

Szukaj w strodrzewie, najlepiej spróchniałej wierzbie.

Szukaj też w pryzmach złożonego drewna opałowego, stogach starej słomy/siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, Agrest napisał:

I to najlepszy trop.

Szukaj w strodrzewie, najlepiej spróchniałej wierzbie.

Szukaj też w pryzmach złożonego drewna opałowego, stogach starej słomy/siana

To drzewo co mam na mysli , to dosc mloda grusza .

Tak ze trop pewnie pusty 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

No raczej pusty. Starą grusza ok bo potrafi być pusta w środku.

Ogólnie szerszenie jak zauważyłem wybierają sobie pewne drzewa i drążą w nich dziury. U mnie są to osiki. Moja teoria jest taka że pobierają drewno do budowy kokonu.  Trzeba by poczytać ale mam wrażenie że to celuloza.

 

Mogą też siedzieć w jakiejś komórce,  drewutni mało uczęszczanej.

Może jakiś stary ul?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCiapek330    17

U mnie ostatnio siedziały w starej jabłonce, która była pusta w środku, kiedyś z kolei zrobiły sobie gniazdo w lekko nadgnitej krokwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gryzą gałązki białego bzu , i nigdzie wiecej u mnie ich nie ma . Nadleciały z poczatkiem sierpnia , jeden mnie upiepszył dwa razy ,bo stał tam  pług i gdzies pod belką siedział i widocznie go trąciłem ręką ,

te z krzaka bzu nie atakują same , bo sporo je obserwowałem 

O siebie sie nie boje , bo oprócz bólu i lekkiej opuchlizny w miejsu ,  nie miałem żadnych dolegliwości , taka wieksza osa , ale reszta domowników kto wie jak reaguje 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Czyli pasuje im drewno na pobór celulozy.

Okreßl najpierw kierunek w którym odlatują, a potem kilka osób rozstawionych co kilkanaście metrów i po nitce do kłębka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

moja sąsiadka miała gniazdo w wierzbie, niezbyt starej, cierpliwa była- wybiła wszystkie łapką na muchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Agrest napisał:

Czyli pasuje im drewno na pobór celulozy.

 

Ja bym stwierdził , że coś im smakuje a może pobierają soki , bo siedzi to tam i za czesto nie odlatuje , przelatuje z gałazki na gałązke ten sam osobnik , 

Gniazda tam nie ma bo jeszcze w lipcu był spokój , a pozatym juz przepatrzyłem te krzaki i nic tam nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Mogą być i soki, w każdym razie przylatuje po materiał  do budowy gniazda.

U mnie kiedyś były w stercie starego drewna na opał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Namierzylem , gniazdo 200 m dalej u sasiada , temat ogarniety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

4 piętra tak na oko bo to straż u nas ogarnia ten temat . ja go nie widzialem tak powiedzieli 

Byly  między balotami slomy , był tam ruch owadów , w jedna i druga strone , gniazdo ukryte przed deszczem 

Kierunek lotu byl strone , jego zabudowan , wziolem 4 piwka i zagadalem ze byc moze tutaj jest gniazdo , przyjemne z pożytecznym 

Wniosek jast taki , ze latają pond 200 m a to co pisza o szerszeniu ze tak promien 50m jak widac nie prawda 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj