Kuczyniak

Upadły massey ferguson 8110

Polecane posty

Kuczyniak    1

witam kupiłem mf 8110 i mam bardzo dużo problemów z nim dawałem go do mechanika ale on mnie wyrolował wziął 10tys i zrobił pompę i sprzęgło miał wszystkie rzeczy zrobić a mianowicie nie działa :

przedni napęd

tylnie wieszaki ehr zaczepie maszynę nawet na pusto podniosę do góry pare sekund o opuszczony jest na dole plus te przełączniki ehr nie działają głębokość szybkie wolne opuszczanie i czasami wcale mi nie chce podnieść jak naciskam na guzik żeby podnieść maszynę.

jak jadę czasami i skręcę kierownicą ciągnik staje wszystkie biegi mam włączone muszę zgasić odpalić i dopiero jedzie 

I wałek wom na postoju cały czas się kręci wałek woziłem gnojówe ostatnio jest pełna beczka i tak wałek się kręci po mału i pompę słychać musiałem linką blokować wałek byłem już na polu chciałem włączyć wałek aby działa beczka raz załapał i się włączył raz naciskałem guzik walka odezwał się przez chwile wałek i nie załączył się 

prosze was kolegów o pomoc z tym trupem 

 

pozdrawiam ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś już jakieś podstawy diagnostyki? bo nwm czy jest sens się tutaj pisać produkować.  No życie, ale jest jeszcze karma, życie go wyjaśni ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jakie życie jak karma. Trzeba było oddać to padło od razu sprzedającemu. Po co to było naprawiać? Wpieprzyłeś się w bagno na własne życzenie. Szukaj kumatego i uczciwego mechanika jak @Mariusz (ZDUN) czy podobni. Wybulisz kolejne kilkadziesiąt tys to może będziesz jeździł.

Tyle razy się pisze by nie kupować padła. By brać pełne faktury czy umowy. I jak padło się sypie to nie naprawiać tylko oddawać sprzedawcy. Tyle razy się pisze, że jak kupisz to od razu dziada w pole na cały dzień by wszystko wylazło i dalej są ludzie co na własne życzenie w bagno lazą.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

do zduna poczeka pewnie ze 2 miesiące w kolejce.Jak ulepy nieraz pokazuje to jest szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może i poczeka. Ale Mariusz go przynajmniej nie wydoi tylko uczciwie skasuje i naprawi. O ile się podejmie. Może się okazać, że nie ma czego a koszty przekroczą wartość.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I właśnie dlatego nie kupuję nic czego nie jestem w stanie sam naprawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Czyli co, z poważniejszych sprzętów masz tylko rower i pralkę frania? :P

  • Haha 2

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I jeszcze piłę do drewna moja twoja. Ale ułamała mi się z jednej strony ta drewniana rączka i szukam cieśli aby coś zaradził. 

Edytowano przez Gość
Dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
5 godzin temu, Kuczyniak napisał:

witam kupiłem mf 8110 i mam bardzo dużo problemów z nim dawałem go do mechanika ale on mnie wyrolował wziął 10tys i zrobił pompę i sprzęgło miał wszystkie rzeczy zrobić a mianowicie nie działa :

przedni napęd

tylnie wieszaki ehr zaczepie maszynę nawet na pusto podniosę do góry pare sekund o opuszczony jest na dole plus te przełączniki ehr nie działają głębokość szybkie wolne opuszczanie i czasami wcale mi nie chce podnieść jak naciskam na guzik żeby podnieść maszynę.

jak jadę czasami i skręcę kierownicą ciągnik staje wszystkie biegi mam włączone muszę zgasić odpalić i dopiero jedzie 

I wałek wom na postoju cały czas się kręci wałek woziłem gnojówe ostatnio jest pełna beczka i tak wałek się kręci po mału i pompę słychać musiałem linką blokować wałek byłem już na polu chciałem włączyć wałek aby działa beczka raz załapał i się włączył raz naciskałem guzik walka odezwał się przez chwile wałek i nie załączył się 

prosze was kolegów o pomoc z tym trupem 

 

pozdrawiam ;)

Od pierwszego lepszego handlarza go kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

w sumie mechanior moze tyle co nie wyrolowal bo sprzeglo i pompa to dobre kilka tysi plus robota i pyklo 10 tys na start. Reszta pewnie ze 20 albo i nawet 30 tys moze pociagnac a ciagnik wart w dobrym stanie  ze 60 tys zl ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Handlarze to kawał s**... , silikon, migomat, dobre sprzątanie plus pare pierdół dla wyglądu na koniec dobra bajera i ciągnik sprzedany... ale to takie bajki wciskają że bracia Grimm mogli by się od nich uczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Skoro jest na te bajki amator to handlarz korzysta. Nie ma co winić handlarza jak samemu się nie jest bez winy i się lezie w pułapkę bez żadnej ostrożności. Oczywiście te warte dzisiaj miliony maszyny na placach gdzie kiedyś stały trupy to w dużej większości wynik przekręcenia wielu ludzi na ich naiwności i nie znajomości prawa ani mechaniki.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tak, bo też trzeba być idiotą, żeby uwierzyć w te bzdury które oni wciskają. A wracając do tematu, nie miałem jeszcze przyjemności naprawiać tego modelu czy tej serii MFa, ale łącząc wszystkie problemy tego ciągnika w jedną całość strzelam, że problem leży w samej hydraulice czyli standard i odwieczna bolączka ciągników marki MF. Zacząłbym od sprawdzenia dla pewności napięcia na elektrozaworze wałka, ale raczej to wina hydrauliki. Potem standardowo stan filtru/ filtrów i oleju i pomiar ciśnień w każdym układzie, jak się zachowuje itd.  dalej smok pompy i szczelność elementów ssawnych pompy, samą pompę i ewentualne nieszczelności reszty układu, nie będę się dużo rozpisywał ale dalej przyczyną mogą być uszkodzony któryś zawór,  zabrudzony zawór, możliwe że regulacja zaworów, hydro akumulator itd itd . Jak chcesz samemu się brać za ten ciągnik to przede wszystkim service manual do tego ciągnika, bez tego i podstawowych narzędzi typu manometr nie podchodź, albo wymieniaj wszystko po kolei. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Do tej serii ciągników to już chyba nawet nie wszystkie części zamienne nowe da się dostać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu załącza się unicontrol i zaczyna piszczeć. Świeca się wtedy 2 błędy w górnym rzędzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach gaśnie. Czytałem coś w tym temacie i niby że to kontrolka od ciśnienia oleju hydraulicznego. W którym miejscu znajdę czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a myślę że musi być jakiś drugi? Ewentualnie czy posiada ktoś instrukcje obsługi w pdf ? Myślę ze tam też mógłbym coś znaleźć . Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj