aro321

Jaki model Belarusa wybrać???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
filip94lemken    122

@Ursusczesio mi nie trafił sie wadliwy model bo wszystkie Belarusy czy Pronary są takie same. Ty raczej nie masz takiego ciągnika to sie nie wypowiadaj. U mnie w jednej wiosce jest 5 Belarusów w jednym wieku więc wiem co mówie. Jeżeli kolega chce kupić Belarusa to napewno nie do tura, a zwłaszcza że chce nim dużo pracować. Ja turem zrobiłem ponad 2tyś godzin coś o tym wiem. Poza tym 3 tyś w 4 lata to mam zdanie na temat tego ciągnika brat Pronarem 82A w 5 lat zrobił niecałe 6 tyś. Ile Ty pracowałeś tym ciągnikiem że sie wypowiadasz?? Ale jasne nie znajdzie sie nowego ciągnika w tej cenie.

 

tym razem ty przesadzasz, bo ja mam pronara, rokol mnie ludzie maja pronary i belarusy, jeszcze nawet te stare mtz 82 i nikt nie narzeka, pewnie jak miales teego belarusa to zrnales go ile wejdzie, bo niewieze ze nowy ciagnik tak poprostu sie psuje, i czym wiecej tej elektryki i bajerow, tym gorzej bo jak ci sie cos spier****** to kilka tys nie twoje, a tutaj sobie samemu cos zawsze zrobisz, w pronarze to z elektryka to sobie ja nawet poradze, a wez sie za kabelki w jd, tam nawet elektryk sie pogobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

@UrsusCzesio najpierw dla ciebie zetor był taki wspaniały, niby z turem go nie podrywało z belą siana, o jaki on był wspaniały dla ciebie a teraz tylko mtz...

 

P.S mam do ciebie prośbę czy byś mógł przetać najeżdzać ciągle na c-360 ?? Już ma dość twoich wypowiedzi jaka to ona zła jest... Kogo to wina że poprostu niedbasz o sprzęt i twoja c-360 jest jaka jest ?? Ja mam 3 c-360 i robi mi się nimi bardzo dobrze, ale jak patrze na twoje posty to mi się rzygać chce !

 

Haa to sem iej jak chcesz sie tym męczyć ja pomyślałem troche inaczej i nie mam zamiaru bo sa lepsze ciagnikipodkreślam NA Moją kieszeń! i po co sie tym męczyć 3P sprzedałem już dawno i jestem szcześliwy będę szczęśliwszy jak i zwykłą sprzedam. Nie nie zetor bo chce większy z przodem więc MTZ82 tak ok 96 rok

 

Mi sie też chce rzygać po 2 godzina pracy na tym gównie! Ani komfortu ani uciągu. A tobie co w c-360 nie podnosi tylu z belą? Jak tobie nie to Zetorowi wogóle który jest cięższy, ma krótszy silnik i wiekszą kabine wiec gdzie jest cieżar? Na tyle. Niektórych myslenie boli.

A ty to sie ruskich czepiasz. Oni chociaż robili Twarde maszyny za małe pieniadze dla każdego rolnika. Ja mam ostatniego ursusa. dbam o niego zmiana oleju wszystko ok ma 7500 MTH Silnik ok reszta to złomstwo olej z ośki sprżegła się leje wymiana uszczelniaczy juz nie pomaga jest wyrobiona. Ja się pytam Po co tambyło pchać tą ośke? Nie szło zrobić uchwytu jakiegoś u góry i tam zamocować pedał sprzegła a reczny zrobić obok siedzenia. Nie musieli cudować. To był pierwszy i ostatni Ursus :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

a z jakiego to powodu??, chyba nie z tego ze stal sobie i pekl? po 2 to ja juz mialem 2 ciagniki zetora 5245 i byl dobry, po 14 latach mial 4tys mth, i trzeba bylo robic silnik caly, i uklad kierowniczy, ale dobrze ze go przed tym sprzedalem ;p;p, a pronar, jak narazie sobie dobrze radzi, nic mu sie nie dzieje, niewiem co wy tak na niego sie uwzieliscie ? kupcie sobie i wtedy wydawajcie opinie a nie od osob 3 ktore przerabiaja oponie jak cholera a po 3 to uzytkownik sie pyta o model a nie o marke, wezcie sie w koncu przestancie rądzic nie swoimi $$$

 

http://allegro.pl/item1155428661_mtz_belarus_952_krzyzak_maska_plastikowa_952_3.html

 

http://allegro.pl/item1158941579_ciagnik_belarus_952_90km_2010r_nowy_okazja.html

 

 

 

 

i co moze taki belarus nie starczy na 35ha ? u mnie ten 2 ma juz pewne miejsce w parku maszynowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Jak dla mnie za te pieniądze to super traktor,szczególnie ten 2.Znajdź mi zachodni w tej cenie.35ha to bym takim opykał z palcem w d*pie.Zachodni jest o 50 tys droższy a za to miałbym już pług i zestaw uprawo-siewny.Co w od nich chcecie.Na jesień Orał u mnie Pronar TSAII z pług fortschritt 5 skib i chodził jak burza,pole po qq.


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Za 3 lata powiesz "k...a mogłem dołożyć te 50 tyś i pracował bym jak gość a teraz sie męcze jaki byłem głupi". Dlaczego twiedzicie że nowy sie nie psuje. Jak pracuje to sie psuje.

@filip94lemken to sie ciesz że nie nażekasz szkoda że nie możesz pogadać z moim bratem opowiedział by Ci historie napraw Pronara 82A (na moście krzyżakowym) Z tego co wiem znowu będą go naprawiać 2 lu 3 rozdzielacz pod siedzeniem do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

marian, jestes jakas wrozka ze wiesz co by bylo za 3 lata, ja po 7 nie narzekam i kurde, moglem dokupic wiecej sprzetu wtedy, jak nie bylo 22% vatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Mój sąsiad ma jednego pronara i takiego złomostwa nie chce widzieć na podwórku :D Od 2004r. ma 2400 mth a miał więcej napraw jak moja c-355 z 1972r. :D

@UrsusCzesio Jakbyś pomyślał to wiadomo że krótszy ciągnik będzie bardziej podnosić przy turze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Powiem tak, "jak się dba tak się ma"

@marian892 a moze akurat te 50 tyś to jest dla kogoś bardzo dużo? Ja kupując Pronara nie miałem pieniedzy na nic droższego to już było na mnie dużo, ale dzieki temu pronarowi gospodarstwo się "dźwignęło" i teraz już stać mnie na DF czy JD więc nie mów że lepiej dołożyć bo czasem nie można dołożyć bo się nie ma.

Co do pracy z Turem to brak rewersu jest brakiem i to sporym, ale można też pracować.

Więc wolałbym o opinie różnych użytkowników o WŁASNYM sprzecie który zmieści się w kategorii ceny i siły które podał kolega , aha @aro321, a i czy to cena brutto czy netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Kolego ja opowiadam o własnym ciągniku za własne pieniądze i kupiłem go ja a nie mój tata czy wójek. Osobiście zrobiłem nim 3 tyś godzin i mam zdanie. Ja też go kupiłem bo nie miałem na tyle pieniędzy i teraz żałuje. A zresztą kupi to sie przekona. Pozdrawiam zadowolonych użytkowników Belarusów i Pronarów.

Ps. Jak kupie zachodni ciągnik i coś z nim będzie nie tak napewno będe o tym pisał i ostrzegał innych. Po to jest forum tylko niech wypowiadają sie ludzie którzy mają pojęcie o pracy na danej maszynie a nie dzieci neostrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Ja mam belarusa 920 od niedawna z turem do biegów da się przyzwyczaić pracuje na 39 h no i powiem nie ma lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Powiem tak, "jak się dba tak się ma"

A ja powiem tak: Z gówna bata nie ukręcisz.

W pole jeszcze spoko ale to nie jest ciągnik do tura.

A dlaczego wciąż tak wiele nowych się pojawia? No niestety takie mamy przychody i czasami taki belarus jest najlepszym wyjściem ponieważ coś do tego ciągnika trzeba zapiąć by na siebie zarabiał a dobre maszyny zarobią na siebie. Bo cóż z ciągnika jak nie ma co ciągać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

kolego @nikita Bennet za bardzo nie mam jak przejechać się traktorem z taką skrzynią ponieważ w moich stronach są słabe ziemie i nikt nie inwestuje w drogie ciągniki a nowego mało gdzie widać. Podejrzewam że jak kupie jakiegoś ładnego belarusa w plastkiu to sąsiedzi będą zaglądać przez sztachety w płocie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

kolego @nikita Bennet za bardzo nie mam jak przejechać się traktorem z taką skrzynią ponieważ w moich stronach są słabe ziemie i nikt nie inwestuje w drogie ciągniki a nowego mało gdzie widać. Podejrzewam że jak kupie jakiegoś ładnego belarusa w plastkiu to sąsiedzi będą zaglądać przez sztachety w płocie :D

No ja żeby nie praktyki poza PL też wiele bym sprzętów nie ujrzał na oczy a i wieloma bym sobie nie pojeździł. Po prostu smutna polska rzeczywistość ale zawsze lepszy nowy belarus niż 10-15 letni zajechany zachodniej marki ciagnik.

PS: sąsiedzi u mnie przez płot nie zaglądają, przyjdą po prostu :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Nie którzy tak bardzo zachwalają farmera a znajomemu przy 4-ce obrotowej pękł,a skąd sprowadzali części?z ARGENTYNY! :D A belarus jest robiony fabrycznie z część ruskich albo z dodatkiem europejskich.Wojtek te Case są na samej elektronice a to jak się spier** to musisz trochę zabulić


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Moj 820 jest u nas od 5 lat ale nie mam na nim tura i nie narzekamy na niego w tym roku kupilismy MF 125KM ale przed zakupem myslelismy nad kupnem wiekszego brata belarusa. Wada jest brak rewersu (dobrze ze w nowych juz jest) i troche sie poci ale nie widac pod nim ani kropli oleju. Ogolnie dobre ciagniki tylko na monoblocku i na moście krzyzakowym i szkoda ze nie stosuja eurohakow do wszystkich modeli i zwracajcie uwage na zaczep tylni bo nie wszyscy daja staly zaczep nam dali tylko oryginalny mocowany na dolnych cięgłach i musielismy dorabiac zeby sie nie meczyc z zmienianiem zaczepu na ramiona i odwrotnie


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Co do tematu to radzę spojrzeć na allegro i wybrać tego Belaruska 104KM(nie pamiętam dokładnego numeru).

Co do wątpliwości w jakości Belarusa, co tutaj dużo mówić - nie jest to ciągnik jakiejś super jakości, ale swoje w polu zrobi i dla małych oraz średnich gospodarstw jest ciągnikiem odpowiednim. Obecnie zaczynają montować w nich rewers oraz hydraulikę BOSH, czyli tą, która występuje w najlepszych ciągnikach. Skrzynie synchronizowane też już montują i całkiem wygodne siedzenie. Jeszcze niech przedni napęd poprawią i będzie to całkiem dobry ciągnik jak za swoją cenę. Mam nadzieje,że oczywiście nie podrożeje znacznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

oczywiście, że brutto. A jaki pług polecacie do modelu 952,3 o mocy 95 km??? ziemie lekkie miejscami piaszczyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

nowy czy uzywany ten pług ? jak nowy to agromasz obrotowy 4 skiby by starczyl spokojnie 15 000 zl, a jak uzywany, to niema to znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja nie chcę żadnych zachodnich wynalazków. sąsiad kupił tanio kombajn john deree wykosił 4 ha rzepaku i coś w nim siadło. Sciągną mechanika i okazało się ze w naprawe musi włożyć 15 tys i teraz chłop drapie sie po głowie skad kase wziąść. Belarus to dla mnie jedyne wyscie, czesci wszedzie i tanio kupie a naprawi mi mechanik z sąsiedniej wsi który robi prawie za darmo :D

 

kolego @ filip94lenkmen ja nie potrzebuję obracalnego, zagonowy wystarczy tylko nie wiem czy 5x40 da rade.dodam, że mój mtz 80 bez napędu spokojnie gania z 4x35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariush19    0

Mam 920, krzyżak, monoblok, WOM załączany przyciskiem, blokada mostów załączana przyciskiem, do tego maska plastikowa, skrzynia 14/4 synchronizowana. Na razie ciągnik ma 50mth. Do zalet mogę zaliczyć:

- bardzo duży uciąg

- wygodne siedzenie

- mocny podnośnik

- wygoda pracy z WOM

- biegi dobrze synchronizowane , chodź na początku ciężko wszystko chodzi :D

 

Wiadomo jak każda maszyna ma też swoje wady:

- zbyt duża różnica prędkości między ostatnim biegiem a przedostatnim

- trochę zbyt głośno w kabinie

- brak rewersu,( to akurat można chyba było dostać za dopłatą)

 

Do tego wszystkiego idzie się naprawdę szybko przyzwyczaić, dzięki czemu mamy do dyspozycji bardzo funkcjonalną maszynę która zrobi robotę w polu taką samą jaką wykonalibyśmy ciągnikiem zachodnim tej samej mocy za 2-krotnie większe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj