PatrykGY

Members
 • Ilość treści

  633
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

O PatrykGY

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 07/07/1995

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  ~~Pałuki~~
 • Zainteresowania
  Fantastyka

Ostatnio na profilu byli

5842 wyświetleń profilu
 1. Co sądzicie o wywarze świeżym? Stosuję ktoś?
 2. Witajcie, posiada ktoś współczynniki strawności dla kiszonki z kukurydzy? Chciałbym policzyć energię a niestety mam same wartości składników pokarmowych. I, co sądzicie o tej sianokiszonce? SM 83,21 Popiół: 3,92 Białko 7,39 tłuszcz 0,95 włókno 30,39 ADF: 35,50 NDF:52,02 pH 5,14. I mógłby mi ktoś objaśnić funkcję ADF i NDF? Na studiach jak na razie państwo tylko napomknęli co to jest, mógłby ktoś?
 3. Dzięki za odpowiedzi Stosuje ktoś susz z lucerny? W tym roku jest tani dość, warto?
 4. Ile wyslodkow prasowanych mozna podac dziennie na sztukę? Bo źrodla podaja pd 6 do30 kg, trochę duza roznica, pomoze ktos?
 5. PatrykGY

  Talerzujemy

  Ładną robotę robi
 6. Dziękuję za odpowiedzi, nie jajników jeszcze nie badał. Będziemy walczyć, za dobra na brakowanie
 7. Krowa, 2 laktacja, w czasie rui ma bardzo dużo śluzomoczu, drugie krycie nieskuteczne, weterynarz mówi żeby ją sprzedać, wie ktoś czy można to jakoś wyleczyć i jaka jest tego przyczyna? Dodam, że w czasie ostatniej ciąży często popierdywała i często miała dość spore wycieki śluzu.
 8. U nas cena oscyluję około 80-90 gr, jednak ostatnio pojawiła się jakaś firma która skupuję surowe i wiezie surowe na eksport proponuję 1zł za litr, może to jakieś światełko w tunelu?
 9. PatrykGY

  Byczek SM

  Spokojna bestia Moje czapek nie tolerują
 10. Witajcie. Jaką paszę treściwą podać krowom przy pastwisku? Nie oczekuję kosmicznej wydajności, 20-25 litrów dziennie będzie wystarczające. Czy białko z trawy im wystarczy? Dodam, że część krów jest na początku, a część w połowie laktacji. Policzyłem i mam takie wyniki: Krowy o masie ok 550 kg na 25 litrów. Białko ogólne 2540 Energia 116,35 MJ Zakładając że krowy zjedzą około 60 kg świeżej trawy o wartościach tabelarycznych, zjedzą 2526 g białka i pobiorą 88,2 MJ energii. Dodanie 3 kg śruty kukurydzianej wystarczy? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję
 11. Co do porodów, jałówki hf/mo krzyżowane MO nie ma problemów z porodem. Wyjątkiem była jedna sztuka, ale wtedy i ona nie pomagała, i może my za bardzo chcieliśmy Nie polecałbym jałówek kryć simem, bardzo często duże cielęta u nas się rodziły.
 12. Coś nie tak z ich filozofią? Pytam bo tak ładnie piszą, pani na uczelni zachwalała praktyki, jednak nie tak pięknie? Co lepsze gotowy koncentrat czy mieszanie np soi i rzepaku? I jaką funkcje pełnią drożdże w żywieniu krów mlecznych?
 13. Stosuję ktoś z Was Lactome w żywieniu krów? Jakie efekty?
 14. Jak z mrozoodpornością mieszanki BG-13 Milkway poplon? I jak kształtuję się jej wydajność w porównaniu do GPS?
 15. Dzisiaj przyszło pismo o odroczeniu terminu do 30 kwietnia.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj