Skocz do zawartości

PatrykGY

Members
 • Zawartość

  633
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

O PatrykGY

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 07.07.1995

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  ~~Pałuki~~
 • Zainteresowania
  Fantastyka
 1. Żywienie bydła mlecznego

  Co sądzicie o wywarze świeżym? Stosuję ktoś?
 2. Żywienie bydła mlecznego

  Witajcie, posiada ktoś współczynniki strawności dla kiszonki z kukurydzy? Chciałbym policzyć energię a niestety mam same wartości składników pokarmowych.   I, co sądzicie o tej sianokiszonce? SM 83,21 Popiół: 3,92 Białko 7,39 tłuszcz 0,95 włókno 30,39 ADF: 35,50 NDF:52,02 pH 5,14.  I mógłby mi ktoś objaśnić funkcję ADF i NDF? Na studiach jak na razie państwo tylko napomknęli co to jest, mógłby ktoś? :) 
 3. Żywienie bydła mlecznego

  Dzięki za odpowiedzi :)  Stosuje ktoś  susz z lucerny? W tym roku jest tani dość, warto?
 4. Żywienie bydła mlecznego

  Ile wyslodkow prasowanych mozna podac dziennie na sztukę? Bo źrodla podaja pd 6 do30 kg, trochę duza roznica, pomoze ktos?
 5. Talerzujemy

  Ładną robotę robi :)
 6. Problem z bydlem (krowy mleczne)

  Dziękuję za odpowiedzi, nie jajników jeszcze nie badał.    Będziemy walczyć, za dobra na brakowanie :) 
 7. Problem z bydlem (krowy mleczne)

  Krowa, 2 laktacja, w czasie rui ma bardzo dużo śluzomoczu, drugie krycie nieskuteczne, weterynarz mówi żeby ją sprzedać, wie ktoś czy można to jakoś wyleczyć i jaka jest tego przyczyna? Dodam, że w czasie ostatniej ciąży często popierdywała i   często miała dość spore wycieki śluzu. 
 8. U nas cena oscyluję około 80-90 gr,  jednak ostatnio pojawiła się jakaś firma która skupuję surowe i wiezie surowe na eksport proponuję 1zł za litr, może to jakieś światełko w tunelu? :) 
 9. Byczek SM

  Spokojna bestia :) Moje czapek nie tolerują :P
 10. Żywienie bydła mlecznego

  Witajcie.  Jaką paszę treściwą podać krowom przy pastwisku? Nie oczekuję kosmicznej wydajności, 20-25 litrów dziennie będzie wystarczające.  Czy białko z trawy im wystarczy? Dodam, że część krów jest na początku, a część w połowie laktacji.     Policzyłem i mam takie wyniki: Krowy o masie ok 550 kg  na 25 litrów. Białko ogólne 2540 Energia 116,35 MJ Zakładając że krowy zjedzą około 60 kg świeżej trawy o wartościach tabelarycznych, zjedzą 2526 g białka i pobiorą 88,2 MJ energii. Dodanie 3 kg śruty kukurydzianej wystarczy? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :)  
 11. Co do porodów, jałówki hf/mo krzyżowane MO nie ma problemów z porodem. Wyjątkiem była jedna sztuka, ale wtedy i ona nie pomagała, i może my za bardzo chcieliśmy :) Nie polecałbym jałówek kryć simem, bardzo często duże cielęta u nas się rodziły.
 12. Żywienie bydła mlecznego

    Coś nie tak z ich filozofią? Pytam bo tak ładnie piszą, pani na uczelni zachwalała praktyki, jednak nie tak pięknie? :)   Co lepsze gotowy koncentrat czy mieszanie np soi i rzepaku? I jaką funkcje pełnią drożdże w żywieniu krów mlecznych?
 13. Żywienie bydła mlecznego

  Stosuję ktoś z Was Lactome w żywieniu krów? Jakie efekty?
 14. BARENBRUG - nasiona traw i lucerny

  Jak z mrozoodpornością mieszanki  BG-13 Milkway poplon?  I jak kształtuję się jej wydajność w porównaniu do GPS?
 15. Dopłaty bezpośrednie 2015

  Dzisiaj przyszło pismo o odroczeniu terminu do 30 kwietnia.
×