Roki212

Dopłaty bezpośrednie 2021

Polecane posty

Gość   
Gość
32 minuty temu, Ursus932 napisał:

@robert55555  jeśli chodzi o EFA to mogę co roku mieć na tej samej działce ?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Hej, Mam pytanko odnośnie wypasu. Rok temu składając wniosek wyskoczył komunikat że nie dostarczyłem rejestru wypasu co było czymś naturalnym z racji że załącznik wysyłamy 16-31.10 Właśnie złożyłem wniosek na rok 2021 i takiego komunikatu nie otrzymałem. Nastąpiły zmiany odnośnie funkcjonowania ewniosku ? Czy popełniłem błąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak czy siak niczego ten komunikat nie zmieniał wiec czym się martwić....jest termin i trza to złożyć potem i tyle 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

nie ma takiego czegoś jak warzywniak. będę chyba rysował po arze, czy pół ara marchwi, pietruszki itp. albo nie zgłosze wcale i tyle. z 10 arów i tak żadne pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, robert55555 napisał:

Tak.

Dzięki , bo mam trawy na gruntach ornych między lasami , nic ciekawego tam nie chce mi urosnąć i myślę zgłosić jako ugór , chyba będzie ok ? Ugory w EFA dopiero po 31 lipca mogę kosić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, cereal napisał:

nie ma takiego czegoś jak warzywniak. będę chyba rysował po arze, czy pół ara marchwi, pietruszki itp. albo nie zgłosze wcale i tyle. z 10 arów i tak żadne pieniądze

Ale  jest  uprawa  mieszana   i  zaznaczasz  wszystko  i  robisz   uprawę  mieszaną  i z głowy.  A  zgłosić  musisz   bo jak  cie  złapią  że  czegoś  nie zgłosiłeś  to 15%  kary  ci  dowalą. Możesz  nie ubiegać  się  o  o płatność   ale   musisz  we wniosku  to  zaznaczyć 

Edytowano przez Denwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Denwer chyba coś takiego? -mieszanka_Uprawa wielogatunkowa  

 

I wymienić wszystkie warzywa , tak się dowiedziałem 😉

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Ursus932 napisał:

 chyba coś takiego? -mieszanka_Uprawa wielogatunkowa  

Ja  robię  uprawa  mieszana_

Mieszanka  to  chyba jak  razem  wszystko  wymieszane  jak np   łubin  z owsem   albo  coś  podobnego 

ale  jak warzywo   siane  po mniej  jak 10  ary  to  raczej  uprawa  mieszana   bynajmniej  ja  tak  robię    i  nikt  się  nie przyczepił  do  tego 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Denwer dzięki , to może tak zrobię , ale jeszcze zadzwonię na infolinię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
2 godziny temu, cereal napisał:

mam 5 arów malin, 3 ary czosnku. muszę to rysować? a przydomowy ogródek z warzywami to jaka uprawa?

Jak wyżej, jeśli masz obok siebie cały mix to wybierasz uprawę mieszaną. U mnie jest tam wszystko, warzywa, maliny, ziemniaki , dwie gruszki, i w tym roku doszedł tunel foliowy około 35m²

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10
7 godzin temu, robert55555 napisał:

Wszystkie programy typu ekologia czy prsk są na 5 lat. I musi zrobić plan na ten okres doradca co ma uprawnienia. 

Musisz zobaczyć jakie są pakiety, jakie dają dotacje i zastanowić czy warto w to wejść.

Ekologia w latach 2021-2023 jest na trzy lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ippon    46

No tak, też wyczytałem, ciekawe czy rolnośrodowiskowe też ? @robert55555  W tym samym miejscu znalazłem informację, że za brak posiadania planu rolnośrodowiskowego jest obcinane 40 % należnych płatności. gdybym teraz wszedł z marszu w jakiś program bez sporządzenia planu przez doradcę to dostanę 60 % należnej płatności?  Da się tak, żeby tylko wybrać program w e-wniosku ?  W tym przypadku  ekstensywne łąki  I druga sprawa. Ile bierze doradca za  wklepanie papierowego rejestru wypasu krów mlecznych ( 6 sztuk) do komputera i wysłanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kwota za wklepanie wypasu? alezy od doradcy i ilości sztuk. Ciężko powiedzieć. Myślę że to nie wielką kwota.

Sporządzenie planu nawozowego to kwestia 100-400zl przez doradcę. Zależy od ilości działek, zwierząt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czym różni się łubin żółty od łubin żółty na nasiona ? Bo nie pamiętam jak w tamtym roku pisałem ,

Na EFA 15.1 nie można stosować żadnych ŚOR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Jak zaznaczysz na nasiona to uprawnia cię do skorzystania z dopłaty dla strączkowych na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Agrest dzięki , o widzisz teraz już wiem ,tak miałem w poprzednich latach 

Jak będzie w EFA to ŚOR też nie można mimo że na nasiona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@robert55555 dzięki , narazie jest bez zmian i EFA ma mieć minimum 5% gruntów ornych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@robert55555 to powiedz mi jeszcze jedną rzecz , bo ostatni element i wniosek gotowy 👍 , taka samosiejka brzoza na starej łące , tak do dwóch - trzech metrów wysokości  mogę to zgłosić jako efa ? bo w instrukcji piszą coś o zagajnikach między innymi brzozowych , najwyżej jesienią będę karczował i zrobię  ugór lub łąkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Otwieram wniosek i taki klops. Działki świecą na czerwono, nic na nich zrobić nie mogę.

Komunikat że nie udało się pobrać danych opisowych działki.

Co z tym zrobić?

Chwilowy błąd przy otwieraniu?

Są to 3 działki z jednej gminy. W pozostałych ok.

20210321_155109.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Jeszcze pytanie. W ostrzeżeniach mam komunikaty że zgłoszona uprawa jest mniejsza od MKO. 

Mam do wyboru zgłoszenie rozbieżności w LPIS lub opcję Użytkuję część działki. 

Wystarczy ten wybór? Jest to stan faktyczny bo część działki zajmuje przesunięta droga.

Odhaczyłem to i błąd ginie tylko jaka będzie interpretacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj