Pawel194

Claas Ares 697-Ciężkie uruchomienie silnika

Polecane posty

Pawel194    1

Witam wszystkich 🖐️

Znajomy ma problem z Claasem Ares 697. Ciągnik kupiony parę miesięcy temu z Niemiec. Do tej pory wszystko było ok, ale ostatnio gdy temperatura na zewnątrz spadła w okolicy 0'C, to rano nie chce zapalić. Kręci jak szalony, a nie chce załapać. Wystarczy psiknąć mu odrobinę plaka to odrazu odpali. Wystarczy że pochodzi minutę i odpala później za każdym razem. Dziwne jest to, że jeżeli nocuje na hali gdzie temperatura jest w okolicy 7'C to odpala na widok kluczyka. Filtry paliwa wymienione przewody też. Cofanie się paliwa wykluczam bo na hali normalnie odpala nawet jak stoi 3 dni, a wystarczy noc na dworze i temperatura +2'C i już nie odpali. Czy ktoś miał podobnie? 

Pompa Sanadyne DE10

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Gdy nie chce zapalić to jakiś dym się wydobywa?

Wtryski, pompa wtryskowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel194    1

Wygląda to dla mnie jakby pompa w ogóle nie dawała paliwa lub przepuszczaly wtrysku (nie mam do końca pewności czy zwykle wtrysku mogą dawać paliwo na przelew) badz komputer nie pozwalał odpalić. 

Nie ma żadnego dymu.

Świecy nie ma jest podgrzewacz powietrza do którego nie ma instalacji. Ciagnik jest z Francji nie z Niemczech jak napisałem, może nie był potrzebny. Nie ma żadnego przełącznika od świecy niby w stacyjce powinna być pozycja grzania ale kontrolka nie pali. A na pewno działa bo na minutowych temp. Komp sam na kilka sekund załącza świece (Jak napisałem nie ma instalacji nie wiem do czego poprowadzić przewod).

Wymieniłem też czujnik temp. powietrza. Wymieniona tez jest pompka paliwowa przewody filterek na przewodzie i zalozony zaworek zwrotny filtry tez sa swieze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7982

przełącznika nie ma , grzanie jest automatyczne w nich , ale to nie to, bo ono i tak odpala się w temp minusowych. Spróbujcie nagrzać np suszarka albo opalarka ale z bezpiecznej odległości pompę i sterownik pod pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
8 godzin temu, Pawel194 napisał:

 

Świecy nie ma jest podgrzewacz powietrza do którego nie ma instalacji.

 

https://sklep.yanmar.pl/podgrzewacz-powietrza,3,19989,4701  

Pewnie jest taki podgrzewacz. Jak tak, to podłącz na krótko prosto z akumulatora zasilanie do tej śrubki, druga to masa, idzie po bloku. Wystarczy 15-20 sek. i wtedy zobacz czy odpali. Sil. JD w okolicach zera musi być podgrzany, dlatego nie pali.

8 godzin temu, Pawel194 napisał:

. A na pewno działa bo na minutowych temp. Komp sam na kilka sekund załącza świece (Jak napisałem nie ma instalacji nie wiem do czego poprowadzić przewod).

Wymieniłem też czujnik temp. powietrza. .

 

     U mnie w Aresie zasilanie idzie prosto z aku. grubym kablem tak z 10 kwadrat, zabezpieczenie 70A, idzie przez taki przekaźnik : https://eltraktor.pl/przekaznik-12v-100A i do tego podgrzewacza. Do przekaźnika podłączasz kabelek sterujący. 

 

Mam pytanie, gdzie jest ten czujnik tem. powietrza, bo u mnie to coś nie działa ? Samo podgrzewanie działa tylko nie zaświeca się ta kontrolka która sygnalizuje potrzebę podgrzania. Dlatego muszę podgrzewać go na wyczucie.                                                       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Dokładnie jak piszesz @Pawel194 brak paliwa brak dymu.

Pompa może być zużyta, lub sterownik nie puszcza paliwa.

Sterownik mierzy temperaturę paliwa w pompie, temperaturę silnika, ciśnienie w kolektorze ssącym i czujnik obrotów silnika.

@ptaszyna 0 stopni i bez pogrzania nie zapali to silnik złom.

Gdyby podgrzewanie miało by coś zmienić musiał by wydobywać się biały dym oznaczającym za niską temperaturę zapłonu, wiec nie spalone paliwo.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
11 minut temu, mtracz napisał:

 

@ptaszyna 0 stopni i bez pogrzania nie zapali to silnik złom.

 

 

 

Jeżeli nowy poniżej zera ma być podgrzewany (tak mówi instrukcja) to w takim który ma nastukane kilka tyś, mth granica przesuwa się lekko w górę i nie oznacza to wcale że silnik to złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Dobrze, w instrukcji jest napisane poniżej zera. Ale te silniki pala bez grzania na minusie i to bez problemu. Mówię o używanych.

A jeśli bez podgrzania ma problem z zapaleniem to dymi i dymi i dymi, a w końcu zaskoczy. Dlatego wtedy potrzebne jest grzanie. A jeśli jest to przy temperaturze 0 to silnik nie jest zdrowy.

Jak nic nie dymi to i grzanie nie pomoże bo brak paliwa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel194    1

Jeżeli nie daje paliwa to nie twierdził bym że silnik złom mam deutza agrostara co ma tyle samo koni 145 A claas drugie tyle siły w pługu w glinie przy 30 cm można się ścigać rozpędza się do 11, 13km z górki. 

To chyba siłę ma?

Podgrzewalem tak nawet i tym podgrzewaczem bez zmian opalarke zakładałem do filtra i nic. Spróbuję ogrzać pompę i sterownik po nocy pod chmura teraz czekam na uszczelnienie bo rozdzielacz hydrauliczny rozebralem.

Czujnik temp. znajduje się pod podgrzewaczem powietrza, nad filtrem olejowym u mnie silnik 6068.

Jeszcze jedno pytanie jak już ktoś wyjaśnił że przewod od podgrzewacza do aku A dalej gdzie sterownik jak steruje swieca komp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W stacyjce powinna być pozycja podgrzewania, bezpośrednio przed rozruchem. Z tej pozycji można pociągnąć kabelek na sterowanie przekaźnikiem i będzie działać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel194    1

Pomierzylam wszystkie czujniki dodam kolejno zdjęcie (bo mieści się tylko jedno)proszę żeby ktoś powiedział czy jest ok.

Jeszcze coś ciekawego do sterownika ktoś dodał czerwony przewod w dolnym prawym rogu jeszcze nie doszedłem do czego jest podłączony.

Czujnik temp paliwa w garażu 6 stopni wszystkie pomiary w jednej temp.

20210108_074956.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@Uziu92 jesteś pewny? U mnie w Aresie 2001r jak i w Arionie 2011r jest grzanie ze stacyjki i to są bliźniacze sil JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel194    1

Niestety mogę dodać ogólnie tylko 2 zdjęcie dla zainteresowanych wyśle na maila lub nr tel.

Drugi czujnik na pompie miernik w omach ustawiony na pozycję 200 wartość 0,3 (odpowiada za gaszenia?) 

Czujnik temp. Powietrza miernik na 20k wartość 6.87

Czujnik temp. Wody termostat 6.73

Czujnik temp. Na głowicy 6.44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7982

u mnie w aresie 4 garowym z taką pompa jak ma autor tematu grzania nie ma , włącza się zapłon, jak jest mróz pali się kontrolka świec , jak nie ma nie zapala grzania. Dlatego stawiam że i tutaj tak jest , po za tym to nie wina grzania bo by kręcił i dym popuszczał


podgrzewales pompę i sterownik ? jak nie pomoże to odepnij kostki od czujników wody i powietrza i spróbuj palić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
2 minuty temu, Uziu92 napisał:

u mnie w aresie 4 garowym z taką pompa jak ma autor tematu grzania nie ma , włącza się zapłon, jak jest mróz pali się kontrolka świec , jak nie ma nie zapala grzania. Dlatego stawiam że i tutaj tak jest , po za tym to nie wina grzania bo by kręcił i dym popuszczał

U mnie w Arionie (mam go od 2 tygodni) ta kontrolka się nie zapala, może jest jeszcze za ciepło? Ale jest pośrednia pozycja (takie przejście pozycja "ll") pomiędzy włączonym zapłonem a rozruchem i w tej pozycji uruchamia się grzanie. Mam słaby aku. (ledwo kręci) i bez tego podgrzania nie odpala, a po podgrzaniu łapie od pierwszego tłoka. Po za tym jak wyczytałem w instrukcji (mam nadzieje ze zrozumieniem) to ta kontrolka sygnalizuje potrzebę podgrzewania i gdy się zapali to należy podgrzewać do momentu gdy zgaśnie i wtedy odpalać. Tak robię i się sprawdza, tylko ta kontrolka się nie zapala.

Na stacyjce w Aresie jak i w Arionie mam 5 pozycji: P, 0, 1, 2, 3, gdzie 1-zapłon, 2-podgrzewanie, 3-rozruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tak są takie same opisy i takie same pozycje, tylko w Arionie na pulpicie w około stacyjki jest dodatkowy opis na biało i tu nie jest zaznaczone podgrzewanie, jest "+" który oznacza zapłon i potem kółko z silnikiem oznaczające rozruch. Sam już nie wiem, czy może stacyjka była wymieniana na inną  i jak działa to podgrzewanie, w każdym razie zanim zdobyłem instrukcję robiłem odruchowo tak samo jak w Aresie i Arion odpala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7982

muszę u siebie zobaczyć ale ja mam chyba przekręcając w prawo tylko 2 pozycję zapłon i rozruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Byłem w błędzie. Rozkminiłem to grzanie w Arionie i nie ma on podgrzewacza powietrza tylko świece na każdym cylindrze, po drugie to wymuszone podgrzewanie na "ll" pozycji o którym pisałem wyżej nie działa, steruje tym komp tak jak pisał @Uziu92. Być może jak będzie zimniej to kontrolka mi się zapali i załączy automatycznie grzanie.

Czyli jest tak że gdy się zapali kontrolka to sam się podgrzewa do momentu gdy zgaśnie i wtedy odpalamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel194    1

Podgrzewanie już rozkminilem, rzeczywiście w stacje jest pozycja grzania przed rozrucham mimo tego że nie jest rozbudowane stacja ma razem 5 pionów niektóre podwójne. Od stacji do skrzynki z Alu doprowadzilem cienki przewod na sterowanie do przekaźnika, z plusa aku do przekaźnika 100a, z przekaźnika na bezpiecznik 70a i z bezpiecznik na podgrzewacz.

Zostało tylko szukać przyczyny nie podawania paliwa na mrozie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez waldus_x77
      Witam, 
      Pojawił się jakiś problem w moim Claasie Ares 816, zaczęła migać kontrolka na prawym słupku i ciągnik jest jakby na hamulcu, na małym biegu da się ruszyć ale coś trze i go trzyma.
      Od czego jest ta kontrolka?
      Proszę o pomoc.




    • Przez MFargo
      Witam, posiadam Claasa axiona 810 cebis 2008r i chciałbym zwiększyć prędkość bo ma włączoną ekonomiczna jazdę na biegu D  (ma zablokowane obroty)
      Chcę ten zabieg zrobić bo chodzi w transporcie i nie wiem czy tylko komputerowo czy jak 
       
    • Przez Seba243
      Witam czy ktoś posiada jakiś schemat poodłączenia Ls? . W rozdzielaczu mam tą kasetę do ktorej przykręcone są przewody zasilania , powrotu i sygnału . Ale ciągnik wogole nie reaguje na sygnał i nie daje cisnienia na złącza . Maszyna jest sprawna bo była sprawdzona na innych traktorach . Zauważyłem że we wszystkich innych axionach w okolicy posiadających sprawny Ls przy zasilaniu rozdzielacza jest trojnik i gdzieś idzie jeszcze przewod a u mnie jest tylko kolanko



    • Przez wiesio90
      Witam wyskoczył mi komunikat taki. W instrukcji nie mogę odnaleźć co to może być ? 

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj