waldus_x77

Claas ares 816 - kontrolka

Polecane posty

waldus_x77    0

Witam, 

Pojawił się jakiś problem w moim Claasie Ares 816, zaczęła migać kontrolka na prawym słupku i ciągnik jest jakby na hamulcu, na małym biegu da się ruszyć ale coś trze i go trzyma.

Od czego jest ta kontrolka?

Proszę o pomoc.

Screenshot_20220430_162026.jpg

Screenshot_20220430_162016.jpg

ziutek92    27

To jest parkloc elektroniczny ręczny czy blokada skrzyni to co masz tu obok kierownicy guzik po lewej stronie. 

• Thanks 1

waldus_x77    0

Dzięki za odpowiedź, czyli zacisnęło elektryczny ręczny i kicha. Wie ktoś jak go teraz spuścić? Guzik po lewej stronie nie reaguje, na żółwiu 1, 1 da się ruszyć ale słychać tarcie hamulca. Próbowałem przód tył przód tył nic nie puszcza. 

Wiadomość z agroFakt.pl

ziutek92    27

Z tylu pod wyjściami hydraulicznymi wystaje długa śruba i ja albo wkręcasz albo wykręcasz nie pamietam 

7B2EAD02-31B9-4842-9D6C-0A885DF8D807.jpeg

• Thanks 1

waldus_x77    0

Bardzo dziękuję za pomoc. Co prawda ciągnik ostygł i dziś poszedłem zobaczyć i samo puściło. Ale cenna informacja na przyszłość. 

Pozdrawiam 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maciek383
      Witam. 
      Panowie gdzie w arionie podłączyć wolny spływ ?  

• Przez grzeskw75
      Cześć, mam pytanie. Dziś robiłem agregatem talerzowym i zauważyłem że podczas pracy cały czas migają kontrolki od ehr, te które pokazują podnoszenie i opuszczanie. Tak powinno być, czy coś jest nie tak?
    • Przez zyzek
      Mam problem z celtis 446rx. Traktor jezdził normalnie, oleje wymieniane na czas, miał siłę, nie kopcił, aż do dziś. Po powrocie z trasy traktor został normalnie zgaszony. Przy gaszeniu poczułem, że silnik jakby szybciej się zatrzymał. Wydało mi się to dziwne, więc spróbowałem zakręcić rozrusznikiem. Niestety rozrusznik nie ma siły obrócić silnikiem. Coś ewidentnie go blokuje. Próbowałem zakręcić kluczem za koło pasowe, ale można ruszyć tylko około 20 stopni w jedną i drugą stronę. Dalej się nie da.
      Traktor da się popchnąć na biegu więc sprzęgła jazdy pozostają rozłączone. Czyli blokować może tylko wałek WOM lub coś w silniku.
      Orientuje się ktoś może, co może dawać takie objawy? Jak można najszybciej sprawdzić, czy zablokowane jest coś w skrzyni, czy w silniku?
    • Przez zyzek
      Czy to normalne, że po przejechaniu około 8km z dużą szybkością, olej w skrzyni jest już mocno rozgrzany? Da się trzymać przewód ręką, ale jest już gorący.
    • Przez ALBION015
      Mam problem z czerwona kontrolka stop claas 150  zaświeca się po zapaleniu kombajnu odpowiada ona za ciśnienie silnika temperaturę silnika wszystko jest ok może ktoś miał taki przypadek 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj