Polecane posty

yamaha450    2

Zaksan 32 1125 netto zaksan 33.5 1145 netto z dowozem do gospodarstwa holist 15-30 1420 brutto opolskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
20 godzin temu, Andpol napisał:

Pewne to? Tanie będą? Na wiosnę u mnie Węgierski saletrzak ceną nie różnił się od naszego krajowego nawet o złotówkę.

To  że import  był  w sprzedaży  świadczy  że był  albo  tańszy od  naszego  w hurcie albo  dostępniejszy (różnicę w detalu zjedli pośrednicy)   - duży  napływ  z  importu  zmusiłby  naszych  producentów  do konkurowania  cenami  z importem  . Pamiętam jak  parę  lat  po  wejściu  do  uni  obleciałem  wszystko  węgierską saletrą  bo  była  tańsza  tylko  opakowania  były  niewygodne  bo  bigi  miały  chyba po 750 kg  i do rozsiewacza  nie  wchodziły  w całości  , import  wtedy musiał  być  spory  bo  krajowa  szybko  staniała   poniżej  tej węgierskiej  i w następnym  sezonie  już  jej  nie widziałem w sprzedaży - poczekamy  zobaczymy  póki co  "promocja" czerwcowa  i całe  autko saletry  oferowali  po 1270zł /t  czyli  na  dzień dzisiejszy szału  z tą promocją  nima  bo  liczyłem  na  oferty  w granicach 1100zł brutto  ale  kto wie za pół  roku  może  się  okazać  że  to  była  świetna oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Ultra 8 -1760 Lubelszczyzna. Nie stosowałem szczerze mówiąc tego konkretnego nawozu, nadaje się pod rzepak i pszenice?

IMG_20210608_130802.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3641

byłem właśnie na targu i czy to targ czy to skład to saletra 1380, Polifoska 1920, był jeszcze jakiś NPK 26 Plus za 1450zł ale skład słaby bo fosforu tylko 5% co się w wodzie rozpuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Sól 1 400zł tona. Superfosfat zwykły 910 zł tona w miarę cena? Różne zasobności mam wiec polifoska żadna mi nie pasuje. Polifoska okolice 2 tysięcy. Lubelskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

To w tym roku chyba pod zboża nie będzie nic npk a pod rzepak 200-300 kg soli i azot na 4 liść i tyle z nawożenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2454

Ja już zamówiłem azoty i kizeryt tylko jeszcze nie znam ceny 😂

 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
11 godzin temu, danielhaker napisał:

Przecież to to samo co Polifoska 6 :) Czy się nadaje, to już kwestia posiadanej zasobności

Prawie to samo co ultra 8 , bo ultra ma jednak te 2 oczka azotu więcej , i fosforu z tego co pamiętam też chyba ok 2 oczek więcej ,przyswajalnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2454

Po prostu ma się dobrych kolegów którzy załatwią cenę jak za ilości całosamochodowe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Bo chodzi o to żeby mieć nie ważne za jaką cenę chcę mieć i tyle😀 a czy to opłacalne to już nie nam osądzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985
HF86 napisał:

Już wjeżdża belgijski, angielski, wschodni azot do Polski także bym nie panikowal. Dojnej zmianie odbije się to czkawką. 

co z tego jak narzuca marzę na niego taka że może będzie że 20 albo 50 zł taniej na tonie jak "nasz"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
14 minut temu, krilan06 napisał:

Po prostu ma się dobrych kolegów którzy załatwią cenę jak za ilości całosamochodowe

Też  mam   kolegów  i jakby  się  zmówili ,  w tym tygodniu  wszyscy  ten  sam  tekst  -  jak  dla  ciebie  w dobrej cenie  na tą chwilę  całe  autko  po 1270zł/t  .    No  to  co  to  za  promocja  skoro  na  tablicy  wisi  cena  1325zł/t  . raczej  sobie odpuszczę   i  w żniwa  coś  skubnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Względem maja wschodnie npk +10/15zł (ultra/pist/bialchem)

polifoska 6 około 1950 brutto

Handlarze naciągają ludzi na jakieś npk 3/14/20 albo podobne bo są dużo tańsze a w rzeczywistości na tych produktach jest się 10% w plecy.

Mało kto bierze polifoske 6 bo w tej samej cenie jest ultra 8.

Ktoś mi do czynienia z nawozem Piast(8/19/29) ? Jak granula wygląda ?  cenowo wychodzi 70 zł taniej jak ultra 8 czyli praktycznie przeliczając na cene składnika wychodzi identycznie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

nawoz PK plus S Ca 10-20-9,5-17,5 zna ktoś takie cudo? 1100 netto przy całym składzie Osadkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
6 godzin temu, kibix napisał:

Względem maja wschodnie npk +10/15zł (ultra/pist/bialchem)

polifoska 6 około 1950 brutto

Handlarze naciągają ludzi na jakieś npk 3/14/20 albo podobne bo są dużo tańsze a w rzeczywistości na tych produktach jest się 10% w plecy.

Mało kto bierze polifoske 6 bo w tej samej cenie jest ultra 8.

Ktoś mi do czynienia z nawozem Piast(8/19/29) ? Jak granula wygląda ?  cenowo wychodzi 70 zł taniej jak ultra 8 czyli praktycznie przeliczając na cene składnika wychodzi identycznie.

 

Ja miałem piast-a ze 2 czy 3 lata temu to było to dość normalne nie jakiś dziwny wynalazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
4 godziny temu, Uszek1988 napisał:

nawoz PK plus S Ca 10-20-9,5-17,5 zna ktoś takie cudo? 1100 netto przy całym składzie Osadkowski

Co za nazwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj