Polecane posty

artur1910 napisał:

1 godzinę temu, karolr2 napisał:

Kiedy dawałeś saletrę? 

Gdzie brałeś? Dokładnie 

Poświetne

A dokładniej skąd pochodzisz? Ja mam 2 km do Poświętnego i co roku kupuje w Poświętne bo taniej niż w transrolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
2 godziny temu, HF86 napisał:

ktoś jeszcze wierzy tym starym komuchom że zależy im na przeciętnym obywatelu? 

tam tylko stołek i koryto sobie i rodzinie. 

gdzie te obniżki i jego kilkaset złotych spadków?

Naród podzielony, każdy musi w coś wierzyć żeby nie zwariował. Radio Maryja, Smoleńsk i naczelnika Jarosława który broni Polskę przez nazistami jak to ostatnio mówił o odrodzeniu III Rzeszy. Obawiam się że ludzie są za leniwi na walkę z tą komuną

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
galan99 napisał:

Już pisałem barana odsunęli woła Powołali i to polityk przyszłości Polskiego rolnictwa .

A naczelny TAP podczas wywiadu z nowym ministrem, o mało nie szczytował z zachwytu 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1111    3
Dnia 3.12.2021 o 21:16, GRZES1545 napisał:

Po co jak nasi bogaci biorą po 3 tyś 😎 

Ale warto jakiś kontakt złapać, tyle że trzeba cło ogarnąć i dopytać o pozwolenia przewozu, żeby  nie było  że  auto i kierowca na darmo pojechał.

Zboża  nie stanieją mocno, jak ktoś śledził sytuację  w żniwa na świecie to wie dlaczego. Ten rok był słaby na zbiory w wielu krajach, zapasy mizerne a zapotrzebowanie na żywność rośnie.

To jak chłopy myślicie  spadną te ceny do lutego czy nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9016
5 minut temu, Janek1111 napisał:

To jak chłopy myślicie  spadną te ceny do lutego czy nie? 

Spadną nie spadną, kto to wie.  Na tę chwilę ja od siebie powiem że teraz nic nie kupuję bo i tak jest drożyzną. A jak pójdzie do góry to będę myślał w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15
majster545 napisał:

1 minutę temu, fergi99 napisał:

mi 2 tygodnie temu po 1200 przywozili w bb

Netto czy brutto 

brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2460
7 minut temu, wojak1986 napisał:

Pytanie powinno brzmieć czy spadną latem?

Może i spadną tylko do jakiego poziomu skoro saletrę wywindowali z 1tyś do 3tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ceny spadną jak barany przestaną panikować i kupować .Cena gazu spadła o 50% a coś  nawóz trzyma cenę .Mam kupione na 2 sezony więc mam to gdzieś  wręcz zastanawiam się czy  nie opchnąć komuś 

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
42 minuty temu, RU68 napisał:

Ceny spadną jak barany przestaną panikować i kupować .Cena gazu spadła o 50% a coś  nawóz trzyma cenę .Mam kupione na 2 sezony więc mam to gdzieś  wręcz zastanawiam się czy  nie opchnąć komuś 

bzdura z tym spadkiem ceny gazu, chyba że mierzysz od chwilowego szczytu

https://www.barchart.com/futures/quotes/NFF22/overview

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1111    3
13 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Spadną nie spadną, kto to wie.  Na tę chwilę ja od siebie powiem że teraz nic nie kupuję bo i tak jest drożyzną. A jak pójdzie do góry to będę myślał w lutym.

A w lutym co zrobisz Kupisz? Też tak myślę zrobić ale żeby nie okazało się że braknie bo wywiozą na zachód. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889

10% marży od 1tys a od 3tys i już macie odpowiedź czy ceny spadną. Sprzedadzą mniej a i tak lepiej na tym wyjdą. Nie ma kosztów w przerzucaniu zbędnego towaru. Pitolenie a kto miał to towar już zamówiony albo stoi na placu reszta weźmie dopłaty albo rzuci ręką parę kilo nawozu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6
3 minuty temu, wojak1986 napisał:

10% marży od 1tys a od 3tys i już macie odpowiedź czy ceny spadną. Sprzedadzą mniej a i tak lepiej na tym wyjdą. Nie ma kosztów w przerzucaniu zbędnego towaru. Pitolenie a kto miał to towar już zamówiony albo stoi na placu reszta weźmie dopłaty albo rzuci ręką parę kilo nawozu...

poczytaj sobie troche o polskim ladzie i składce zdrowotnej od 1 stycznia 9% od dochodów miesiąc do miesiąca i masz odpowiedz czy ceny spadną czy może gwałtownie podskoczą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
Przed chwilą, popec napisał:

poczytaj sobie troche o polskim ladzie i składce zdrowotnej od 1 stycznia 9% od dochodów miesiąc do miesiąca i masz odpowiedz czy ceny spadną czy może gwałtownie podskoczą 

O komunie mam czytać. Ludzie wybrali naczelnika to niech się przekonają jak to się żyje u dyktatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9016
32 minuty temu, Janek1111 napisał:

A w lutym co zrobisz Kupisz? Też tak myślę zrobić ale żeby nie okazało się że braknie bo wywiozą na zachód. 

Cześć  kupię, zasialem rzepak pierwszy raz i jest ładny to coś sypnę, jak wzrośnie cena to zmniejszę dawki na oziminy, a z jarych wszystko groch zasieję, wierzysz że  zbraknie? Już  z Białorusi wożą nawozy.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Znajomy obrączki kupował. Powiedzieli mu że 700 zl do gory za ten zestaw od 1 stycznia 27% mniej więcej. Wszystkie podwyżki kosztów przejdą na konsumenta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7630

W środę będzie spotkanie  Władimir Putin i Joe Biden , rozmowa na temat Ukrainy zapewne zostanie Ukraina sprzedana Władkowi i po wielkim krzyku nastanie cisza .

Białorusi przywiozą nawozy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Dzisiaj dzwoniła pani z agroloku zaprosić na szkolenie to ponoć od kilku dni nie mają deka mocznika i nie wie kiedy będą mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    840
4 minuty temu, galan99 napisał:

W środę będzie spotkanie  Władimir Putin i Joe Biden , rozmowa na temat Ukrainy zapewne zostanie Ukraina sprzedana Władkowi i po wielkim krzyku nastanie cisza .

Białorusi przywiozą nawozy .

Może coś w tym być, ale nie predko sytuacja się uspokoi na tyle aby ceny nawozów od razu spadly.. przecież na Białoruś sankcje są nałożone to jak niby przyjadą te nawozy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7630
3 minuty temu, skywalker89 napisał:

Może coś w tym być, ale nie predko sytuacja się uspokoi na tyle aby ceny nawozów od razu spadly.. przecież na Białoruś sankcje są nałożone to jak niby przyjadą te nawozy 

Tak normalnie jak to miało miejsce z Rosją sankcje były a Niemcy normalnie Handlowali te całe sankcje to tylko pic na wodę i foto montaż .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Przed chwilą, galan99 napisał:

Tak normalnie jak to miało miejsce z Rosją sankcje były a Niemcy normalnie Handlowali te całe sankcje to tylko pic na wodę i foto montaż .

Tak , sankcje są dla nas żebyśmy przypadkiem my im nie sprzedali mięsa czy owoców, ale wszystko działa w dwie strony, tanie nawozy pojadą do Niemiec a nie do nas jak już 

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj