Polecane posty

Agrest    25624
1 godzinę temu, krzysiek277 napisał:

Ja jadę w poniedziałek po nawóz, najwyżej strace 

U nas za żyto płacą po 1000 A jęczmień po 1300 i biorą wszystko jak leci to jak na nawóz być tańszy jak widzą że kasa jest 

Kto płaci za jęczmień 1300? Paszarnia, hodowca czy mali do siewu kupują?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Brutto?

Daleko do portu? Cena względem pszenicy super.

Ultra 8 2800brutto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Nie całe 500km Oni chyba umowy podpisali na dużą kasę i towaru mało i chyba za to tyle dawają Jak tylko pamiętam to w każdy rok dawają 100zł więcej na tonie od innych słupów/młynów

U mnie nawozy to 

Saletra 2960

Polidap 3600

Salmag 2600

Saletrzak słowacki 2540 oprócz saletry i polidapu wszystko w poniedziałek poszło +200zł

Edytowano przez krzysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Polifoska 6 2540zł

A polifoska 8 2800zł

Resztę co podałeś nie było napisane 

Ja bardziej na azot się nastawiam bo w sumie na wiosnę to mam nie wiele do siewu to wszędzie nawale obornika bo się go dużo nazbiera 

A npk dam symbolicznie 

Jedynie na łąki dam normalnie npk bo muszę mieć dużo paszy 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
4 godziny temu, asus921 napisał:

Nie widzialem u siebie tego nawozu, ale cena bardzo dobra. Dla porownania ile u ciebie za yare complex?

Novatec  2880 zł tona

yara complec 3400 najtaniej a 4200 zł najdrożej

poli start 3400

blaucorn 3400

mi to się wydaję, że najbardziej to chcą nas wyruchać punkty handlowe bo straszą podwyżkami aby tylko kupić a trochę ich znam i wiem, że teraz kosmicznych ilości nie sprzedają a raczej narzucają wyżśzą marże na ten sam towar

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
14 godzin temu, Gringo1 napisał:

Co sadzicie o odlozu od pieczarek np na laki 

Kiedyś to stosowałem. Patelnia 40m3 na około 1,3 ha szła robiło to robotę tylko pytanie za ile to masz, i jak ze sprzętem bo wozić to rozrzutnikiem 3,5 t to męczarnia.

W 2016 r 400 zł za samochód płaciłem to prosto z samochodu było 12-13 małych rozrzutników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
37 minut temu, thor1984 napisał:

Novatec  2880 zł tona

yara complec 3400 najtaniej a 4200 zł najdrożej

poli start 3400

blaucorn 3400

mi to się wydaję, że najbardziej to chcą nas wyruchać punkty handlowe bo straszą podwyżkami aby tylko kupić a trochę ich znam i wiem, że teraz kosmicznych ilości nie sprzedają a raczej narzucają wyżśzą marże na ten sam towar

 

Dokładnie u nas też nikt nie kupuje i w ten sposób straszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to samo i w moich stronach. był przedstawiciel i gada że tak słabej sprzedaży nawozów o tej porze to nie był nigdy. towaru szefo wziął bo myślał że po doplatach rusza A tu trzeba namawiać żeby towaru się pozbyć. 

Z resztą pasze pelnoporcjowe też leżą bo bogate lata w kukurydzy i trawach to nikt się nie łapie na osypki. 

I taki biedny że premia słabiutko wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

może to wszystkich handlowców trochę otrzeźwi i zrozumieją ,że jak nas wykończą to komu sprzedadzą swoje towary?

Wiem,że to naiwne,ale kto wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

A u mnie handlowiec mówił że co z tego że mało towaru idzie skoro cena 3×taka jak w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
13 minut temu, krilan06 napisał:

A u mnie handlowiec mówił że co z tego że mało towaru idzie skoro cena 3×taka jak w zeszłym roku

W mojej okolicy jeden ze sprzedawców w nową halę inwestuje żeby schować te nawozy co nakupił po 1000 zł a sprzedaje po 3000 zł xd haah za rok przy takich cenach myszy tylko będą się tam ganiać xd

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
40 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

może to wszystkich handlowców trochę otrzeźwi i zrozumieją ,że jak nas wykończą to komu sprzedadzą swoje towary?

Wiem,że to naiwne,ale kto wie?

Ich chyba nic już nie otrzeźwi.Z niektórymi jak się rozmawia i pyta o cenę nawozu to Ci powie "no ale co Pan myśli ,że to drogo za ten nawóz" ja mu na to oczywiście,że drogo a on mi odpowiada "to niech Pan zobaczy po ile pszenica jest teraz" no i znowu mu odpowiadam ,że relacja ceny pszenicy w stosunku do saletry została zakłócona a on mi znowu o ostatecznym wyniku ekonomicznym na plus. Tyle, że jak przyjdzie susza albo jakieś inne kataklizmy to wynik ekonomiczny będzie do potęgi ale na minus. Nawtykali im regułek na szkoleniach i pieprzom farmazony.U nas mocznik w granicach 3500

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
3 minuty temu, Rumcajs73 napisał:

Ich chyba nic już nie otrzeźwi.Z niektórymi jak się rozmawia i pyta o cenę nawozu to Ci powie "no ale co Pan myśli ,że to drogo za ten nawóz" ja mu na to oczywiście,że drogo a on mi odpowiada "to niech Pan zobaczy po ile pszenica jest teraz" no i znowu mu odpowiadam ,że relacja ceny pszenicy w stosunku do saletry została zakłócona a on mi znowu o ostatecznym wyniku ekonomicznym na plus. Tyle, że jak przyjdzie susza albo jakieś inne kataklizmy to wynik ekonomiczny będzie do potęgi ale na minus. Nawtykali im regułek na szkoleniach i pieprzom farmazony.U nas mocznik w granicach 3500

Szkoda gadać, jak braknie rolników to i ich braknie bo żyją tylko dzięki nam.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
6 minut temu, Rumcajs73 napisał:

Ich chyba nic już nie otrzeźwi.Z niektórymi jak się rozmawia i pyta o cenę nawozu to Ci powie "no ale co Pan myśli ,że to drogo za ten nawóz" ja mu na to oczywiście,że drogo a on mi odpowiada "to niech Pan zobaczy po ile pszenica jest teraz" no i znowu mu odpowiadam ,że relacja ceny pszenicy w stosunku do saletry została zakłócona a on mi znowu o ostatecznym wyniku ekonomicznym na plus. Tyle, że jak przyjdzie susza albo jakieś inne kataklizmy to wynik ekonomiczny będzie do potęgi ale na minus. Nawtykali im regułek na szkoleniach i pieprzom farmazony.U nas mocznik w granicach 3500

Chyba wzięli tą gadką od ministra rolnictwa, który stwierdził, że inflacja może i jest 6%, ale przecież zarabiamy o 20% więcej więc jesteśmy 14% do przodu xD

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

dziś była u mnie pani z chemirolu i te same teksty, mało tego powiedziała że ten nawóz i tak kupimy bo co po 2t będziecie zbierać? A jak nie kupicie to zachód weźmie bo dla nich to jak promocja, oczywiście o połowy grudnia podwyżki bo pszenica też droga. Dziś nie mogłem się dodzwonić do dyr. regionalnego żeby pani mnie już nie odwiedzała, ale zrobię to w poniedziałek i tak mam z niemi na pieńku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
5 minut temu, lolq1660 napisał:

dziś była u mnie pani z chemirolu i te same teksty, mało tego powiedziała że ten nawóz i tak kupimy bo co po 2t będziecie zbierać? A jak nie kupicie to zachód weźmie bo dla nich to jak promocja, oczywiście o połowy grudnia podwyżki bo pszenica też droga. Dziś nie mogłem się dodzwonić do dyr. regionalnego żeby pani mnie już nie odwiedzała, ale zrobię to w poniedziałek i tak mam z niemi na pieńku

Ja bym ją psem poszczuł, mój na obcych strasznie cięty aż siatkę od kojca gryzie jak obcy się napatoczy 😜 Srakę mają bo ludzie nie kupują nawozów i ŚOR a tym bardziej materiału siewnego a pensję muszą z czegoś dostać. 

EDIT: 

Cena azotu w postaci saletry kosztowała zawsze w okolicy 1 t pszenicy konsumpcyjnej zawsze około 100 zł więcej, więc jak ta Pani to taki dobry matematyk to niech porówna sobie tą zależność 900 a 1000 zł rok temu a 1400 i 3000 w tym roku. No jakoś proporcje się nie zgadzają. Tylko pewnie ona na matematyce siedziała w ostatniej ławce i grzebała palcem w nosie lub w innym miejscu woląc zrobić sobie przyjemność niż słuchać nauczyciela xd 

 

Edytowano przez Krzysiukov
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3609
tom1985 napisał:

Dokładnie u nas też nikt nie kupuje i w ten sposób straszą

w lato też tak straszyli i odziwo mieli rację 🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Ardanowski mówił ze producenci saletry nie mogą jej magazynować u siebie ze względu bezpieczeństwa. Towar musi opuszczać fabrykę, trzeba ich brać na przetrzymanie.....   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Producenci maja umowy z dystrubutorami podpisane i oni musza ten nawoz odebrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
18 godzin temu, pafnucy napisał:

dopłaty będą większe, w telewizorze mówiły.

Wraca płatność dodatkowa dla gospodarstw 1- 3 ha , do tej pory była od 3- 27 ha .

https://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/od-2023-roku-platnosc-redystrybucyjna-do-wszystkich-pierwszych-30-ha,109866.html

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Krzysiukov napisał:

Ja bym ją psem poszczuł, mój na obcych strasznie cięty aż siatkę od kojca gryzie jak obcy się napatoczy 😜 Srakę mają bo ludzie nie kupują nawozów i ŚOR a tym bardziej materiału siewnego a pensję muszą z czegoś dostać. 

EDIT: 

Cena azotu w postaci saletry kosztowała zawsze w okolicy 1 t pszenicy konsumpcyjnej zawsze około 100 zł więcej, więc jak ta Pani to taki dobry matematyk to niech porówna sobie tą zależność 900 a 1000 zł rok temu a 1400 i 3000 w tym roku. No jakoś proporcje się nie zgadzają. Tylko pewnie ona na matematyce siedziała w ostatniej ławce i grzebała palcem w nosie lub w innym miejscu woląc zrobić sobie przyjemność niż słuchać nauczyciela xd 

 

Nie przesadzacie troszkę? Pani trochę racji ma. To zborze które czeka na sprzedaż wyprodukowane na tanim azocie. Gorzej mają ci co wszystko sprzedali w żniwa a nie kupili nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

No ok to niech teraz pszenica jest po te 800zl a kontrakty niech podpisują na przyszły rok po 1500 bo nawóz drogi. Przecież wiadomo po ile wyprodukowane a nie wiadomo ile będzie zabrane za rok.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj