Polecane posty

masa24    2349
1 minutę temu, mikcom20 napisał:

sklep jest ale właściciel jest inny i nazwa inna

Jaki ? Jak przecież na fb chyba normalnie działa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
8 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

nie opłaca się? a zawarty tam azot wziąłeś pod uwagę?

Tak, nie oplaca się. Azot na jesień nie potrzebny, pozatym superfosfaty mają Cao Mgo czy So3

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
masa24 napisał:

1 minutę temu, mikcom20 napisał:

sklep jest ale właściciel jest inny i nazwa inna

Jaki ? Jak przecież na fb chyba normalnie działa 

za zamówiony towar na stronie internetowej otrzymałem fakturę z nazwą sprzedającego inną niż big... inny nr NIP itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
16 godzin temu, Tomek90 napisał:

Tak, nie oplaca się. Azot na jesień nie potrzebny, pozatym superfosfaty mają Cao Mgo czy So3

Teoretycznie niby tak, zwłaszcza na lekkich glebach, aczkolwiek chybaniezaleznie od rodzaju gleby jeśli sypniemy na ściernisko bądź pod poplon to już jakieś korzyści z tego azotu są..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1015

Jaką cene macie na azot w lubelskim ? kupujecie już czy czekacie do jesieni ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3638
robercikj100 napisał:

Jaką cene macie na azot w lubelskim ? kupujecie już czy czekacie do jesieni ?

Saletra 1370zł/t Adept koło Radzynia Podlaskiego, jeszcze czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Lokalne ceny nawozów (lubelskie) detal:

1. RSM 32% 1230-1250 zł/t

2. Saletra 1350-1440 zł/t

3. Sół potasowa 1360-1580 zł/t

4. FosDar 1650-1800 zł/t

5. Kiseryt 1350-1480 zł/t

6. KornKali 1350 zł/t

Sobianek Parczew/Rudno, Rol-Kąt, Kojpasz, Agricola Lublin, Rol-Bud Parczew, Domijański Radzyń, ADEPT Radzyń.  

Gdzie jeszcze w okolicy robicie zakupy?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganesst    11

zamawiałem w czwartek saletrę 24 tony po 1145 cena netto na podwórku, fos dar 40 kosztuje już 1605 zł (udało mi się zamówić dwa tygodnie temu po 1490 tona, na podwórku (24 tony)... Meksyk co się dzieje z cenami....

PS: potas w tym roku uzupełniam z nawozu sypkiego profit (popioły ze spalarni + wapno) w marcu zamówiłem po 25 zł tona teraz już jest 85 zł...

Edytowano przez Aganesst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jesteście przekonani do tego Fosdaru ? Nigdy nie stosowałem , 24 % rozpuszczalnego P2O5 , nie wygląda to obiecująco . Może Ktoś systematycznie stosuje i robi badania gleby ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Jaki jest sens kupować ten fosdar gdzie ma 40% fosforu z którego mamy tylko 23.5% do wykorzystania czyli wychodzi na to że P2O5 do wykorzystania jest raptem 10%. Superfosfat prosty ma 19% potasu czego rozpuści się 93%. Bez sensu kupować fosdar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

TRIFOSGRAN 46  stosował ktoś???

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Panowie nie wiem czy macie świadomość że to czytają również osoby decyzyjne odnośnie cen nawozów a wy podgrzewacie atmosferę jakby to było konieczne do życia jak powietrze .Azot a i owszem ale pozostałe przetrwa się nawet przy średniej zasobności gleby nawet przez dwa trzy lata  stosująć wapno lub kredę  i zbierając podobnie jak dotychczas 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja w tym roku pod pszenie po przedplonach rzepakowych i sojowych nie bede dawał npk tylko wapno. Jedynie npk pojdzie pod rzepak i na jednym kawałku pszenica po pszenicy. Za drogo. I to bede szukał Npk z małą iloscią fosforu. Według skanera z grup azoty wyszło ze mam bardzo wysoki fosfor a niski potas ale i tak beda jeszcze badania normalne laboratoryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
9 godzin temu, andrzej1988 napisał:

 Według skanera z grup azoty wyszło ze mam bardzo wysoki fosfor a niski potas ale i tak beda jeszcze badania normalne laboratoryjne.

Gdzie to można zobaczyć tym skanerem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960

Dołączam się do pytania.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
mysza103 napisał:

9 godzin temu, andrzej1988 napisał:

 Według skanera z grup azoty wyszło ze mam bardzo wysoki fosfor a niski potas ale i tak beda jeszcze badania normalne laboratoryjne.

Gdzie to można zobaczyć tym skanerem ?

a to trzeba zadzwonic do najbliższego przedstawiciela grup azoty ktory działa na twoim i terenie i sie z nim umowic.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
1 minutę temu, andrzej1988 napisał:

a to trzeba zadzwonic do najbliższego przedstawiciela grup azoty ktory działa na twoim i terenie i sie z nim umowic.

Ile taka przyjemność kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6918

Nic nie kosztuje ale i wiarygodność wyników adekwatna do ceny 😛 Rok temu miałem gotowe próbki gleby do schr i miałem możliwość zbadać je wcześniej tym skanerem. pH pozaniżane, któraś działka chyba nawet o 1 więc to już grubo powyżej skali błędu. Różnicy zasobności nie pamiętam. W wolnej chwili kiedyś wrzucę porównanie


Metoda fajna bo wynik błyskawiczny, ale zbyt duże odchyły

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj