yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzesznik79    1

2 dni temu zrobiłem grzybówkę + regulację + Plonvit i  trochę siarczanu magnezu + robak. 

Czy mogę dzisiaj dać 100 kg/ha saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseInter    1

Jest jakiś sposób,żeby sprawdzić czy regulacja podziałała?Było dawane 0.4l moddusa około 2 tyg temu.Na dzień dziesiejszy pierwsze kolanko od drugiego ok. 1cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
Grzesznik79 napisał:

2 dni temu zrobiłem grzybówkę + regulację + Plonvit i  trochę siarczanu magnezu + robak. 

Czy mogę dzisiaj dać 100 kg/ha saletry?

możesz


Axd529 napisał:

Grzesznik79 napisał: 2 dni temu zrobiłem grzybówkę + regulację + Plonvit i  trochę siarczanu magnezu + robak.  Czy mogę dzisiaj dać 100 kg/ha saletry? możesz dać,


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0
Spectra napisał:

Spectra napisał:

Dodałem zdjęcie do galerii mam problem z pszenica pasami jest mocno zielona i większą a w innym miejscu mała i żółta co zrobić? Można dać saletre? 3 dni temu dałem nawóz dolistny mocznik i siarczan magnezu.


Dzisiaj pryskalem na grzyba

Podpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Spectra napisał:

Podpowie ktoś?

Nie ma zdjęcia w galeri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
52 minuty temu, Spectra napisał:

Podpowie ktoś?

nie ma tego zdjęcia, daj go tu. Czym siałeś nawozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9258
2 godziny temu, PanPawel napisał:

A one nie mają rejestracji do 2 kolanka? U mnie t1 nie zrobione nawet i też na 5 ha muszę zrobić poprawkę na lżejszych kawałkach. Też się nad tym zastanawiałem ale pewnie jak się będzie dało pryskac to faza minie i pewnie pójdzie fundamentum. 

to rób najpierw poprawkę na chwast a potem T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0
camo napisał:

nie ma tego zdjęcia, daj go tu. Czym siałeś nawozy?

Mam taki kawałek 15 a i akurat w rozsiewaczu łożysko się rozsypalo i sialem ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
20 minut temu, jahooo napisał:

to rób najpierw poprawkę na chwast a potem T1

Niestety brak warunków ostatnim czasie u mnie i awaria ciagnika także siedzę na d*pie spokojnie i muszę czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Co lepsze: protiokonazol w dawce 100g czy mieszanka: azoksystrobina 125g + tebukonazol 150g na T2/T3? Pszenica na około 5-6t także szukam coś budżetowego w miarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0
Spectra napisał:

camo napisał: nie ma tego zdjęcia, daj go tu. Czym siałeś nawozy? Mam taki kawałek 15 a i na innym polu 30a akurat w rozsiewaczu łożysko się rozsypalo i sialem ręcznie


Już weszło zdj na galerie pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Przy zakładanych 5t oprócz chwastów i małej jednej dawki n nie robiłbym nic. 

W 2019 u znajomego, który ma tylko 1 ha wyszło 5.2t, ubiegłym pszenżyta 5.5

Ja mu orze sieje pryskam i na koniec jeszcze wiozę na skup także gdyby ktoś to opowiadał to bym nie uwierzył. 

Pole 4kl od x lat zboże. Zero obornika i wapna. Jesienią 0 nawozów, wiosna 200kg poli i to w połowie kwietnia potem 200 saletrzaku w ubiegłym roku jak pryskam mu chwasty to na polu było już kolorowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17
8 godzin temu, Mecha napisał:

Jakie macie opinie o saroksypyr? Stosował ktoś? Wiem że to poprostu fluroksypyr, ale akurat ten środek na rejestrację do flagi a ja najprędzej wjade w przyszły weekend i może być już duża

Stosował ktoś fluroksypyr w połączeniu z axialem?

ja dodawałem do axiala komplet i ładnie podziałało. Poprawkę po jesiennym robiłem 29 kwietnia dawkami Axial Komplet 0,7l/ha i właśnie fluloksypyr 200 jakieś 350ml wyszło bo bałem się że przytulia zostanie po axialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
38 minut temu, Kamilmkm napisał:

ja dodawałem do axiala komplet i ładnie podziałało. Poprawkę po jesiennym robiłem 29 kwietnia dawkami Axial Komplet 0,7l/ha i właśnie fluloksypyr 200 jakieś 350ml wyszło bo bałem się że przytulia zostanie po axialu.

10 kwietnia robiłem poprawkę tylko ze wzgledu na przytulie. Poszło gdzieś 200g fluroksypyr  na  ha i efekt jest tego taki że przytulia która miała 8-10 okólników częsciowo obumarła a tam gdzie musiało mniej oprysku trafić widać że dostała bo liście się zwinęły ale zatrzymała się jakby w takiej fazie. Nasion nie wyda to jest najważniejsze. Także przy dużej przytuli to dawkę trzeba jednak podkręcić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    374

Z góry przepraszam że w temacie o pszenicy. Mam pytanie dotyczące żyta. Planowałem dać na T2 po 150 g azoksystrobiny i tebukonazolu, nie byłem na działkach z żytem kilka dni dziś zajeżdżam a ono zaczyna się kłosić. I tu moje pytanie. Jechać jeszcze teraz czy czekać aż się wykłosi całkowicie i zrobić T2/T3? 10.04 robione było T1. Tak wygląda na dzisiejszy dzień.

IMG_20210513_192038.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
Napisano (edytowany)

Stan moich upraw pszenżyta Probus i Avokado. Probus był trochę przypalony po T1+R1 bo było zimno ale dostał mikro i ładnie poszedł. Teraz czekam na liść flagowy i jadę z T2. Nawożenie około 135 N. Jak oceniacie ? Dawać coś jeszcze N pod kłos ?

Probus:

IMG_20100301_004250.jpg

 

Avokado:

IMG_20100301_004552.jpg

Edytowano przez Krzysiukov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marglo    1

Witam. Opryskalem ostatnie pola pszenicy dzisiaj pod wieczór A deszcz się przesunął I ma padać.  Ile czasu po zastosowaniu środków powinno być bez opadu? Żeby zabieg byl skuteczny.  Proszę o odpowiedź jakie macie doświadczenie i jakie macie zdanie po waszych obserwacjach.  Pogoda kiepska dziś była po godz 18 i kilkanaście stopni pochmurno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Zależy czym pryskales i czy szedł adiuwant. Do 2 godzin jak nie padało to idź spać spokojnie. Niektóre środki mają nawet do 1 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3621
Krzysiukov napisał:

Stan moich upraw pszenżyta Probus i Avokado.

i jedno i drugie ładne ale chyba temaciki Ci się pomylały 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, tytanowyJanusz napisał:

i jedno i drugie ładne ale chyba temaciki Ci się pomylały 😉

Kurde chciałem do galerii wrzucić ;/

Nie jednemu się mylą 😜

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, Marglo napisał:

Witam. Opryskalem ostatnie pola pszenicy dzisiaj pod wieczór A deszcz się przesunął I ma padać.  Ile czasu po zastosowaniu środków powinno być bez opadu? Żeby zabieg byl skuteczny.  Proszę o odpowiedź jakie macie doświadczenie i jakie macie zdanie po waszych obserwacjach.  Pogoda kiepska dziś była po godz 18 i kilkanaście stopni pochmurno 

"a deszcz się przesunął i ma padać " w jednym przypadku może padać i po pół godziny a w drugim po 8

 

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel_Tal    2
11 godzin temu, przemek1234 napisał:

Jak jest z zastosowaniem środka Rexade Pak w fazie 2 kolanka? w sklepie mówią że można a w etykiecie jest że esteron tylko do końca fazy krzewienia jak to rozumieć?

Esteron do początku strzelania w źdźbło (jest aktualizacja etykiety, może masz wersje jeszcze sprzed). On bardziej spełnia rolę adiuwanta - formulacja (dajesz połowe normalnej dawki) + w tej dawce wspomaga zwalczanie chabra. Uważaj, żeby plantacja nie była zestresowana (przymrozki, stres innego zabiegu)

12 godzin temu, Z72 napisał:

Pryskane 4 maja - Axial Komplett Pak. Chabry wyczyściło ładnie, a przytulia niby od góry żółknie, ale puściła młode pędy. Czym to poprawić ? Starane ? Czy może poczekać kilka dni ? Najbliższy tydzień zapowiada się deszczowy. 

IMG_20210513_100429.jpg

W Axial Komplet Pak nie ma co za bardzo działać na taką dużą przytulie. Poczekaj jeszcze chwile i oceń czy do korekty. Popraw albo Starane albo Pixxaro (w dawce 0,25 l/ha podobny koszt, a masz tam jeszcze Arylex)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
1 godzinę temu, Sim95 napisał:

Z góry przepraszam że w temacie o pszenicy. Mam pytanie dotyczące żyta. Planowałem dać na T2 po 150 g azoksystrobiny i tebukonazolu, nie byłem na działkach z żytem kilka dni dziś zajeżdżam a ono zaczyna się kłosić. I tu moje pytanie. Jechać jeszcze teraz czy czekać aż się wykłosi całkowicie i zrobić T2/T3? 10.04 robione było T1. Tak wygląda na dzisiejszy dzień.

 

IMG_20210513_192038.jpg

jak wysokie masz to żyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj