yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Agrest    25633

A tak odnośnie boru.

Czy np pod rzepak praktykował ktoś borax w większej ilości np na ściernisko w formie oprysku tak aby w strefie korzeniowej było tego boru pod dostatkiem.

widzę 25kg około 120zł.  Czy nie taniej i efektywniej tak bór dostarczyć?

Pod zboża podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Nie ma problemu przy optymalnych warunkach z przypaleniami? Tej jesieni robiłem na jęczmieniu mix bo morfolina 0,3 + dr green zboża i quality + inazuma + adob bor i ciśnienie mocno spadało, musiałem regulować cały czas ale udało się opryskać 4ha bez żadnych przypaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

Pytanie może i głupie , czy zbyt dużo Azotu w pszenicy może wpłynąć na mniejszą gęstość pszenicy ? .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25633

No tak, zwłaszcza jak sylegnie albo zbyt późno podany przypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
6 minut temu, Agrest napisał:

A tak odnośnie boru.

Czy np pod rzepak praktykował ktoś borax w większej ilości np na ściernisko w formie oprysku tak aby w strefie korzeniowej było tego boru pod dostatkiem.

widzę 25kg około 120zł.  Czy nie taniej i efektywniej tak bór dostarczyć?

Pod zboża podobnie

Ja dawałem pod rzepak na wiosnę saletrzak z borem + 2 razy oprysk po 150 jesień i wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

od dawien dawna już nie miałem problem z mikro w oprysku. jedynie co w rzepaku na wiosnę źle zrobiłem to wsypalem mikro w proszku do rozwadniacza przy zaciąganiu wody z beczki i zakleilem rozwadniacz. teraz wiem że podczas używania rozwadniacza musi być zaciąg z beczki opryskiwacza a nie zaciągać z zewnątrz. wtedy jednak jest dużo niższe ciśnienie w obiegu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518
12 godzin temu, Tomek90 napisał:

Szukam czegoś co niema zbędnego balastu jak azot siarka czy magnez bo po co za to płacić, bor też bo w takim rzepaku i tak trzeba dodawać bo potrzebuje sporo więcej jak jest w mixach.

Co powiesz na to: https://www.scandagra.pl/produkt/super-5/

W tym roku było po 24zł netto/kg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
9 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Ktoś słucha i ogląda HektarWiedzy ? Co o nim sądzicie dobrze gada czy nie ? 

Już jakis czas nie oglądam bo idzie to w komercje szkoły,targi itp. Czystej wiedzy dla rolnika coraz mniej i pitolenie dla pitolenia i tyle. Jego praktyczne rady skonczyly sie na yt no może jeszcze poczatki jego strony www.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

oglądamy hektar wiedzy ma już 100 odcinków więc z czasem główne tematy się już skończyły i tylko są uaktualnienia więc jeśli ktoś wyciagna wnioski z tych 100 odcinków to więcej nie potrzebuje. Jeśli chodzi o szybkie porady to czasem warto obejrzeć żeby wiedzieć co i jak w danym czasie robić. ALE wszystko co mówi trzeba cedziec przez sito swojego gospodarstwa i nie traktować tego co mówi jak wyrocznie a jedynie ciekawostki do wprowadzenia u siebie.To wtedy inaczej na ten kalał spojrzysz. A co złego w tym ze koleś chce zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Co do elatusa dodać na mączniaka? Miało być cindo bo tanio wychodziło ale brak. Wszystko mam oprócz tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

mączniaka się robi w t1


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Tomek cynk idzie z T1, dodatkowo bor i siarczan magnezu, z T2 też idzie siarczan i bor

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Panowie planuje w najbliższym czasie zaopatrzyć się w środki na t1 t2 i t3 w pszenicę. Jakie opryski polecacie ? Macie coś sprawdzonego najlepiej gdyby były to kompletne środki bez mieszania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
52 minuty temu, Bartekj1994 napisał:

Panowie planuje w najbliższym czasie zaopatrzyć się w środki na t1 t2 i t3 w pszenicę. Jakie opryski polecacie ? Macie coś sprawdzonego najlepiej gdyby były to kompletne środki bez mieszania 

Artemis

Priaxor

Tebukonazol

Proszę q😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Ja kupiłem duet na start i priaxora, znajomy sprzedawca miesiąc temu miał jeszcze po starych cenach i dał znać zanim mu się rozeszło. Niby mówią żeby Duet dawać 110-120% ale w tym roku dawałem dawke według etykiety i było zdrowo więc chyba w tym roku będzie tak samo a środka mam na styk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    466

I do Priaxor dać Protio a do Tebu dać Metkonazol . Ja u siebie na T1 to planuje Duet na start ale w dawce 1l + 0,33l . T2 Priaxor i Protio no i T3 jak powyżej . Zakupy to raczej od lutego będę zaczynał . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Sam priaxor nie bardzo właśnie chroni przed fusarium. Fajnie właśnie tego protiokonazolu dodać tylko ze cenowo się już robi. Ja zakupiłem na ten sezon artemis t1 a później delaro i ewentualnie wg potrzeby tebukonazol. Myślę że zabieg cenowo się broni i w miarę skuteczne rozwiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
SawekBraczyk napisał:

I do Priaxor dać Protio a do Tebu dać Metkonazol . Ja u siebie na T1 to planuje Duet na start ale w dawce 1l + 0,33l . T2 Priaxor i Protio no i T3 jak powyżej . Zakupy to raczej od lutego będę zaczynał . 

Priaxor + protio w sensownych dawkach, to finansowa katastrofa 😉 w T3 tebu w pełnej dawce robi taką samą robotę, jak mieszanie po pół dawki z metkonazolem, a taniej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    466

Mówisz ze lepiej bardziej budżetowo zrobić ? Zastanawiam się może lepiej Duet na start lub Delaro +Fenpropidyna , T2 1l Priaxor i T3 1l Tebu . Na te 6 a 7t może lepsze rozwiązanie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
9 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Mówisz ze lepiej bardziej budżetowo zrobić ? Zastanawiam się może lepiej Duet na start lub Delaro +Fenpropidyna , T2 1l Priaxor i T3 1l Tebu . Na te 6 a 7t może lepsze rozwiązanie ? 

W jakich dawkach na T3 zastosować tebukonazol i metkonazol ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
mraukot napisał:

Priaxor + protio w sensownych dawkach, to finansowa katastrofa 😉 w T3 tebu w pełnej dawce robi taką samą robotę, jak mieszanie po pół dawki z metkonazolem, a taniej wyjdzie.

dokładnie, bo sensowna dawka to 1l Priaxor + 150g protio a to już swoje kosztuje. w cenie litra Priaxora możemy się zmieścić z 0.5l Elatus + 125g tebu (trochę skąpo z tym tebu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11

Czy wie ktoś może czy można gdzieś jeszcze kupić  "duet na start" pakiet 20 ha? Bo u mnie nie do kupienia. Stosował ktoś może tej wiosny ? Jaki efekt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj