yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek230    0
1 godzinę temu, Daro20 napisał:

Mam późno sianą pszenicę po ziemniakach 26.10 i jest w fazie szpilki, chociaż ten listek jeszcze nie za długi bo 3-4cm. Pryskać dzisiaj chlorotoluronem bo ziemia wilgotna i słonecznie? Z dff trzeba pewnie zrezygnować

Dlaczego chcesz zrezygnować dff ?

Bo sam mam zamiar wykonać oprysk chlorotoluronem +dff i zastanawiam się bo przymrozki zapowiadają 

Edytowano przez tomek230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Daro20 napisał:

Mam późno sianą pszenicę po ziemniakach 26.10 i jest w fazie szpilki, chociaż ten listek jeszcze nie za długi bo 3-4cm. Pryskać dzisiaj chlorotoluronem bo ziemia wilgotna i słonecznie? Z dff trzeba pewnie zrezygnować

Nie odważyłeś się na zastosowanie experta+dff doglebowo? Ja sianą 6 listopada, 13 listopada opryskalem taka mieszaniną. Ciekawe jak to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Czy prochloraz 0.6 , Ambrosio 0.3 i corbel 0.3 nie będzie za mało na t1 w pszenicy , mierze w plon 8-9 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

@sadownik12 w sierpniu miałem już kupione środki na wszystko a po za tym za sucho było żeby pryskać po siewie. W październiku u nas w ogóle nie padało a w listopadzie z kilkunastu dni 14mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
23 minuty temu, cris10 napisał:

Czy prochloraz 0.6 , Ambrosio 0.3 i corbel 0.3 nie będzie za mało na t1 w pszenicy , mierze w plon 8-9 t

Mierzysz w 9t i chcesz takimi ekonomicznymi subtancjami go osiągnąć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
isentor napisał:

23 minuty temu, cris10 napisał:

Czy prochloraz 0.6 , Ambrosio 0.3 i corbel 0.3 nie będzie za mało na t1 w pszenicy , mierze w plon 8-9 t

Mierzysz w 9t i chcesz takimi ekonomicznymi subtancjami go osiągnąć? 

Dokładnie tak , nie mów że nie jest do osiągnięcia bo w latach ubiegłych udawało się . Zazwyczaj średnia kreciła się 8+ . Problemem nie jest u mnie łamliwość źdźbła może trochę mączniak co w efekcie fuzarioza . Ale T2 niby do tej pory czyścił . Jeśli są 3 zabiegi fungi to nie ma później problemu z fuzarioza kłosów . Ale to zależy też dużo od roku i płodozmianu . Wiadomo że jak będzie rok deszczowy to jakiś tam procent porażenia będzie jak i parametrow . Ale na 8-9ton myślę że wystarczy . Swoją drogą podaj jakieś konkretne środki które byś zastosował na pszenicę 9+ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Euforia siana 04.11 ma już 1-2 cm kielek tylko tylko pod ziemią. Jakby tak 2-3 dni było ciepło to pewnie było by widać rzadki, nigdy tak późno nie sialem pszenicy, ciekawe jak będzie wyglądało pole na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459

A ja siałem jeszcze dzisiaj pszenice po kukurydzy , a od jutra ma ponoć zima powoli nachodzić . Siew był u kolegi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zeszłym roku siałem 26 listopada, wzeszła początkiem marca.

cris10 napisał:

Czy prochloraz 0.6 , Ambrosio 0.3 i corbel 0.3 nie będzie za mało na t1 w pszenicy , mierze w plon 8-9 t

Jaka odmiana, jaka gleba, jaki przedplon, kiedy posiana, jakiej wys. opadów można spodziewać się od kwietnia do lipca.. pytań więcej niź odpowiedzi 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

mraukot napisał:

W zeszłym roku siałem 26 listopada, wzeszła początkiem marca.

cris10 napisał:

Czy prochloraz 0.6 , Ambrosio 0.3 i corbel 0.3 nie będzie za mało na t1 w pszenicy , mierze w plon 8-9 t

Jaka odmiana, jaka gleba, jaki przedplon, kiedy posiana, jakiej wys. opadów można spodziewać się od kwietnia do lipca.. pytań więcej niź odpowiedzi 😉

Załóżmy dwa warianty . 1.Patras - gleba ciężka gliniasta 3-4 klasa , przedplon rzepak , posiana 2-10. , wody zazwyczaj średnio 100-150 mm. 2.Bilanz , gleba lekka 3 klasa , przedplon rzepak , siana 2-10. opady 100-150 mm. I co możesz mi powiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli jest potencjał 👍 Pytaniej jeszcze, ile N jest w planach wiosną, ale przypuszczam że jak celowane w 8 - 9 t/ha, to raczej min. 160 - 170 kg N. pójdzie. Co do Patrasa, to jeśli w T1 miałby być prochloraz, to jednak dałbym 1l. ze względu na podstawę. Z mączniakiem nie powinno być problemu, więc można by zrezygnować z Corbelu. Inaczej wygląda to w T2, bo tam trzeba silnie działać przeciwko septoriozom. Co do Bilanza, to nie miałem do czynienia z tą odmianą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
6 godzin temu, Piffpaff napisał:

Euforia siana 04.11 ma już 1-2 cm kielek tylko tylko pod ziemią. Jakby tak 2-3 dni było ciepło to pewnie było by widać rzadki, nigdy tak późno nie sialem pszenicy, ciekawe jak będzie wyglądało pole na wiosne

ja siałem jak dobrze pamiętam 15.11 Euforie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
camo napisał:

6 godzin temu, Piffpaff napisał:

Euforia siana 04.11 ma już 1-2 cm kielek tylko tylko pod ziemią. Jakby tak 2-3 dni było ciepło to pewnie było by widać rzadki, nigdy tak późno nie sialem pszenicy, ciekawe jak będzie wyglądało pole na wiosne

ja siałem jak dobrze pamiętam 15.11 Euforie.

i jak wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519

A jak moze wyglądac siedzi w ziemi obecnie zaczynają wykukiwać te siane 2 listopada

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie ta "szczotka", jak glebę widać... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
5 godzin temu, Piffpaff napisał:

i jak wygląda?

nijak, narazie nie wschodzi jeszcze. Siana 16'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Popadało to może pszenica zacznie wschodzić (część) siana prawie 2-mce temu ale w prognozach zima idzie to by było żeby napadało śniegu i zamarzło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

No moja też siana na początku października leży w ciężkiej ziemi i nawet nie kiełkuje a  gdzie lżejsza ziemia ładnie rosnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

coś spadło ale cięzka ziemia i gruda i ziarno lezy w suchej glebie, wczoraj popadało wię cmoże się ruszy ta pszenica

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Byłem dzisiaj na polu przemokło wszystko nawet na wierzchu pszenica kiełki puszcza coś może z niej będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj