yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Andpol    973
19 minut temu, miwigos napisał:

Wiadomość  wysłałem

skrzynkę pełną miałem ale po profilu Twoim widzę to kilka lat za mną jesteś

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
Fugeo napisał:

Co robić z taką pszenicą? Jest trochę ziaren, z których wychodzi kiełek i zastanawiam się czy expert + dff + chlorosulfuron (7-8g/ha) nie spali jej. Nie padało od ponad miesiąca i póki co się nie zapowiada. Dlatego takie długie i ciężkie wschody. Z chwastów najbardziej widać samosiewy rzepaku. W tym tygodniu warunki mają być bardzo dobre (słaby wiatr i dość wysoka temperatura)

Pszenica wygląda tak.

pszenica.jpg

Podpowie ktoś co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czekałbym na zlewę, niech zamuli to ziarno i bryły choć troszkę przyklepie. Nie wiem skąd jesteś, bo u nas kuku dopiero koszą pszenicę siać będą a środki doglebowa już czekają. Często w listopadzie czy grudniu są warunki do oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
1 godzinę temu, Chłoporobotnik napisał:

Pytanie- czy Bizonem ktoś pryskał na pszenicę z jednym listkiem/ szpilką? Bo dopiero szpilkuje część, ostatni dzwonek w piątek- sobotę pryskać. Czy sobie odpuścić?

Termin raczej nieodpowiedni, ale najlepiej zrezygnuj z Bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Pany pszenica w 3 liściu czekać na opady i jechać pontos+legato+hełm tribi/expert+legato+hełm tribi czy nie patrzeć że sucho tylko że dobra temperatura dobowa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2290
6 godzin temu, Andpol napisał:

skrzynkę pełną miałem ale po profilu Twoim widzę to kilka lat za mną jesteś

 

To czym siejesz że gawrony dają radę wygrzebać nasiona?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pod średnim napięciem często obserwuje jak już pszenica poschodzi, przylatują cwaniaki i z każdej rośliny w rządku po kolei ziarno wyciągają, z kilku cm głębokości. Tylko otworek okrągły zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4931
9 godzin temu, metrax12 napisał:

Termin raczej nieodpowiedni, ale najlepiej zrezygnuj z Bizona.

Niby czemu? Kupiony już a nie zastosuję nic ciekawszego mając pół hektara pszenicy. Chlorotoluron odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143
8 godzin temu, bennos napisał:

Pany pszenica w 3 liściu czekać na opady i jechać pontos+legato+hełm tribi/expert+legato+hełm tribi czy nie patrzeć że sucho tylko że dobra temperatura dobowa ? 

Pryskać aby temperatura była. Możesz adiuwant jakis dac jesli faktycznie taka sachara. Pozatym po oprysku jak przyjdzie deszcz w miare szybko to tez zadziala bardzo dobrze chyba ze opadow brak na najbliższe tygodnie to zastanowił bym sie nad adiuwanetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1318

Zwiększyć ilość cieczy żeby dobrze rozprowadzić substancje i też będzie dobrze. Jak to zrobić chyba wiecie to pisać nie będę. 

No ale jak na polu grudy to lepiej sobie doglebowkę odpuścić bo za rok kupę narzekania będzie, że puściło miotle, chabra albo przytulie i zacznie się licytacja która substancja lub środek  do d*py. Tu nie ma filozofii, z grudy rzadko kiedy chwast wyrośnie ale spod grudy zawsze. To samo tyczy się resztek pożniwnych. Doglebówka nie jest na każde pole i nie w każdych warunkach. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Jakie macie plany na t1 pszenicy? 

tak patrzę na te ceny i ciągle tendencja wzrostową, więc trzeba zamawiać, bo chiny ciągle robią pod górkę 

Duet na start ktoś praktykował jak to wychodzi w skuteczności? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143
2 godziny temu, Kubawww napisał:

Jakie macie plany na t1 pszenicy? 

tak patrzę na te ceny i ciągle tendencja wzrostową, więc trzeba zamawiać, bo chiny ciągle robią pod górkę 

Duet na start ktoś praktykował jak to wychodzi w skuteczności? 

W pszenicy artemis 2l/ha w pszenzyto Prochloraz+Fenpropidyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, Michal014d napisał:

W pszenicy artemis 2l/ha w pszenzyto Prochloraz+Fenpropidyna.

Ja jadę wszystko Artemisem już zamówiłem jeszcze po takiej cenie jak w zeszłym roku kupowałem. Za litr wychodziło jakieś 83 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
44 minuty temu, Krzysiukov napisał:

Ja jadę wszystko Artemisem już zamówiłem jeszcze po takiej cenie jak w zeszłym roku kupowałem. Za litr wychodziło jakieś 83 zł.

Teraz blisko 100 zł za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
21 minut temu, majster545 napisał:

Teraz blisko 100 zł za litr

Zamawiałem w niedzielę jeszcze po 413 zł za 5 l wychodziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupilem duet na start na 20 hektarow jeczmienia i przenicy w tamtym roku bylo ok a w tym roku mam jeszcze 3 kilo unixa z 2019 r roku chce to zmieszac z duetem w jeczmieniu bo cześć pola jest zasiana po jeczmieniu na t2 wszędzie pójdzie priaxor plus tebu na skracanie chciałem dać medaxa ale nigdzie go nie idzie kupic to dam modusa i powinno byc git na chwasty poszedł  qualex complet pak plus inazuma na mszyce jakby ktos wiedział gdzie kupic medaxa to niech da linka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
9 minut temu, MateuszKunik napisał:

kupilem duet na start na 20 hektarow jeczmienia i przenicy w tamtym roku bylo ok a w tym roku mam jeszcze 3 kilo unixa z 2019 r roku chce to zmieszac z duetem w jeczmieniu bo cześć pola jest zasiana po jeczmieniu na t2 wszędzie pójdzie priaxor plus tebu na skracanie chciałem dać medaxa ale nigdzie go nie idzie kupic to dam modusa i powinno byc git na chwasty poszedł  qualex complet pak plus inazuma na mszyce jakby ktos wiedział gdzie kupic medaxa to niech da linka 

Poczekaj do wiosny i będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
17 godzin temu, Andpol napisał:

skrzynkę pełną miałem ale po profilu Twoim widzę to kilka lat za mną jesteś

 

To jak ci te ptaki wyjadają pszenice z 3 cm, i co za ptaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25863
1 godzinę temu, Kubawww napisał:

Poczekaj do wiosny i będzie 

Jak zamawiałem ponad miesiąc temu to już sprzedawca mi mówił że medax nie tylko do góry ale II problem z dostępnością będzie.

Ja mam cenę, jest zapłacony a do tej pory nie dojechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
7 godzin temu, Chłoporobotnik napisał:

Niby czemu? Kupiony już a nie zastosuję nic ciekawszego mając pół hektara pszenicy. Chlorotoluron odpada.

Raz, że to za wcześnie, dwa, że nie zwalcza miotły. A w fazie 1-liścia, wszystkie/większość chwastów mogła nie wzejść.

Na jesień, na miotłę, mogłeś kupić 1l Boxera + np. tribenuron.

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    496

Co wy już tak szalejecie z fungi teraz ? Ja tam może w lutym zacznę kupować bo i tak w sklepach internetowych nic nie ma i w stacjonarnych nie wiem . Zeszły rok tez miał być problem z dostępnością a nie było . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    973
1 godzinę temu, miwigos napisał:

To jak ci te ptaki wyjadają pszenice z 3 cm, i co za ptaki

Gołębie i wrony to inteligentne ptaki ale nie chce mi się już więcej o tym pisać koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj