yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Bałor    5
STIG13 napisał:

1 godzinę temu, Bałor napisał:

witam panowie u nas na Lubelszczyźnie wegetacja dopiero ruszyła pszenica dostała 90kg N stanowiska mocne klasa 3-4 nie zrobiłem herbicydu na jesienno myślę pod koniec tygodnia dać Lancet i pytanie mogę dołożyć 0.2 moddus start? a potem na pierwsze kolanko moddus 0.4 boję się że nie utrzymam tej pszenicy

W lubelskim wegetacja ruszyła bardzo dawno temu

może i ruszyła ale jest cały czas hamowana przez niskie temperatury

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Potrzebuję kilku rad doświadczonych kolegów. Pryskanie zacznę w tym roku od odchwaszczania, Axial Komplett Pak czeka. Z tego co się orientuję to nie powinienem nic dodawać do herbicydu i tak zrobię.

Po ilu dniach od zastosowania herbicydu mogę robić regulację,grzybówkę?

Do skracania mam Medax Max, chcę dać 0,4kg, grzyb Artemis 1,6l.

Dodatkowo czeka jeszcze dr.green zboża 2kg/ha i myślę że warto coś dorzucić siarczanu i mocznika.

Czy mogę wymieszać to wszystko ze sobą? Medax z Artemisem powinno być ok, ale co będzie jak pójdzie jeszcze dr green?

Dostałem radę żeby dolewać do wody proaque,warto?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379
12 minut temu, miwigos napisał:

Kupujesz luz i nie wiesz co masz ?

mocznik drogi, to pewnie znajdą się cwaniaki co będą saletrę jako mocznik sprzedawać xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Chodzi mi o to że zawsze coś zostaje z rozsiewania, i mam już nazbierane kilka takich woreczków a chciałbym pod ziemniaka mocznika sypnąć a nie saletry. Po granuli nie wiem czy teraz dojdzie które jest które. A chemiczna jakaś metoda jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
50 minut temu, kellyq napisał:

Chodzi mi o to że zawsze coś zostaje z rozsiewania, i mam już nazbierane kilka takich woreczków a chciałbym pod ziemniaka mocznika sypnąć a nie saletry. Po granuli nie wiem czy teraz dojdzie które jest które. A chemiczna jakaś metoda jest?

Do nawozow sypnij saletry i zauważysz który z nia zareaguje . Saletra z mocznikiem zacznie sie rozpuszczać

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
9 godzin temu, DANDYS napisał:

powie ktoś coś sprawdzonego na grzyba?

t1 boogie xpro albo input triple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

to Ty nie wiesz ze w rolnictwie nic nie można zaplanować. To nie fabryka pod dachem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
2 godziny temu, kellyq napisał:

Wie ktoś może jak odróżnić granulę mocznika od saletry?

Saletra będzie gładka i śliska jak weźmiesz w rękę a mocznik szorstki i zaraz robi się wilgotny oraz jest pyłu trochę, jeżeli mówimy o starym. Ja teraz mam inny jest gruby i matowy niby czysty ale w ręku wilgotnieje szybko.

Z saletra się rozpuszcza dlatego mieszam i sieje zawsze w dzień. A teraz mam różnice w granuli i muszę na pszenicę siać osobno.

 

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Widział ktoś z was kiedyś obniżoną skuteczność środka- fungicydu który zamarzł bo był przechowywany w niewłaściwy sposób? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Honda przedplon pszenica , tak samo wygląda moja ukochana bamberka. Najgorzej patras po jęczmieniu, forkida po burakach bardzo ładnie i równo wystartowała 😊

IMG_20210405_144959.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
13 godzin temu, loquito napisał:

Widział ktoś z was kiedyś obniżoną skuteczność środka- fungicydu który zamarzł bo był przechowywany w niewłaściwy sposób? 

Niema takiego fenomena żeby zauważył ,chyba że kontrola z pewnym środkiem, czyli co zostawiłeś w garażu ma zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

czy pszenica ma mniejszy wigor od pszenżyta po zimie. Bo u mnie tak jakby pszenżyto ładnie ruszyło a pszenicy jakoś sie nie śpieszy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
18 godzin temu, dzikiWschód napisał:

pszenica siana ok 25.10 a do tego u mnie w nocy +1 a w tym tygodniu nawet -5 wiec uważam że jeszcze nie jest za późno na dokrzewianie. Sprawdzę w tym roku na własnej skórze to za rok będę mądrzejszy czy to była dobra dedyzja

Faza strzelania w zdzblo w pszenicy nie idzie z terminu siewu tylko z długości dnia, pszenica z grudnia w połowie kwietnia nie będzie się już krzewić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
13 godzin temu, Damianek20 napisał:

Honda przedplon pszenica , tak samo wygląda moja ukochana bamberka. Najgorzej patras po jęczmieniu, forkida po burakach bardzo ładnie i równo wystartowała 😊

IMG_20210405_144959.jpg

Czym się wyróżnia Bamberka , że jest taka ukochana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie parametry jakościowe pszenicy moga ulec zmianie na plus podczas przechowywania? Gęstość ziarna może wzrastać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Gluten trochę wzrasta ,

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj