yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, yacenty napisał:

jak padla to powstanie;) a może i nie powstanie. nie wiem dyc telewizor mi się popsuł

Pewnie nie był przesmarowany. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
3 minuty temu, red83 napisał:

Pewnie nie był przesmarowany. 🤣

o znów się ktoś do mnie przywalił, wiedziałem ze to bedzie red :)
A tak na serio, to tak zawsze odpowiadał pewien ŚP BACA, jak do niego jeździliśmy w Tatry i się pytaliśmy: dziadku, będzie jutro padać czy możemy iść w wysokie góry?
Będzie, albo nie będzie - nie wiem, dyć telewizor mi się popsuł.

Uwierz mi ten baca dobrze smarował - fajny bimberek robił.

Co bedzie z pszenicą to się okaze pewnie koło 15-20 marca


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906
21 godzin temu, Audi213 napisał:

Medax działa lepiej niż Modus według ciebie jeśli chodzi o usztywnianie? Bo jeśli tak to wychodzi na to że chyba zamieniam mój plan kolejnością.

Medax oprócz trineksapaku ma prohexodian wapnia. Piszą że można w niskich temperaturach ale to i tak będzie połowicznie. Prohexodian zadziała, trineksapak gorzej w tych 5 stopniach. Ja u siebie mieszam moddusa z CCC 0,3 moddus+1,5CCC

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, yacenty napisał:

o znów się ktoś do mnie przywalił, wiedziałem ze to bedzie red :)
A tak na serio, to tak zawsze odpowiadał pewien ŚP BACA, jak do niego jeździliśmy w Tatry i się pytaliśmy: dziadku, będzie jutro padać czy możemy iść w wysokie góry?
Będzie, albo nie będzie - nie wiem, dyć telewizor mi się popsuł.

Uwierz mi ten baca dobrze smarował - fajny bimberek robił.

Co bedzie z pszenicą to się okaze pewnie koło 15-20 marc

Żadne przywalanie, po prostu głupi komentarz na głupi komentarz. 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
2 minuty temu, red83 napisał:

Żadne przywalanie, po prostu głupi komentarz na głupi komentarz. 😎

Jak każdy Twój pod moim adresem, stad mowa o przywalaniu, ale już przywykłem :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powód jest prosty: gdy piszesz głupoty, które przekraczają normę, (lub ci się nazbiera) to leci komentarz. Tak, żebyś wiedział, że nie wszystko ludzie łykną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Panowie mam krede granulowana którą chce rozsypać po pszenicach, nie zdarzyłem tego zrobić przed sniegami no i czekam teraz na wjazd. Ile czasu musi minąć od wysiewu, bo chce jeszcze dać korn-kali. czekać te 3-4 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6
1 godzinę temu, MatiRol92 napisał:

czyli wapno zostanie zablokowane? bo już zgłupiałem

 

Wapno zablokuje fosfor i ograniczy przyswajalność azotu. Powinno być dane minimum 4 tygodnie wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

aaa to moge dać dosłownie tego samego dnia wapno i korn-kali, bo nie bedzie tam fosforu. Fosfor był dawany jesienią pod korzeń w NPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6

To nie chodzi o granulki tylko o pobieranie przez rośliny. Osobiście bym rozsypał wapno dopiero po żniwach, ale zrobisz jak uważasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Jak tam zachod Polski, juz wysialiscie siarczan magnezu? u nas na wschodzie dzis -16 o 6 rano a na razie nic zapowiadaja nawet więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u nas śnieg tylko w cieniu został. ale woda stoi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

A u mnie dowaliło od wczoraj co najmniej 10cm.

Teraz to już będzie z tego wody. Dziś już -8. Początkowo w planach na sobotę był siew nawozów, ale po tych opadach to przyszła najwcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

u mnie z 15cm śniegu wszędzie minimum no i -10 teraz, a jak przyjdzie odwilż to 2 tygodnie w pole nie wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
9 minut temu, dzikiWschód napisał:

Jak tam zachod Polski, juz wysialiscie siarczan magnezu? u nas na wschodzie dzis -16 o 6 rano a na razie nic zapowiadaja nawet więcej

Nie, w przyszłym tygodniu będę próbował jeśli trafi się jakiś przymrozek. Aktualnie stoi woda na polu i nie ma jak wsiąknąć bo ziemia dopiero puszcza.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Kizeryt dotarł, ile zwykle dajecie na pszenice przy zakładanym plonie 8-9ton? 200kg czy mniej?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Pszenica dużo siarki nie potrzebuje , średnio 3,5 kg na tonę pszenicy , czyli teoretycznie  na 9 ton wystarczyło by 130 kg kizerytu . Ja daje 150 kg  siarczanu magnezu bardziej ze względy na magnez , bo siarki ok 20 kg idzie już z rsm+s

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Ja w tym roku jadę tylko czystym azotem: saletra i rsm32

agrofakt.pl twierdzi ze jednak 4-4.5 czyli ok 40kg przy tym plonie: https://www.agrofakt.pl/nawozenie-pszenicy-siarka-wplywa-na-plon/#:~:text=Ile siarki pod zboża%3F,formie%2C czyli trójtlenku siarki SO₃.

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj