yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3907
ROLNIKzLUBOWA napisał:

Wybiera się ktoś jutro w pole z zabiegami jakimiś>>??? Zapowiadają ok 20 st i słońce .

na dziś 20 a na noc poniedziałek/wtorek minusy ;) całe szczęście wszystko co było do zrobienia w polu zrobiłem wczoraj

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

temperatura momentu zabiegu musi wynosić minimum 12stopni w przypadku o który pytasz, dodatkowo nie powinno być przymrozku w nocy przed zabiegiem i zaraz po zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Ja dopijam kawę i zaraz ruszam, do opryskania ponad 40 ha, a dzisiaj tylko okienko pogodowe. Pierwszy raz będę pryskal w niedzielę, ale jęczmień zaraz drugie kolanko będzie łapać tak samo pszenica fenomen. Lecę 0,4 kg/ ha Unix + 0,4l/ha praktis + 0,3 l/ha tern +0,5 kg/ha medax max, a na części pakiet Basf revosyl. Oczywiście do tego micro + nano gro aqua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2043

Zapowiadali że w nocy ma być 6 stopni zrobiłem pszenicę stabilna 1,2 plus 0.4 modusa a w nocy 1 tylko i pewnie do poprawki będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    15
Damianek20 napisał:

Zapowiadali że w nocy ma być 6 stopni zrobiłem pszenicę stabilna 1,2 plus 0.4 modusa a w nocy 1 tylko i pewnie do poprawki będzie.

Jak zabieg wykonałeś w temperaturze 12 stopni i więcej to nie masz się czym martwić. Regulacja w przypadku medaxu nie jest zalezne od nasłonecznienia i od temperatury granicznej tak wyczytałem w etykiecie ważne aby nie było przymrozku co innego z trineksapakiem etylu (modus,cuadro) potrzebuje naslonecznienia i temp minimum 12 stopni czyli jak dzisiaj. Szykuje opryskiwacz i jazda w pole nie ma co się zastanwiać, szkoda tylko.że wieje mocno trudno coś za coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1404
14 minut temu, Damianek20 napisał:

Zapowiadali że w nocy ma być 6 stopni zrobiłem pszenicę stabilna 1,2 plus 0.4 modusa a w nocy 1 tylko i pewnie do poprawki będzie.

Widzę że z dawkami się nie pier**lisz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
30 minut temu, Damianek20 napisał:

Zapowiadali że w nocy ma być 6 stopni zrobiłem pszenicę stabilna 1,2 plus 0.4 modusa a w nocy 1 tylko i pewnie do poprawki będzie.

Na Zamojszczyznie już takie tęgie pszenicę są że trzeba było ją aż tak skracać ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    49

Nie zapominajcie o wilgotności powietrza przy oprysku. Wczoraj po południu u mnie spadła poniżej 30%. Przy pełnym słońcu i takiej wilgotności więcej oprysku wyparuje niż zdąży wchłonąć roślina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7707
6 minut temu, robercikj100 napisał:

Na Zamojszczyznie już takie tęgie pszenicę są że trzeba było ją aż tak skracać ?

Jakie tęgie pszenice nikt jeszcze nic nie pryskał dopiero po niedzieli będzie n 2 a regulacje do 2 tyg po tych ochłodzeniach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360

W tym roku strasznie ciężko z wiosennymi zabiegami. Jak nie zimno to przymrozki, to deszcz, wiatr.. 

Ja zapytam, choc pewnie nie będziecie w stanie odpowiedzieć bo nikt do końca tego nie wie..

Wczoraj w dzień robiony zabieg. Moddus + stabilan i Medax + fungi. Zacząłem ok godz. 12 było 11st, pełne słońce. Północny wiatr trochę ochładzał. Ostatnie kawałki skończyłem o godz 17, było już 9st. Bałem się ze w nocy będą przymrozki ale spadło tylko do 3-4st. Nad ranem jednak spadło 2,5mm deszczu. 
 

Czy w takich warunkach roślina zdążyła pobrać podaną substancje do wystąpienia opadu? I czy ewentualny opad tej wielkości mógł spłukać środek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    331

LCH Lubelskie dopiero co po zimie pszenice odżyły nabrały koloru ,to teraz widze zaczynają żółknąc koncówki chyba od przymrozków ostatnich .Gdzie tam mowa u nas o zabiegach jakichkolwiek .Do dnia dzisiejszego było tylko kilka ładnych ciepłych dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
1 godzinę temu, Farmazowsze napisał:

Co to za chwast?

Lancet go zwalczy?

IMG_20210410_155446.jpg

Bodziszek. Lancet ma jakieś szanse zwalczyć, ale jak chcesz mieć pewność to trzeba by Mustanga Forte ciutkę dolać.

 

30 minut temu, tobago napisał:

W tym roku strasznie ciężko z wiosennymi zabiegami. Jak nie zimno to przymrozki, to deszcz, wiatr.. 

Ja zapytam, choc pewnie nie będziecie w stanie odpowiedzieć bo nikt do końca tego nie wie..

Wczoraj w dzień robiony zabieg. Moddus + stabilan i Medax + fungi. Zacząłem ok godz. 12 było 11st, pełne słońce. Północny wiatr trochę ochładzał. Ostatnie kawałki skończyłem o godz 17, było już 9st. Bałem się ze w nocy będą przymrozki ale spadło tylko do 3-4st. Nad ranem jednak spadło 2,5mm deszczu. 
 

Czy w takich warunkach roślina zdążyła pobrać podaną substancje do wystąpienia opadu? I czy ewentualny opad tej wielkości mógł spłukać środek? 

Poczytaj etykiety nt. opadów, ale po takim czasie to już raczej deszcz nie powinien nic zaszkodzić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Siejecie już N2 w lubelskim? Niby dobrze dać saletrę przed deszczem ale znowu ta pszenica to jeszcze wydaje mi się w fazie krzewienia bo zimno było prawie cały czas.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26032

Piękny ten bodziszek. Jak wy do tego dopuszczacie, nie znacie swoich pól?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    351

Wczoraj opryskane na chwasty helm flurox i helm tribi. 

T1 i regulacja nie prędko będzie, dopiero może pod koniec kwietnia patrząc na prognozy pogody. Lubelskie LBL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360
15 minut temu, lukasz222 napisał:

 

Poczytaj etykiety nt. opadów, ale po takim czasie to już raczej deszcz nie powinien nic zaszkodzić

Tak odległy w czasie opad, w dodatku w takiej ilości pewnie by mnie nawet nie zaniepokoił ale gdyby zabieg był robiony w normalnych warunkach. Tutaj bardziej się zastanawiam czy roślina poniżej pewnej temperatury po prostu nie przestała pobierać substancji z powierzchni liścia i ta sobie leżała na nim bezczynnie aż nad ranem przyszedł deszcz. 
Chociaż wydaje mi się ze nawet przy 10st rośliny ciągle przyjmują co im się poda. W dodatku ze cały dzień świeciło słońce i temperatura w lanie była wyższa niż na termometrze w cieniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
marluk napisał:

Siejecie już N2 w lubelskim? Niby dobrze dać saletrę przed deszczem ale znowu ta pszenica to jeszcze wydaje mi się w fazie krzewienia bo zimno było prawie cały czas.

U mnie centralny wschód N1 dałem 10.03 tylko 150kg saletry, pszenice trzymają się kurczowo ziemi ale wczoraj znalazłem pierwsze pedy gdzie widać zawiazke pierwszego kolanka wiec mimo ze zimno i rośliny wyglądają słabo ale cały czas rosna, liście kierują się górze czyli zaczynają strzelać w źdźbło i potrzebują N wiec jutro jadę z N2 bo od wtorku zapowiadaja ochlodzenie do 0* w nocy i przelotne deszcze do końca tygodnia. W takich temperaturach nawet saletra potrzebuje ponad tydzień zanim zacznie być pobierana przez rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Jakie tęgie pszenice nikt jeszcze nic nie pryskał dopiero po niedzieli będzie n 2 a regulacje do 2 tyg po tych ochłodzeniach .

Wiem o tym dlatego się pytam gdzie on miał taką pszenicę że przywalił jej 0.4 Modusa i leszcze ponad litr CCC jak pszenice u nas dopiero zaczynają strzelać w źdźbło .

Sam się zastanawiam czy w poniedziałek dawać już n2 w saletrze. Niby można było by jeszcze kilka dni poczekać ale ma teraz sporo popadać a nie wiadomo czy później nie będzie z miesiąc bez opadów.

Edytowano przez robercikj100
  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tobago napisał:

W tym roku strasznie ciężko z wiosennymi zabiegami. Jak nie zimno to przymrozki, to deszcz, wiatr.. 

Ja zapytam, choc pewnie nie będziecie w stanie odpowiedzieć bo nikt do końca tego nie wie..

Wczoraj w dzień robiony zabieg. Moddus + stabilan i Medax + fungi. Zacząłem ok godz. 12 było 11st, pełne słońce. Północny wiatr trochę ochładzał. Ostatnie kawałki skończyłem o godz 17, było już 9st. Bałem się ze w nocy będą przymrozki ale spadło tylko do 3-4st. Nad ranem jednak spadło 2,5mm deszczu. 
 

Czy w takich warunkach roślina zdążyła pobrać podaną substancje do wystąpienia opadu? I czy ewentualny opad tej wielkości mógł spłukać środek? 

Moddus + stabilan i Medax razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360

Jako bywalec tego forum nie mógłbym robić takich rzeczy 😆

To różne pola. Medax poszedł na bardziej wybujałe rośliny gdzie Stabilan już by nie dał tego efektu. 
 

 

Btw. czy po Medaxie wjeżdżając w rzepak muszę jakoś szczególnie dokładnie płukać opryskiwacz? 
Przelany dwukrotnie po ok 100l wody będzie wystarczająco? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
robercikj100 napisał:

Wiem o tym dlatego się pytam gdzie on miał taką pszenicę że przywalił jej 0.4 Modusa i leszcze ponad litr CCC jak pszenice u nas dopiero zaczynają strzelać w źdźbło . Sam się zastanawiam czy w poniedziałek dawać już n2 w saletrze. Niby można było by jeszcze kilka dni poczekać ale ma teraz sporo popadać a nie wiadomo czy później nie będzie z miesiąc bez opadów.

skoro piszesz ze pszenica zaczyna strzelać w źdźbło, dzis jutro zapowiadaja ciepło i słońce to roslina momentalnie podskoczy żeby nadrobić wegetacja wiec nie zastanawiaj się tylko jedz z N pod deszcz i ciesz się ze nawoz zostanie rozpuszczony i trafi w profil glebowy a nie wyparuje jak niektórzy myślą 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Pytanie czy mogę w tych warunkach pryskać huzarem i cxy nie puści miotły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2043

Pszenica zawiązała pierwsze kolanko nie wszystko ale czekać to też nie ma na co bo pogoda kiepska. 10 marca dostała 250 kg saletry a w piątek poszła saletra 150 kg 25 kwietnia dam 100 kg mocznika mam nadzieję że będzie wilgoć. W ubiegłym roku też zimno zboża siedziały a jak zaczęło padać to każdy pełne porty że położy ja też miałem i na medax wywaliłem kasy i nie dałem tyle N co chciałem ale jakoś się udało. Część późnych tylko dojrzewałem samym CCC do wszystkiego dałem 3 kg mocznika i 4 kg odżywki 6-12-36. Albo uda się albo nie. Jak będzie słaby efekt to poprawkę zrobię jeszcze po 200 ml modusem albo po 0.3kg medaxem .

Fakt powiem wam że zboża się podziewają i to okropnie ale może wytrzyma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj