yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

ZELKOW    1295

no jednego dnia to Ci nie wystrzeli bez przesady, teraz jeszcze tyle zimna było to wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Też będę robił na chwasty, zostało mi korvetto z ub roku więc wykorzystam tylko niby weekend ma być ciepło ale większy wiatr. Zobaczymy w z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Ja mam Sherlocka, ale chyba przerzucę się na coś innego. Niby plon nie taki zły w tym roku około 3,9 t /ha, ale może spróbuję z jakimiś mieszańcem czy po prostu inną populacją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
4 godziny temu, Rzepakowiec napisał:

Ja narazie to planuje się pozbyć chwastów do końca. Myślę że regulacja za tydzień jak będą warunki. 

Ja bym temat regulacji jeszcze przemyślał na Twoim miejscu środki do wiosennego zwalczania chwastu wystarczająco go przytrzymają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

A jak srodek inazuma radzi sobie z larwami chowacza w lodygach? Niby jest opisane ze dziala powierzchniowo wglebnie i systemicznie, jednak sprawdzal ktos  jak jest z tymi larwami naprawde? Dzisiaj kroilem te  najgorsze rosliny i jednak jakas larwa sie znalazla. Nie ma tego duzo na szczescie.  Czy zastosowac inna substancje? Z uwagi na pogodę z odzywka poszly najpierw mikro i makro i dodatkowo zwykly srodek na robaka. Teraz jak ma byc cieplej chce zastosowac systemiczny. Inazuma da rade czy jest cos lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
1 godzinę temu, Zapracowany napisał:

Też Ilona,

IMG_20210407_155841.jpg

Ładna tylko mieszkamy na dwóch przeciwnych końcach Polski więc różnicę widać, u mnie codziennie mróz, 3 dzień opady śniegu choć to akurat na plus bo topi sie od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906
39 minut temu, Zieleniak napisał:

A jak srodek inazuma radzi sobie z larwami chowacza w lodygach? Niby jest opisane ze dziala powierzchniowo wglebnie i systemicznie, jednak sprawdzal ktos  jak jest z tymi larwami naprawde? Dzisiaj kroilem te  najgorsze rosliny i jednak jakas larwa sie znalazla. Nie ma tego duzo na szczescie.  Czy zastosowac inna substancje? Z uwagi na pogodę z odzywka poszly najpierw mikro i makro i dodatkowo zwykly srodek na robaka. Teraz jak ma byc cieplej chce zastosowac systemiczny. Inazuma da rade czy jest cos lepszego?

Większe dawki. Zakwaszona woda i jak mospilan to 200 gram spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
56 minut temu, rafal3939 napisał:

Ładna tylko mieszkamy na dwóch przeciwnych końcach Polski więc różnicę widać, u mnie codziennie mróz, 3 dzień opady śniegu choć to akurat na plus bo topi sie od razu

Wiem, pozdrawiam. U nas od jutra poprawa bo tak też śnieg co godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo2    1

Witam co polecacie dolistnie na rzepak mam mocznik i siarczan magnezu i myślę dokupić tylko nie wiem co Bosforiar 36 Extra mikrokoplex czy MC-33 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5
48 minut temu, Pawlo2 napisał:

Witam co polecacie dolistnie na rzepak mam mocznik i siarczan magnezu i myślę dokupić tylko nie wiem co Bosforiar 36 Extra mikrokoplex czy MC-33 

 

Od lat kupuje wszystkie odzywki w jednoskladnikowych preparatach: bor, mangan, molibden, cynk, miedz itd. Jest troche zabawy ale dajesz taka dawke skladnika jaka jest potrzebna i co najwazniejsze wychodzi taniej.  A jak sa gotowe preparaty to najbardziej potrzebnych skladnikow jest tyle co w wodzie mineralnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
37 minut temu, Zieleniak napisał:

Od lat kupuje wszystkie odzywki w jednoskladnikowych preparatach: bor, mangan, molibden, cynk, miedz itd. Jest troche zabawy ale dajesz taka dawke skladnika jaka jest potrzebna i co najwazniejsze wychodzi taniej.  A jak sa gotowe preparaty to najbardziej potrzebnych skladnikow jest tyle co w wodzie mineralnej

Jak się daje kristalony to się potem twierdzi że tyle co w wodzie mineralnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Podam przyklad cropvit bor plus molibden Cena  za 5 l okolo 130 zl. Zawartosc boru 150g na litr molibdenu 6 gram na litr. Teraz monoskladnik bor zawartosc 150g na litr w cenie 60 zl za 5 litrow i molibden zawartosc 33g na litr w cenie 70 zl za 5 litrow. Na oko wychodzi podobnie jednak molibdenu dostajesz okolo 120 gram czystego skladnika za darmo. Przy zakupie opakowan 20 litrowych roznica potrojna. A niestety molibden w dawce 6g na litr to jest nic na rzepak. Okolo 40 gram skladnika na caly okres wegetacyjny jest ok. To tak przykladowo tylko. A zawsze jak cos zostanie to na przyszly rok idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Dla mnie każda odżywka micro , która w składzie ma azot , siarkę  i magnez to lipa .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Chce się doradzić, będę na weekendzie pewnie pryskał na robaka i na chwasty jeszcze. W jakiej kolejności przygotować oprysk ? Będę stosował imazuma, helios, bor, molibden, plon vit phospo i adiuwant dodatkowo dosypie kwasek cytrynowy żeby zbić do pH 5,5-6,0 przynajmniej. W internecie jedni piszą tak drudzy tak i już sam nie wiem jak jest odpowiednio, a wole dowiedzieć się to od praktyków niż od teoretyków ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5
32 minuty temu, mysza103 napisał:

Dla mnie każda odżywka micro , która w składzie ma azot , siarkę  i magnez to lipa .

Oczywiscie ze tak bo chyba kazdy daje moczniki siarczan magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo2    1
22 godziny temu, loquito napisał:

Jeśli miałbym wybrać z tych nawozów co wypisałeś bo wybrałbym siarczan magnezu i dołożył bym do tego np. Yara Brasstler Pro 1,5l/ha + Bortrac 1l/ha. 

A mocznika tesz czy nie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj