yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

andrzej1988    293

rzepaki nawet jeszcze za bardzo nie ruszyły na lubelszczyźnie. Ja bede dawał na raz RSM S w ilości 570 do 600 kg na hektar i koniec nawożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77

witam, był umie przedstawiciel firmy z środkami ochrony roślin i zaproponował mi na rzepak takie rozwiązanie : Sirena 060ec 0.5l/ha + orius extra 250ew 0.5l/ha na grzyba , dobre rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Dzisiaj na 10ha wysiana druga dawka azotu. Zaksan 33 w ilości 300kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77
matek89121 napisał:

to u was do takich potentatów też przedstawiciele  jeżdżą

siasiad wysłał do mnie sam się zdziwiłem mówi że małych rolników zaopatrują bo płacą szybko xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonus25    4
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

dla lubelskiego

a czemu za późno Lubelszczyzna tak na prawdę chyba jeszcze nie ruszyła na rzepaki z azotem 

Mi się właśnie wydaję że nie jest za późno ale to jest moje zdanie. Bo u nas co niektórzy mówią że już tylko saletra, a saleteosan teraz be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
koniu napisał:

Dzisiaj na 10ha wysiana druga dawka azotu. Zaksan 33 w ilości 300kg/ha.

szybko. pierwsza kiedy? w październiku? ja myślę druga dać za tydzień w sobotę. drugi rsm32


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

coś mi się  o uszy obiło że ktoś z forum dawał mocznik końcem października  i to chyba całkiem nie głupi pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
52 minuty temu, koniu napisał:

Dzisiaj na 10ha wysiana druga dawka azotu. Zaksan 33 w ilości 300kg/ha.

A ile dałeś na 1 dawkę? Stosowałeś jakiś azot na jesień np: 150 kg saletry? Ja podałem 320 kg Sulfan tydzien temu, 150 kg saletry we wrześniu i oczywiście polifoske przed siewem.

W takim razie ile podać saletry na drugą dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u nas coraz więcej osób daje z inhibotrem późną jesienia i nie ma problemu w lutym czy początkiem marca jak jest problem z wjazdem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

i duzo na jesieni tego trzeba dac ? i to nie zmarnuje sie bo azot sie wymywa a w zime wody duzo nieraz jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
14 minut temu, yacenty napisał:

szybko. pierwsza kiedy? w październiku? ja myślę druga dać za tydzień w sobotę. drugi rsm32

A na co czekać. Pierwsza dawka 8 dni temu. Później wole sie zająć siewem zbóż jarych i opryskami.

6 minut temu, Marl napisał:

A ile dałeś na 1 dawkę? Stosowałeś jakiś azot na jesień np: 150 kg saletry? Ja podałem 320 kg Sulfan tydzien temu, 150 kg saletry we wrześniu i oczywiście polifoske przed siewem.

W takim razie ile podać saletry na drugą dawkę?

Na jesień akurat na tym kawałku poszło 450kg npk 6-18-34 i 100kg mocznika z ureazą. Na pierwszą dawke 8 dni temu saletrosan 26 około 450kg i dzisiaj zaksan 33 po 300kg.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Koniu posiałeś już browar? Czy jeszcze czekasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

@Mich9 w tym roku jęczmień będzie na mozaice, w jednym miejscu posiejesz, w drugim masło. Także 26ha jęczmienia do posiania i prawie 14 pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u mnie chłopaki przed śniegiem posiali tydzień temu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Turok napisał:

witam, był umie przedstawiciel firmy z środkami ochrony roślin i zaproponował mi na rzepak takie rozwiązanie : Sirena 060ec 0.5l/ha + orius extra 250ew 0.5l/ha na grzyba , dobre rozwiązanie ?

Oczywiście widział Twój rzepak i na tej podstawie oparł swoje zalecenia 😉

Turok napisał:

matek89121 napisał:

to u was do takich potentatów też przedstawiciele  jeżdżą

siasiad wysłał do mnie sam się zdziwiłem mówi że małych rolników zaopatrują bo płacą szybko xD

To prawda. Mniejsi zazwyczaj płacą od razu, nie po 180 dniach 😋

matek89121 napisał:

to u was do takich potentatów też przedstawiciele  jeżdżą

Znajomy miejscowy "potentat" jakiś czas temu pogonił w pisdu wszelkiej maści przedstawicieli, bo jak to ujął, " miał już serdecznie dosyc włażenia mu w .upę"

yacenty napisał:

u nas coraz więcej osób daje z inhibotrem późną jesienia i nie ma problemu w lutym czy początkiem marca jak jest problem z wjazdem

Od przyszłej jesienii wszyscy będą stosować mocznik stabilizowany 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja nie bede :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10
2 godziny temu, matek89121 napisał:

dla lubelskiego

a czemu za późno Lubelszczyzna tak na prawdę chyba jeszcze nie ruszyła na rzepaki z azotem 

LBL ruszyli  ruszyli tylko od 4 rano do 9 bo przymrozek. Jutro od rana też się będzie działo. Ja jutro kończę spać saletra i na 2  tyodnie spokoj. Deszcze nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, koniu napisał:

@Mich9 w tym roku jęczmień będzie na mozaice, w jednym miejscu posiejesz, w drugim masło. Także 26ha jęczmienia do posiania i prawie 14 pszenicy.

Właśnie jarą siać skończyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

LJA zasiałem saletre na pszenice jutro jade dalej i rsm na rzepak w okolicy  powoli sie zaczyna ale to jeszcze szczyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winiar    3

LPU 4.03 poszło na pierwszy strzał 350kg saletrosanu 26 a w czwartek 11.03 jest plan na 300l/ha RSM S od piątku jakieś deszcze mają przyjść trzeba wykorzystać warunki bo później nie wiadomo co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj