danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
43 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

 

20 000 zł miesięcznie emerytury za lewicowe wypociny 

Ten twój wpisik dokładnie pokazuje jakie ty masz pojęcie o obrocie pieniądza

Jak będziesz miał tytuł profesora i za sobą pracę na uczelni to może takiej samej kasy się dorobisz na starość

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Według ludu profesorowie nie są potrzebni bo prawdziwą cnotą jest żeby młotem albo łopatą całe życie napitalać. Kto pracuje głową ten wróg a bycie robolem toprawdziwa cnota.

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
3 godziny temu, jarecki napisał:

 Mirra nie pytaj , On może mieć jeszcze spore zapasy z pracy ............

Eeeee tam, szkoda się w to bawić. A i wstydu można się najeść. Bo niby skąd masz? Jasne że z roboty, czyli ukradłeś.😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Jakby zamienić w tym tekście Kaczyńskiego na Wałęsę to mielibyśmy " przełomowy i jednoznaczny dowód zdrady. Ostateczne wyjasnienie podłoza niecnych działań zdradzieckiego Lecha. Najlepszy dowód na jego współpracę, służalczość i lojalność względem Moskwy. Jego agenturalność jednoznacznie i dobitnie wskazuje ze słuzył i służy obcemu reżimowi i morderczemu systemowi co absolutnie dyskredytuje go do  pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych w obecnej Polsce"  Tyle tylko że bohaterem tekstu jest nasz wybitny niepokalany Jarosłąw a jemu to było wolno bo on się spotykał z komuchami w wyższym celu  .On im  tłumaczył i nakłaniał do obalenia komuny a agent który sie z nim spotykał , przekazywał rady Jarosława dla Gorbaczowa żeby wiedział co ma robić. Oczywiście prezes jest zbyt skromny by o tym mówić ale to najczystsza prawda. 😁


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

ale wtedy prezes jeszcze nie wiedzial ze bedzie wodzem prawicy......gdyby go kolejni chlopacy nie odtracali ,moglby zrobic kariere jak biedron 🤣, to homofobia pseudo-liberalow zrobilo z niego pseudo-prawicowca , narodowy katolicyzm zostal mu narzucony i jest dla niego genetycznie obcy, juz dziadek byl wiernym slugom cara,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1)Porażająca, wręcz zwierzęca nienawiść do PIS i Kościoła wskazuje na problemy z psychiką paru ludzi przy klawiaturze.

2) Szczepionki na Covid nie powodują więcej powikłań i zgonów niż inne leki. Po prostu te efekty uboczne się kumulują z powodu masowości szczepień.

ad 1) Byłem urzędnikiem. Wiem jak góra traktowała problemy zwykłych ludzi za po a jak za PIS. Dlatego głosuje na PIS.

ad 2) Wszyscy mówią jakie to tragedie po szczepionce. Ja znam tragedie ludzi którzy mogli a się nie zaszczepili.

ad 1 i 2) Jak ktoś uważa że jest posiadaczem jedynych słusznych i prawdziwych poglądów to może skończyć jak znajomy brata. Nawet jak już dusił się, umierając na Covid, to dalej stękał że nie ma żadnego wirusa tylko rząd Pis go wymyślił żeby zabić demokrację. Przyczyna śmierci: Covid -19. Bez innych schorzeń. Wiek - 43 lata.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

uu jacus. Ja myślę, że on już wtedy myślał o takich sprawach i szukał poparcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
9 godzin temu, jacus napisał:

"Łasin zaczął mnie zapraszać do swojego mieszkania na Saskiej Kępie i częstować bardzo obficie – pisze Kaczyński. – Próbowałem się dowiedzieć, co zdarzy się w innych krajach komunistycznych, o sytuację na Węgrzech, w Czechach – gdyż zaczęła się już tam rewolucja. O oceny, a pośrednio o udział Rosjan. Wykręcał się i sam pytał. Najbardziej interesowało go to, gdzie teraz w Polsce jest biuro polityczne [główny ośrodek władzy w krajach komunistycznych]. Rosjanie nie wyobrażali sobie, że może istnieć system władzy bez takiego biura. Podejrzewał [Łasin], że jest w Episkopacie i próbował to u mnie zweryfikować" - pisał potem Kaczyński".

 

Oto kolejny żłób, albo dzban, który poszedł rozpracować operacyjnie rosyjskiego agenta bo pewnie myślał że go upije a ten mu wszystko wybełkota.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140
Napisano (edytowany)

pozornie niewinny politycznie temat filmu w Polsce bo robi wrażenie  egzotycznie turystyczno krajoznawczego.
Bardzo dalekie ale jednak analogie a po moim poscie kilka dni temu jako to powodem do wstydu a nie dumy jest silna pozycja eksportowa Polski w płodach rolnych i zasobach roboli dla lepszych gospodarzy. Wprawdzie Kaczyński to nie Papa Doc no ale te analogie jakoś same się kojarzą
Nie zamawiałem tego filmu ale też jakieś dalekie wrażenie że jak by jednak...

i jakby w kontynuacji skojarzeń inny materiał zupełnie innego człowieka który jawi się tutaj jako narodowiec gospodarczy co mnie zaskoczyło bo kojarzyłem Go bardziej jako intersocjalistycznego antyliberalnego oszołoma. Takie metamorfozy bywają groźne jeśli osobnik zdobędzie posłuch i udział we władzy no chyba że się opamięta i na tym poziomie metamorfozy pozostanie bo akurat tutaj mało o co jest się Dylewskiego przyczepić

ja nie będę miał czasu często pisać zatem dla tych co mają dużo czasu i poszukują pomysłów na tematy o czym by tu jeszcze...?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

To się podoba .

Wracają PGR-y? Rolnicy krytykują rządowy plan Narodowego Holdingu Spożywczego .

Utworzenie państwowego giganta w branży rolniczej na ostatniej prostej. Narodowy Holding Spożywczy ma wzmocnić pozycję państwowych spółek, a także rodzimy przemysł rolno-spożywczy. Sami rolnicy krytycznie odnoszą się do rządowego pomysłu i nie uważają, by nowy podmiot pomógł zwykłym producentom.

UOKiK wydał zgodę na utworzenie Narodowego Holdingu Spożywczego

Związek zawodowy Agrounia uważa, że NHS osłabi pozycję polskich rolników

Co mówią eksperci? Jarosław Kalinowski - były minister rolnictwa - wskazuje, że rolnicy powinni być współudziałowcami w sektorze przetwórczym .

https://businessinsider.com.pl/finanse/powrot-do-pgr-ow-rolnicy-krytykuja-utworzenie-narodowego-holdingu-spozywczego/blxq3rn

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140
Napisano (edytowany)

o tym w czym rolnicy chcą lub nie chca być współudziałowcami  powinni decydować Oni sami anie jakaś urzędnicza łajza choćby to był i sam Kalinowski czy inny nawet Duda.
Rolą urzędników jest co najwyżej uproszczenie przepisów dla rozstrzygania sporów jeśliby się w tytm współudzielaniu pojawiły jakieś nieporozumienia.
Jak widać po stopniu komplikacji prawa już to przewkracza zdolności percepcyjne tych wszystkich pierdzistołków  to z takimi "zdolnościami" lepiej dla nas wszystkich aby się nie zabierali za realną działalność gospodarczą w dowolnych holdingach bo z góry wiadomo że skończy się to jak zwykle.

za czasów ustroju planowo rozdzielniczego jedynie warzywnictwem nie strowały łajzy na urzędniczych stanowiskach i jedynie warzyw nie brakowało i nie trzeba było jeszcze drukować kartek na np kapustę czy ogórki kiszone :D .

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

uuu jak już Państwo wsadziło w to łapy to tylko po to aby zagarnąć coś dla siebie i nie wprowadzać podatku. "Będzieta mieli przeje...ne" dopóki to z hukiem nie upadnie... A ja mam pytanie w sprawie Dylewskiego. Czy nakładanie wzrostu jako odsetka indywidualnej gospodarki jest merytorycznie uprawnione? Dlaczego obcinamy czasy pandemii a nie obcinamy czasów kryzysu? No i produkt krajowy brutto jest liczony po wartości a zatem z wpływem pinset. Jeżeli rozdawanie pinset to "dobre zarządzanie" to nie dziwi skok w czasie wpompowywania piątki oraz trend spadkowy w czasie tuż przed pandemią. Moim zdaniem facet jest jednak ukierunkowany politycznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
49 minut temu, galan99 napisał:

To się podoba .

Wracają PGR-y? Rolnicy krytykują rządowy plan Narodowego Holdingu Spożywczego .

Utworzenie państwowego giganta w branży rolniczej na ostatniej prostej. Narodowy Holding Spożywczy ma wzmocnić pozycję państwowych spółek, a także rodzimy przemysł rolno-spożywczy. Sami rolnicy krytycznie odnoszą się do rządowego pomysłu i nie uważają, by nowy podmiot pomógł zwykłym producentom.

UOKiK wydał zgodę na utworzenie Narodowego Holdingu Spożywczego

Związek zawodowy Agrounia uważa, że NHS osłabi pozycję polskich rolników

Co mówią eksperci? Jarosław Kalinowski - były minister rolnictwa - wskazuje, że rolnicy powinni być współudziałowcami w sektorze przetwórczym .

https://businessinsider.com.pl/finanse/powrot-do-pgr-ow-rolnicy-krytykuja-utworzenie-narodowego-holdingu-spozywczego/blxq3rn

 

Nic nie jest robione aby współgrać z rolnictwem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140
Napisano (edytowany)
41 minut temu, DTaras napisał:

uuu jak już Państwo wsadziło w to łapy to tylko po to aby zagarnąć coś dla siebie i nie wprowadzać podatku. "Będzieta mieli przeje...ne" dopóki to z hukiem nie upadnie... A ja mam pytanie w sprawie Dylewskiego. Czy nakładanie wzrostu jako odsetka indywidualnej gospodarki jest merytorycznie uprawnione? Dlaczego obcinamy czasy pandemii a nie obcinamy czasów kryzysu? No i produkt krajowy brutto jest liczony po wartości a zatem z wpływem pinset. Jeżeli rozdawanie pinset to "dobre zarządzanie" to nie dziwi skok w czasie wpompowywania piątki oraz trend spadkowy w czasie tuż przed pandemią. Moim zdaniem facet jest jednak ukierunkowany politycznie..

oczywiście że jest tylko nie wiem w jakim dokładnie kierunku. Podejrzewam że On sam tego nie wie.

przy redystrybucji rentowo-emerytalnej pokomunistycznej 500+ to dodatkowe drobne i - co prawda- musi to spotęgować presję inflacyjną lub hamującą rozwój gospodarczy w branżach stricte innowacyjnych o wysokim ryzyku a w kopnsekwencji rozwój jako taki całości. to są procesy wieloletnie w skutkach widoczne z dużym opóźnieniem i tak jak emeryci i ciągle rosnaca budżetówka przejedli resztki resztki wartości złomu po komunie tak dotowanie dzieci już obciąża przyszłość. Moralnym usprawiedliwieniem jest ta różnica że emeryci pokomunistyczni wymarli lub wytmierają z natury rzeczy i ta redystrybucja poszła prawie dosłownie w błoto o tyle dzieci to jedyny na prawdę poznany i uzasadniony cel wszelkiej działalności i tylko taka ta różnica - moralna bo nie ekonomiczna. Jedno i drugie to zabranie tym co potrafią mieć dla tych którzy tego nie potrafią czyli promownie w selekcji cech negatywnych.
wprawdzie trzeba dłuższego czasu ale jednak tylko kwestią tego czasu jest gdy to się zemści.
Wyeksploatowane zasoby jak i zdegenerowane wzorce zachowań, postaw muszą doprowadzić do upadku stada na rzecz bardziej ekspansywnych bo np wychowanych w trudniejszych warunkach hord ościennych.
To podstawowe prawa Przyrody i kto je próbuje łamać pierwej zginie niż zmieni je bodaj na jotę.
Spadek dzietności konsekwentny pomimo coraz mniejszym obciążeniom materialnym dla rodziców zdaje się to potwierdzac. Ja to określam jako rodzaj zbiorowej podswiadomości. Nie chcemy zostawić dzieci na pastwie długów na nie same zaciągniętych bo że to one zapłaca życiem w podłych czasach jakie im obecna cywilizacja zostawi nie ulega chyba dyskusji. Do tego dodac postawę roszczeniową pokolenia wychowanego na jałmużnach i katastrofa jest nieunikniona.
Polacy mają wymrzec właśnie dla tego że próbują temu zapobiec - klasyczny przykład samospełniajacej się przepowiedni gdzie w niej samej jest geneza warunków jej spełnienia

piszę na systemie bez polskiego słownika i z góry przepraszam za ew błędy i literówki
To testowa wersja systemu i konfiguracji sprzętu zatem nie ma sensu na tymczasowym firefoksie linuksowym szukać słowników sprawdzania pisowni gdy i tak niebawem ten system wywalę
Póki co mam wszystko podkreślone na  czerwono :D dla tego systemu polski jako taki cały jes niepoprawny, no gdzie nie spojrzy polityczne skojarzenia :P 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Co mówią eksperci? Jarosław Kalinowski - były minister rolnictwa - wskazuje, że rolnicy powinni być współudziałowcami w sektorze przetwórczym .

https://businessinsider.com.pl/finanse/powrot-do-pgr-ow-rolnicy-krytykuja-utworzenie-narodowego-holdingu-spozywczego/blxq3rn

Nie to żebym się znał, ale coś tam jednak kumam z tego zagadnienia, więc pozwolę sobie zauważyć że to co Pan Kalinowski mówi to częściowo prawda a częściowo gówno prawda.😂

Mało kto chce zajmować się bezpośrednio przetwórstwem, bo tu już więcej strat niż zysku ale wszyscy chcieliby kupować półprodukt i pakować go pod własną marką. 😂 Weźmy taki Iglotex, po szczęśliwym pożarze i pobudowaniu nowego obiektu już nie będą mrozić warzyw. Grudziądz przynosił straty no i działka atrakcyjna więc został zaorany. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140

no ale z kimś przecież na rynku te Iglotex-y i "Grudziądze" przegrywają
z kim i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)
16 minut temu, dysydent napisał:

Spadek dzietności konsekwentny pomimo coraz mniejszym obciążeniom materialnym dla rodziców zdaje się to potwierdzac. Ja to określam jako rodzaj zbiorowej podswiadomości. Nie chcemy zostawić dzieci na pastwie długów na nie same zaciągniętych bo że to one zapłaca życiem w podłych czasach jakie im obecna cywilizacja zostawi nie ulega chyba dyskusji. Do tego dodac postawę roszczeniową pokolenia wychowanego na jałmużnach i katastrofa jest nieunikniona.
Polacy mają wymrzec właśnie dla tego że próbują temu zapobiec - klasyczny przykład samospełniajacej się przepowiedni gdzie w niej samej jest geneza warunków jej spełnienia

ja bym poszedł jednak w wygodne życie , kiedyś pisałem  coraz puzniej kobiety decydują się na macierzyństwo wiecej czasu poswiecają na podróżowanie najpierw praca , potem okazuje się żę mija 30 rok życia ,   Zauważ kto robi dzietność w krajach jak niemcy , anglia , usa to nie  rodowici mieszkańcy tych terenów a ,, biedota '' która napłyneła za pracą  , 

Edytowano przez jarecki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140
Napisano (edytowany)

a tłumacz sobie jak chcesz zwłaszcza że podobnie sobie tłumaczy to obecna władza w Polsce i podejrzewam ten punkt widzenbia za wyuczony niż samodzielnie "wydedukowany" jeśli by był słuszny to z bezdzietnych trzeba by zrobiś "sponsorów" np brakiem ulg podatkowych na dzieci czy - jak teraz - funadotorów prtzez awyżone podatki socjalu pokoleniowego.
Teoretycznie wydaje się to słuszne ale praktyka pokazuje że to jednak nie działa czyli kto jest głupcem? teoria czy praktyka?

Dopóki nie będzie zależny stan majątkowy, społeczny i dowolny inny od dzietności wszystkie inne teorie wymrą wraz z ich głopsicielami.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

wystarczy wesprzeć sie takimi krajami jak anglia , niemcy , francja , usa to nie rodowici obywatele wymienionych krajów odpowiadają za przyrost naturalny , nawet i w polsce klasa srednia najczesciej ma jedno dziecko i to w dość puznym wieku  jest już udokumentowane żę polki mieszkające w angli mają wiecej dzieci , i raczej terorie Jacusia że się az tak tam bzykają odrzuce  kolejny powód to ilosc polek w wieku ,, rozrodczym '' bardzo wiele po wejsciu do unni wyjechało https://www.money.pl/gospodarka/polki-chetniej-rodza-na-emigracji-w-wielkiej-brytanii-przoduja-w-rankingu-6542661708626049a.html

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409

To chwilowe, potem wszystko się uśrednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140
Napisano (edytowany)
13 minut temu, jarecki napisał:

wystarczy wesprzeć sie takimi krajami jak anglia , niemcy , francja , usa to nie rodowici obywatele wymienionych krajów odpowiadają za przyrost naturalny .

czyli właśnie rodowici przegrywają zwykłą biologiczną ekspansję obcych i w konsekwencji .... po dinozaurach nie pozostało nic ponad ich kości i kilka "skamielin gatunkowych".
Nie ważne czy powodem nieprzystosowania jest asteroida, religia czy zwykła głupota w nierozumieniu podstawowych praw naturalnych. Efekt jest zawsze taki sam - dominaxcję przejmują formy coraz lepiej przystosowane i agresywne czyli te które szybciej nadążały z rozwojem przystosowawczym.
Konserwowanie zasobnego środowiska sztucznym subwencjonowaniem tylko status quo konserwuje i powstrzymuje bodźce rozwojowe. Dlaczego tym prawom nie miał by podlegać gatunek człowieka?

jeśli chciałbyś czyjejś słabości to mu pomóż jeszcze zanim pomocy potrzebuje.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj