danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DTaras    1951

To mówisz, dysydent, że się bez sensu wpierniczyłem w tryby systemu? No nie wpierniczyłem się właśnie - bo się nieda 😁 Moi murują zero. Wczoraj wpadłem i z mety dre się do majstra: "co ta betoniarka się nie kręci, na budowie ma być ruch!" i bach we włącznik. Chłopina zaskoczony, zaczął mi się tłumaczyć, w kastrach jest i bez sensu aby to się kręciło... Zaskoczył po chwili dopiero. Nie chodzi o to aby taczka nie piszczała tylko aby piszczała w odpowiednim tempie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Kiedyś bodajże w Meksyku była stacja radiowa która podawała tylko dobre wiadomości. Po roku zbankrutowali. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
1 godzinę temu, jarecki napisał:

https://www.tvp.info/53750938/rosja-strzelanina-i-wybuch-w-szkole-w-kazaniu-sa-ofiary-nie-zyja-dzieci-i-nauczyciel    czy media powinny informować o takich zdarzeniach ? czy taka informacja nie daje innym impulsu do takich działań do nasladowania  innych ?

Impuls to impuls. Jak się gość naogląda w internecie, to mu prasowa informacja nie pomoże. Taka informacja to pobudka i przypomnienie o zagrożeniu. Wytypować gościa ciężko, szczególnie jak w czasie nauki tworzy listę ludzi do wyeliminowania. Jego i tak wali co się z nim stanie, szkoda że nie zastrzelili go na miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
2 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

35 % ma pis poparcia w sondażach jak szczepienia pójdą zgodnie z planem to im skoczy 

Na razie to mogą skoczyć COVIDowi , na dowolnie wybrany fragment białka.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

35 % ma pis poparcia w sondażach jak szczepienia pójdą zgodnie z planem to im skoczy 

5707fed6d1e9be0c2262e9fbf742e7a6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, jarecki napisał:

https://www.tvp.info/53750938/rosja-strzelanina-i-wybuch-w-szkole-w-kazaniu-sa-ofiary-nie-zyja-dzieci-i-nauczyciel    czy media powinny informować o takich zdarzeniach ? czy taka informacja nie daje innym impulsu do takich działań do nasladowania  innych ?

za prl-u tak bylo -zadnych kles zywiolowych,chorob,epidemii, huraganow, powodzi-jedynie gdy zjawisko bylo tak wielkie ze niedalo sie go ukryc to wtedy podawali, ilu starszych ludzi do dzisiaj mowi ze kiedys to nnie bylo tego czy tamtego...dzisiaj sie juz tak nie da, choc kurwizji dzielnie sie stara zeby polacy za duzo nie wiedzieli co sie zlego dzieje. ilu niedawno zaatakowano policjantow,ile matek i pijanych rolnikow  zabilo swoje dzieci.

u mnie dzisiaj taczki tez piszczaly choc w wolnym tempie- stara mnie zmusila do rozwalki schodow

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jerozolima dalej wojna żelazna kurtyna działa czyli wojna się rozkręca jak w Filmie Niebieskie Królestwo tylko jeden wróg inny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
12 godzin temu, racyl napisał:

5707fed6d1e9be0c2262e9fbf742e7a6.jpg

wasze dzieci i wnuki dostają rocznie 6 000 zł na osobę za 18 lat pobierania 100000 zł od mojego rządu ciekawe kto to może wam spieprzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133
Napisano (edytowany)

 @mikad już próbował forsując państwowe "wspomaganie" handlu płodami rolnymi.
od góry zaczynają.
jest jedna dobra strona wojny - wybija darmozjadztwo urzędnicze i dla tego po wojnach jest zwykle szybki rozwój wszystkiego bo żadna oferma niczym odgórnie nie steruje.

czytałem rozliczenie za śmieci. noż to jest klasyczny podatek pogłówny w najczystszej postaci. A gdzie mechanizm konkurencji? selekcji rynkowej? przecież nikt nie ma interesu aby obniżać koszty, doskonalić technologie, "sie podniesie składki i każde partactwo sfinansują" po co się starać aby taniej, aby recycling z częściowym bodaj odzyskiem wartości. po co? siłą zedrą składki a petent ma gó..no do gadania komu za ile i czy może ograniczyć ilość śmieci aby mu koszty utylizacji spadły.

i wiele innych przykładów neokomuny bym wymienił ale po co? co to zmieni? bydło zagłosuje za tymi którzy z samodzielnego myślenia zwalniają no i zagłosowało

bydłu przyznać jedynie że na prawdę nie ma sensownej alternatywy.
czym innym jest organizacja społeczeństwa a czym innym jest jego zniewolenie. nie dążymy ku lepszej samoorganizacji a ku zniewoleniu, gdy większość zrozumie do czego doprowadziła będzie za późno.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
16 minut temu, dysydent napisał:

A gdzie mechanizm konkurencji?

teoretycznie oferte odbioru odpadów do gminy składa kilka firm , a gmina podpisuje umowe z tą która ................ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133
Napisano (edytowany)

teoretycznie to komunizm jest ustrojem idealnym ;)

Rydzyka nikt się nie boi On tylko u wielu wzbudza odrazę. On nie służy słabszym (głupszym czy nawet gorszym) od sienie On na nich żeruje i jemu podobni a takich wielu i niekoniecznie związanych z religią bo i wszelkie inne "idee" oderwane od materialnej rzeczywistości z których nic a koszty jak najbardziej materialne .
No tak - taka jest natura człowieka ; szuka sensu swego istnienia tylko wielu kosztem ... zbyt wielkim kosztem to "istnienie" skracającym..

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
2 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

wasze dzieci i wnuki dostają rocznie 6 000 zł na osobę za 18 lat pobierania 100000 zł od mojego rządu ciekawe kto to może wam spieprzyć 

W międzyczasie twój rząd zwiększył Ci obciążenia rocznie o jakieś 8000 na osobę więc i tak są do przodu. Poza tym beneficjentami tego plusa głównie i tak są patologiczni rodzice, normalni ludzie nie produkują dzieci po to aby mieć źródło dochodu.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

24 minuty temu, mikad napisał:

normalni ludzie nie produkują dzieci po to aby mieć źródło dochodu.

 myslisz żę za 500 zł miesiecznie dziecko utrzymasz ?              https://www.tvp.info/53771632/bezrobocie-w-ue-komisja-europejska-prognozuje-w-2021-r-najnizsze-bezrobocie-w-ue-bedzie-w-polsce

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

wasze dzieci i wnuki dostają rocznie 6 000 zł na osobę za 18 lat pobierania 100000 zł od mojego rządu ciekawe kto to może wam spieprzyć 

moje dzieci beda musialy to splaca z % a twoje ?? najgorzej wyjdzie nastarsza bo nic nie dostala a bedzie placic  🤣, mlodsza ze 2 lata brala..

1 godzinę temu, mikad napisał:

W międzyczasie twój rząd zwiększył Ci obciążenia rocznie o jakieś 8000 na osobę więc i tak są do przodu. Poza tym beneficjentami tego plusa głównie i tak są patologiczni rodzice, normalni ludzie nie produkują dzieci po to aby mieć źródło dochodu.

wiekszosc ludzi ktorzy maja kilkoro dzieci to tacy jak ja ,ktorzy patrza dalej niz czubek wlasnego nosa....niestety patologia jest bardziej widzoczna, znajoma matka 5 dzieci i babcia 3 wnuczat za miesiac bedzie miala 6 dziecko .

 

dla prostej zastepowalnosci pokolen kazda para powinna miec przynajmniej 2 dzieci-kto nie ma ten jest pasozytem . 

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale się uczepiliście tego o Rydzyka. Co on wam złego zrobił przecież media które stworzył utrzymywane są z DOBROWOLNYCH datków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
2 godziny temu, jarecki napisał:

 myslisz żę za 500 zł miesiecznie dziecko utrzymasz ?              https://www.tvp.info/53771632/bezrobocie-w-ue-komisja-europejska-prognozuje-w-2021-r-najnizsze-bezrobocie-w-ue-bedzie-w-polsce

to powiedz ile było na dziecko przed rządami pis a ile będzie za hołowni jak wygra ?

2 minuty temu, akooo napisał:

Ale się uczepiliście tego o Rydzyka. Co on wam złego zrobił przecież media które stworzył utrzymywane są z DOBROWOLNYCH datków.

ja się nie czepiam tylko pokazuje nienawiść i szczucie na KK 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Mariusz2903  Ja nie miałem ciebie na myśli. Szczują najwięcej ci co z KK mają najmniej wspólnego i z przykazaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Nie krytykuje Kościoła ale Rydzyk chyba już osiągnął wiek emerytalny i dziwne że nie chce przejść na emeryturę. Poza tym kościół mógłby sam utrzymać radio i telewizję z ofiar darczyńców, tacy ale widocznie obecna sytuacja mu odpowiada.

Dnia 8.05.2021 o 21:01, dysydent napisał:

ale cała pojemność czy tylko coś ponad 2TB? też nie pamiętam ile dokładnie ale i u mnie xpek widział i cztero i ośmioterabajtowy dysk ale tylko te 2TB.
A no rzeczywiście są dyski które własnym kontrolerem udostępniają całą swoją przestrzeń i ponad ten limit ale to zależy od dysku a które to to już tyle się nie zagłębialem
sam czasem używam xpeka bo są stare aplikacje o funkcjach dawno w nowszych wersjach win poblokowanych lub niedostępnych lub dla xp freeware a dalej juz komercyjne i bez dalszych szczegółów  ale umiejętne wykorzystanie starych systemow bliższych niższym poziomom programistyki może być zabójczo niebezpieczne dla przekombinowanych nowocześniejszych systemów.
Oczywiście tu prym wiodą systemy uniksowe i niekoniecznie tylko Linux ale tyko spod xpeka jestem w stanie zrootować nawet najnowsze androidy bo na nowsze win jeśli są aplikacje to albo płatne albo zasyfione czort wie czym.  Pewnie i uniksy na to pozwalają ale tych aż tak nie znam  zatem czy to XP czy nawet starszy win98 bywają przydatne i to nader często ;)

to nieprawda że istnieją bezpieczne i pewne aplikacje lub systemy bo programista najczęściej cieszy się że mu w ogóle zadziala i się nie wywali po kilkuminutowym użytkowaniu a już najciekawsze gdy uda się pod xpekiem wgrać sterowniki do intel managment engine w nowszych chipsetach  (2008+ czyli chyba od drugiej gen proc. intel core czyli C2Duo)... ale to już grubo po za tematem informatycznych porad a bliżej polityki szpiegowskiej.
Kiedyś Daniela Rakowieckiego linkowalem i gdzieś w ktorymś odcinku gdzieś sprzed ok pół roku... ale nie chce mi się szukać bo On akurat tylko o teoretycznych możliwościach mówił jako elektronik. Programistyczne są o wiele ciekawsze
 

Cała pojemność jest widoczna w XP. Podłączyłem inny dysk z XP do obecnej 7 i tylko uruchamia XP-ka. Instalowałem przy odpiętym dysku z 7. Czyli muszę spróbować jeszcze odnowa zainstalować chyba XP i później 7 razem jednym ciągiem ale to już w przyszłości jak posprzątam bałagan na 7-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj