danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2021

Polecane posty

dysydent    3134
Napisano (edytowany)

qwa nawet prototypowy egzemplarz wykonali Niemcy już nie pamiętam w której ze swoich fabryk
oczywiście nie za darmo tylko po "swoich stawkach".

wszystkie inwestycje powinien weryfikować rynek a nie wydolność zasobów przymuszanego na inwestora podatnika z funkcjonujących jeszcze samodzielnie branż.
Sama idea już ma porażkę wpisaną w swa genezę. Pokażcie mi jeden przykład z całej planety gdzie projekt gospodarczy państwowy odniósł spektakularny sukces, jakikolwiek sukces.
Prywatna inicjatywa pierwej wynajduje czy to parowóz, czy telefon czy procesor lub sieć komputerową czy nawet silnik elektryczny czy cokolwiek innego. Wynalazek się upowszechnia, nabiera cech standardu powszechnie potrzebnego i wtedy wkracza państwo i...trzeba dopłacać . Gdybyśmy polegali na państwowych projektach li tylko to byśmy nie wyszli po za jaskinie.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
6 minut temu, dysydent napisał:

Gdybyśmy polegali na państwowych projektach li tylko to byśmy nie wyszli po za jaskinie.

Pod warunkiem że wybudowałby je prywatny inwestor. Inaczej państwowych jaskiń by nie było.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

specjalne strefy ekonomiczne były by przyciągnąć  pracodawce w konkretne miejsce  gdzie było wysokie bezrobocie a potencjał w ilosci pracowników lokalnych  , czy się sprawdziło nie wiem ale założenie było słuszne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Szczególnie jak w tej strefie wybudowało się centrum logistyczne typu "Panattoni". za***iście wzrosłą ilość miejsc pracy.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

a ten dalej swoje ( @jarecki ) nic słusznego w tym nie widzę po za korupcjogennością i zbędną pauperyzacją reszty "pozastrefowej"

nawet nie chce mi się argumentować bo widzę że to łbem w beton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586
Napisano (edytowany)

Każda firma rodzina  czy to ta mała i większa nie ma szans na długą działalność bo rynek się zmienia i nasycenie danego produktu na rynku .

Dlatego powstały Korporacje giganty i to oni dyktują warunki światowe zrobią co zechcą .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
2 minuty temu, galan99 napisał:

Dlatego powstały Korporacje giganty i to oni dyktują warunki światowe zrobią co zechcę

a daj Ci Boże ;)
może popraw tę literówkę bo aż takim megalomanem nie jesteś abym uwierzył że to nie pomyłka :)

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)
7 minut temu, dysydent napisał:

a ten dalej swoje ( @jarecki ) nic słusznego w tym nie widzę po za korupcjogennością i zbędną pauperyzacją reszty "pozastrefowej"

nawet nie chce mi się argumentować bo widzę że to łbem w beton

tylko kiedy te strefy powstawały ? 15- 20  lat temu , przecież i tak kazda  z wiekszych firm podatek omija czy to w Polsce czy w niemczech czy innym kraju typu usa  czy to specjalna strefa czy nie to i tak podatku nie zapłaci .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

@dysydent jeżeli zainstaluje dwa systemy na komputerze, XP i 7 to czy przy uruchamianiu będę miał możliwość wyboru systemu, czy muszę coś jeszcze doinstalować ? Doczytałem, że muszą być na różnych partycjach lub dyskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)

różne partycje są konieczne ale mogą byc na jednym dysku koniecznie tabela partycji mbr a nie gpt bo ikspek... tryb AHCI może być a nawet wskazany bo szybszy od IDE (to w biosie)
można i na jednej ale szybko się wszystko wysypie bo konflikty adresów w plikach instalowanych aplikacji później

pierwsze instaluj XP a drugie 7 tylko nie pamiętam czy nie trzeba osobnej partycji stworzyć ikspekiem czy tylko pozostawić wolne miejsce dla siódemki. Siódemka sama stworzy dualboota z opcją wyboru. W drugą stronę też można tzn pierwsza siódemka ale jakieś bywały problemy później z kolejnością dysków i siódemka "głupiała" i trzeba zaawansowańszych technik aby boot linuksowy zbudować
eksperymentuj bo ja tak dawno to robiłem że dokładnie nie pamiętam.
Oczywiście w biosie nie może być tryb UEFI a ten drugi (no też zapomniałem ale chyba legacy) bo xpek w tym trybie to raczej tylko z linuksowego GRUB-a a i to nie bez problemów uruchomi i nie będzie w pełni funkcjonalny. No chyba że komp tak stary że z epoki jeszcze sprzed UEFI
Na co nowszych kompach w ogóle xpek nie chce się instalować ale nie dociekałem czy można to obejść a z resztą po co?
bo można jak niżej tylko RAM trzeba ponad 4GB aby i wirtualka wlazła obok systemu głównego

ikspek nie widzi większych dysków od 2TB czy to systemowych czy dowolnych innych w tym zewn na usb no i 32bit systemy nie widzą więcej jak 3GB RAM czyli w wirtualce nie ma sensu więcej przydzielać

Edytowano przez dysydent
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Napisano (edytowany)

@dsbh Jak potrzebujesz XP-ka okazjonalnie to może postaw na tzw. wirtualnej maszynie. Często się tak robi jak jakiś program wiekowy i nie wspiera nowszych systemów niż XP. 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
2 godziny temu, dysydent napisał:

różne partycje są konieczne ale mogą byc na jednym dysku koniecznie tabela partycji mbr a nie gpt bo ikspek... tryb AHCI może być a nawet wskazany bo szybszy od IDE (to w biosie)
można i na jednej ale szybko się wszystko wysypie bo konflikty adresów w plikach instalowanych aplikacji później

pierwsze instaluj XP a drugie 7 tylko nie pamiętam czy nie trzeba osobnej partycji stworzyć ikspekiem czy tylko pozostawić wolne miejsce dla siódemki. Siódemka sama stworzy dualboota z opcją wyboru. W drugą stronę też można tzn pierwsza siódemka ale jakieś bywały problemy później z kolejnością dysków i siódemka "głupiała" i trzeba zaawansowańszych technik aby boot linuksowy zbudować
eksperymentuj bo ja tak dawno to robiłem że dokładnie nie pamiętam.
Oczywiście w biosie nie może być tryb UEFI a ten drugi (no też zapomniałem ale chyba legacy) bo xpek w tym trybie to raczej tylko z linuksowego GRUB-a a i to nie bez problemów uruchomi i nie będzie w pełni funkcjonalny. No chyba że komp tak stary że z epoki jeszcze sprzed UEFI
Na co nowszych kompach w ogóle xpek nie chce się instalować ale nie dociekałem czy można to obejść a z resztą po co?
bo można jak niżej tylko RAM trzeba ponad 4GB aby i wirtualka wlazła obok systemu głównego

ikspek nie widzi większych dysków od 2TB czy to systemowych czy dowolnych innych w tym zewn na usb no i 32bit systemy nie widzą więcej jak 3GB RAM czyli w wirtualce nie ma sensu więcej przydzielać

Do UEFI zrozumiałem prawie wszystko :). Komputer starszy także chyba nie będzie problemu z tym. Muszę zrobić miejsce na dwóch dyskach w wolnej chwili i spróbuję. Dysk 3 TB zewnętrzy jest widoczny w XP, wewnętrznego nie próbowałem bo nie mam na stanie. Nawet przypadkiem wpiąłem go w tuner satelitarny, który obsługuje dyski do 2 TB i też działa, to mnie zdziwiło.

2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

@dsbh Jak potrzebujesz XP-ka okazjonalnie to może postaw na tzw. wirtualnej maszynie. Często się tak robi jak jakiś program wiekowy i nie wspiera nowszych systemów niż XP. 

Raczej na dłuższą metę, gdyby nie ograniczenia które ma ze względu na wiek, to bym z niego nie rezygnował. Jeżeli się nie uda to trudno, zostanę przy 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, dsbh napisał:

Dysk 3 TB zewnętrzy jest widoczny w XP

ale cała pojemność czy tylko coś ponad 2TB? też nie pamiętam ile dokładnie ale i u mnie xpek widział i cztero i ośmioterabajtowy dysk ale tylko te 2TB.
A no rzeczywiście są dyski które własnym kontrolerem udostępniają całą swoją przestrzeń i ponad ten limit ale to zależy od dysku a które to to już tyle się nie zagłębialem
sam czasem używam xpeka bo są stare aplikacje o funkcjach dawno w nowszych wersjach win poblokowanych lub niedostępnych lub dla xp freeware a dalej juz komercyjne i bez dalszych szczegółów  ale umiejętne wykorzystanie starych systemow bliższych niższym poziomom programistyki może być zabójczo niebezpieczne dla przekombinowanych nowocześniejszych systemów.
Oczywiście tu prym wiodą systemy uniksowe i niekoniecznie tylko Linux ale tyko spod xpeka jestem w stanie zrootować nawet najnowsze androidy bo na nowsze win jeśli są aplikacje to albo płatne albo zasyfione czort wie czym.  Pewnie i uniksy na to pozwalają ale tych aż tak nie znam  zatem czy to XP czy nawet starszy win98 bywają przydatne i to nader często ;)

to nieprawda że istnieją bezpieczne i pewne aplikacje lub systemy bo programista najczęściej cieszy się że mu w ogóle zadziala i się nie wywali po kilkuminutowym użytkowaniu a już najciekawsze gdy uda się pod xpekiem wgrać sterowniki do intel managment engine w nowszych chipsetach  (2008+ czyli chyba od drugiej gen proc. intel core czyli C2Duo)... ale to już grubo po za tematem informatycznych porad a bliżej polityki szpiegowskiej.
Kiedyś Daniela Rakowieckiego linkowalem i gdzieś w ktorymś odcinku gdzieś sprzed ok pół roku... ale nie chce mi się szukać bo On akurat tylko o teoretycznych możliwościach mówił jako elektronik. Programistyczne są o wiele ciekawsze
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

09cfd488cdae03da0f39660a8c01bb48.jpg

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

panatoni teraz halę stawia w strefie kole mojej miejscowości. Tikejmaksa będą obsługiwać. Tysiąc osób zatrudnią - akurat sobie wodę popijałem. No chciał mnie jeden z drugim zabić chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)

?
jak... za co? i co za jeden z drugim?
no wszystko ma granice lakoniczności

to temat o polityce a nie praktyczne zaliczenie telepatii :)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

W minioną środę na antenie TVN24 dziennikarz tej stacji Andrzej Morozowski krzyczał na posłankę Lewicy Beatę Maciejewską. – Pani poseł, była szansa, żeby spróbować ten rząd odwołać – grzmiał. Zarzucał jej również, że w czasie negocjacji z PiS nie postawiono „sprawy kobiet”. Po programie posłanka oceniła, że rozmawiała nie z dziennikarzem, a ze „wściekłym rzecznikiem Koalicji Obywatelskiej”. – Sposób formułowania pytań, prowadzenia programu, nie licuje z dziennikarstwem – stwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj