danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2021

Polecane posty

jacus    3048

gdziem mi miglo ogloszenie-wlasciciel wydzierzawi gospodarstwo - ponad 100 czy 200 ha- za hektar 2 tys ,wlasciciel placi podatek, dzierzawca bierze doplaty ..po co sie meczyc,cokolwiek robic, nie wiem jaka klasa ale ile moze byc podatku 200 zl ?


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
2 minuty temu, pafnucy napisał:

i na jedno wyjdzie. mnie zastanawia co pisom nie pasi.

to ci powiem ; duży siał a mały brał dopłatę a po reformie duży by siał i brał dopłatę a mały nic te dopłaty dla małych nie uprawiających pola dopłaty to taka pomoc socjalna z unii

2 minuty temu, jacus napisał:

gdziem mi miglo ogloszenie-wlasciciel wydzierzawi gospodarstwo - ponad 100 czy 200 ha- za hektar 2 tys ,wlasciciel placi podatek, dzierzawca bierze doplaty ..po co sie meczyc,cokolwiek robic, nie wiem jaka klasa ale ile moze byc podatku 200 zl ?

u nas takie rzeczy nie przechodzą w jednym kawałku trudno o dobry hektar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
1 minutę temu, PRZMAS19821982 napisał:

Że się  wezna im za d*py....... 

najsprawiedliwsze by były dopłaty dla rolników mieszkających na wsi i płacących KRUS 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, PRZMAS19821982 napisał:

Że się  wezna im za d*py....... 

ale kto komu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
34 minuty temu, dsbh napisał:

Jest coś w Konstytucji o Unii Europejskiej 🤔 ?

W tym jest problem że Unia nie ma żadnych Instrumentów by dokopać Polsce a PiS dobrze o tym wie .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

czyli szykuje się podatek dochodowy od dochodu z dzierżaw, obecnie dochód z dzierżawy rolnej jest zwolniony z opodatkowania. Wiele dzierżaw jest na pysk i dopłaty bierze właściciel pola, dla dzierżawcy koszt to opłata podatku rolnego, Po zmianie będzie trzeba zawierać umowy pisemne, czynsz wzrośnie o stawkę dopłat  i będzie można to opodatkować.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
11 minut temu, Mariusz2903 napisał:

najsprawiedliwsze by były dopłaty dla rolników mieszkających na wsi i płacących KRUS 

a jak ktoś ma 100ha w mieście to nie jest rolnikiem? Rolnicy z własną działalnością gospodarczą to jacyś gorsi. 

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
2 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

najsprawiedliwsze by były dopłaty dla rolników mieszkających na wsi i płacących KRUS 

A 300 ha grupa producencka w formie sp z.o.o to rolnicy czy już nie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
9 godzin temu, agromatik napisał:

Po zmianie będzie trzeba zawierać umowy pisemne, czynsz wzrośnie o stawkę dopłat  i będzie można to opodatkować.

Zawieram z właścicielem umowę kontraktacyjną  na zielony groszek. Po zbiorach płacę mu np . za tonę groszku z hektara bo taki był plon. Gościu bierze dopłaty legalnie przelewam mu za towar dostarczony , wszyscy są zadowoleni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
pafnucy napisał:

i na jedno wyjdzie. mnie zastanawia co pisom nie pasi.

A co się głową boli ze jak ja np komuś dzierżawie pole to i dopłaty biorę? Jak chcesz dopłaty to albo się dogadaj albo se pole kup


agromatik napisał:

czyli szykuje się podatek dochodowy od dochodu z dzierżaw, obecnie dochód z dzierżawy rolnej jest zwolniony z opodatkowania. Wiele dzierżaw jest na pysk i dopłaty bierze właściciel pola, dla dzierżawcy koszt to opłata podatku rolnego, Po zmianie będzie trzeba zawierać umowy pisemne, czynsz wzrośnie o stawkę dopłat  i będzie można to opodatkować.

a teraz umów pisemnych nie trzeba? Tez trzeba


agromatik napisał:

czyli szykuje się podatek dochodowy od dochodu z dzierżaw, obecnie dochód z dzierżawy rolnej jest zwolniony z opodatkowania. Wiele dzierżaw jest na pysk i dopłaty bierze właściciel pola, dla dzierżawcy koszt to opłata podatku rolnego, Po zmianie będzie trzeba zawierać umowy pisemne, czynsz wzrośnie o stawkę dopłat  i będzie można to opodatkować.

a teraz umów pisemnych nie trzeba? Tez trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

f335262c4214ea9d5bc6580a99dbecb6.jpg

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Wydatki PO: miliony na marketing, 100 tys. zł dla twórcy "Soku z buraka"

wczoraj, 20:41Polska
Wydatki PO: miliony na marketing, 100 tys. zł dla twórcy "Soku z buraka" PAP/Paweł Supernak
Przewodniczący PO Borys Budka

Interia prześwietliła wydatki Platformy Obywatelskiej w 2020 roku. Partia Borysa Budki wydała miliony złotych na marketing i badania. Po ponad 100 tys. zł zarobili główny ekonomista PO prof. Bogdan Rzońca, a także twórca internetowego "Soku z buraka" Mariusz Kozak-Zagozda. Przychody partii sięgnęły 65,25 mln zł.

W Platformie Obywatelskiej najwięcej zarabiają ci, którzy odpowiadają za finanse. Łukasz Pawełek, skarbnik partii i członek zarządu krajowego, może liczyć na przelewy sięgające 11 tys. zł miesięcznie. Jednym z najlepiej zarabiających specjalistów PO jest główny ekonomista ekipy Borysa Budki - prof. Andrzej Rzońca pobierał pensję z Funduszu Eksperckiego - najwyższy przelew, styczniowy, opiewa na kwotę 23 520 zł. Łącznie w 2020 r. zarobił 113 400 zł.

 

Na stałej liście partyjnych płac, chociaż nie należy do ludzi opłacanych z Funduszu Eksperckiego, jest również Mariusz Kozak-Zagozda. Zrobiło się o nim głośno, kiedy w 2019 r. okazało się, że jest on twórcą profilu "Sok z Buraka" na Facebooku.

 

ZOBACZ: Rozmowy Giertycha z twórcą "Soku z Buraka". Mecenas komentuje

 

Jak ustaliła Interia, w 2020 r. Mariusz Kozak-Zagozda regularnie otrzymywał przelewy od ugrupowania Borysa Budki. W 2020 r. twórca "Soku z Buraka" zarobił dzięki PO 104 605 zł.

 

 

 

 

 



https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-04-28/wydatki-po-miliony-na-marketing-100-tys-dla-tworcy-soku-z-buraka/?fbclid=IwAR2PX3bhh-8ITj83KtRdJDiBeaFexB-pstMXnXsEO4GhTUSV6O2C9YcM_q0

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj