Polecane posty

tomek904    203

pszenica na sierpień 930netto dap Gdynia


PLN+VAT DOSTARCZONE PORT Pszenica 930-940 Pszenzyto 810-820 Zyto 700-710 Jeczmien 710-740 Groch 1010-1030 Rzepak 2370-2400


SMS z Good grain

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29
3 godziny temu, stach12 napisał:

Wicherek

szum robisz chłopie z cenami ziarna ,  silosami  i magazynowaniem , a prawda jest taka że magazynować nie będzie co

jak ten poślad na porty się nie załapie , świnie do zimy wybiją , kury do wiosny to będziesz siedział w tych magazynach i beczał !!!!

800 jak leci  spod kombajnu na takie cyrki jakie są w hodowli  to sensu magazynowania nie widze

wicherek dobrze radzi wiec nie gadaj że cena 800 jest taka dobra a zboża globalnie będzie brakować i to jest pewne, oczywiście wszystko zależy też od ilości im więcej zmagazynujesz tym więcej możesz zyskać bo ten co ma 10 czy 20 ton to dla niego wielkiej różnicy nie zrobi

Edytowano przez lukszat
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zaraz za owies taka cena


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
6 godzin temu, rumcio40 napisał:

Nigdy tego nie robiłem ale jeśli mam teraz sprzedać po 800, to raczej jeszcze dokupię po tej cenie. U mnie z urodzajem szału nie będzie, miejsca w magazynie sporo a i przy późniejszej sprzedaży ilość ma wpływ na cenę. Hasła typu, że hodowli nie ma i nikt nie kupi, to słyszę już od 20 lat. Kiedyś hodowla była i ceny też nie porywały. Największym zagrożeniem spadku cen zbóż, to chyba jednak import, na który jednak się nie zapowiada, bo w tym temacie to decydują giełdy światowe a naszym skupującym daleko do nich

Jedyne znaczenie dla cen u nas będzie miał eksport, nie bedzie eksportu nie będzie ceny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A ja tam jestem za tym że kto ma i sprzedaje w żniwa niech dalej sprzedaje, bo jak wszyscy by magazynowali to po nowym roku by nie było ceny bo wszyscy by wiezli i cena by i tak spadała, tak jak to jest w żniwa, im więcej ludzi wiezie tym szybciej cena spada, ja zawsze magazynuje i dalej będę I nigdy nie biorę kredyt na śor czy nawóz, i tym bardziej nie wioze na wymianę,  zawsze gotówka i jest pole do negocjacji ceny podczas zakupów. 

Edytowano przez Pronar82a
  • Thanks 1

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie Bugaj. Ceny netto zł/tona nowy zbiór pszenica k 830, p 790, pszenżyto 700, jęczmień 650, żyto 600 (żyto według mnie dobra cena), rzepak 2350.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4100
10 godzin temu, rafal3939 napisał:

Udrycze, Łabunie Grula na obecną chwilę pszenica 700 wymiana, 660 gotówka, jęczmień 520 wymiana, , polifoska 6 2160

To że ktoś daje takie ceny to w pewnym stopniu wina okolicznych rolników, gdyby zmienili odbiorcę , zainwestowali w silosy, sprzedawali np. do Agrii , Cargila ,ProCamu , to i taki  złodziej by musiał  płacić  uczciwie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25724

Nauczcie się że złodziej to jak nie płaci tego co obiecał czy kroi na wadze i parametrach.

Jeśli płaci umówioną cenę to co najwyżej biznesmen przez małe b.

To prawie takie drugie prawo minimum Liebiega- cena będzie tak długo niska, dopóki znajdą się chętni za nią wozić.🤣😉 

A w temacie to sprzedam jęczmień. Drogo bo nie mam czasu na sprzedaż 🤭

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7606
11 godzin temu, rafal3939 napisał:

Udrycze, Łabunie Grula na obecną chwilę pszenica 700 wymiana, 660 gotówka, jęczmień 520 wymiana, , polifoska 6 2160

W tym roku to nie nakupi pszenicy bo za darmo mu nikt nie sprzeda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Nie wiecie ile ma zbiornik pojemność od claas tucano 320 2012 rok czyli uchylany do góry nie otwierany całkiem jak u nowszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5073
21 minut temu, Wicherek napisał:

To że ktoś daje takie ceny to w pewnym stopniu wina okolicznych rolników, gdyby zmienili odbiorcę , zainwestowali w silosy, sprzedawali np. do Agrii , Cargila ,ProCamu , to i taki  złodziej by musiał  płacić  uczciwie 

Rolnik to też złodziej i spekulant bo trzyma zboże w silosach zamiast sprzedać tanio, a na świecie ludzie głodują.......

  • Thanks 1
  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
12 godzin temu, rafal3939 napisał:

Udrycze, Łabunie Grula na obecną chwilę pszenica 700 wymiana, 660 gotówka, jęczmień 520 wymiana, , polifoska 6 2160

  Gotówka  660 zł pszenica  a wymiana za syberyjski węgiel z kamieniem po  700  zł   nie mogę się doczekać  kiedy trochę wymłócę i  jak najszybciej przywiozę  na wymianę .    

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

ja dzis wymłóciłem troche pszenicy gleba 4a i 4b kuj pom piasek slabogliniasty taki poslad ze szok chyba na prty tego nikt nie wezmie mluce na slabych wiatrach bo wszystko z tylu wylatuje 4 t bedzie na wiecej nie licze odmian euforia brana z centrali 400kg saletry i 2 razy grzyb interes zycia upały ja spalily

 

Edytowano przez slawekz1975
błedy
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
12 godzin temu, rafal3939 napisał:

Udrycze, Łabunie Grula na obecną chwilę pszenica 700 wymiana, 660 gotówka, jęczmień 520 wymiana, , polifoska 6 2160

Ale ma ceny matko... 

1 godzinę temu, Leszy napisał:

Rolnik to też złodziej i spekulant bo trzyma zboże w silosach zamiast sprzedać tanio, a na świecie ludzie głodują.......

Daj kontakt do tego agrii jakoś ostanio o nich cicho czyżby znowu się przekszlcali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Jeżeli mogę być obiektywny to taki skupiko-złodziej każdy może sobie otworzyc i rżnąć chłopstwo jak leci. Pojeździłem troche po polach nie wiem jak u was ale szału nie ma ziarno drobne lekkie pozapalane - wasza  zazdraszczana  hrubieszowsczyzna lipa max 7 ton bez parametrów może gluten.. Ceny zbóż hmm    kukurydza daje rade i rośnie wiec pszenica dopiero po nowym roku może będzie cena godziwa... abym sie mylił...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
11 godzin temu, tomek904 napisał:

pszenica na sierpień 930netto dap Gdynia

 

PLN+VAT DOSTARCZONE PORT Pszenica 930-940 Pszenzyto 810-820 Zyto 700-710 Jeczmien 710-740 Groch 1010-1030 Rzepak 2370-2400

 

 

SMS z Good grain

 

Ta cena na Rzepak to cena z miejsca czy z dostawą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
8 minut temu, slawekz1975 napisał:

ja dzis wymłóciłem troche pszenicy gleba 4a i 4b kuj pom piasek slabogliniasty taki poslad ze szok chyba na prty tego nikt nie wezmie mluce na slabych wiatrach bo wszystko z tylu wylatuje 4 t bedzie na wiecej nie licze odmian euforia brana z centrali 400kg saletry i 2 razy grzyb interes zycia upały ja spalily

 

 jak na port nie wezmą to dawaj do Łabuń albo Udrycz .😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

To że ktoś daje takie ceny to w pewnym stopniu wina okolicznych rolników, gdyby zmienili odbiorcę , zainwestowali w silosy, sprzedawali np. do Agrii , Cargila ,ProCamu , to i taki  złodziej by musiał  płacić  uczciwie 

Zastanów się trochę co piszesz, bo rolnicy opływają w gotówce i nie potrzebują na paliwo, opłaty , zapłata za kombajn i na uj wie co jeszcze, większość to przyczepa dwie trzy góra, a według ciebie, sprzedają bo nie chce im się zwalać pewnie i do tego całe wagony. Oj ludzie ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
59 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

 jak na port nie wezmą to dawaj do Łabuń albo Udrycz .😀

Zawsze jak czytam posty z Waszych stron to zazdroszczę, że tak daleko mam do elitarnego skupu w Łabuniach. Handlować z takim januszem biznesu to zaszczyt.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj