Polecane posty

Zdzinio    325
17 minut temu, alfa napisał:

Dużo ha przez 600 godzin 

Średnio 1.5 h/godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
7 minut temu, Zdzinio napisał:

Średnio 1.5 h/godz

Jak awaryjność Obsługa ogólnie jaka kosa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
8 godzin temu, QuQurydza napisał:

Pszenica w Ameryce  Płd. 3 noce z rzędu mróz nawet do -9C.

U nas też się zdarzają takie przymrozki w takiej fazie pszenicy , także  ta wiadomość to jedynie jako ciekawostka że na półkuli południowej teraz przymrozki są .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
3 godziny temu, alfa napisał:

Jak awaryjność Obsługa ogólnie jaka kosa? 

Narazie tfu tfu cisza heder do zboża 4.3 A do kuku 5 rzędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Jakby nie kuku to by zrobił 200 godzin ,dlatego się dziwiłem ,ale jak tyle robi to sie amortyzuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
12 godzin temu, alfa napisał:

800 netto pasza sprzedawać czy magazynować ? 

ja bym sprzedał, jeszcze jak prosto z pola to cena lux; pszenica nie będzie wiecznie po 1000zł, wielu się przejedzie z magazynowaniem

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060

 W Styczniu 1200 netto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

Wicherek

szum robisz chłopie z cenami ziarna ,  silosami  i magazynowaniem , a prawda jest taka że magazynować nie będzie co

jak ten poślad na porty się nie załapie , świnie do zimy wybiją , kury do wiosny to będziesz siedział w tych magazynach i beczał !!!!

800 jak leci  spod kombajnu na takie cyrki jakie są w hodowli  to sensu magazynowania nie widze

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
8 godzin temu, nie napisał:

ja bym sprzedał, jeszcze jak prosto z pola to cena lux; pszenica nie będzie wiecznie po 1000zł, wielu się przejedzie z magazynowaniem

Widzisz co się dzieje w świecie ?Jak wszystko drożeje po 50 100 a nawet więcej procent? A my mamy pszenicę sprzedawać po 800 ?Taką cenę już można było dostać 15 lat temu a nie teraz przy tych kosztach.Ja osobiście też będę musiał coś sprzedać bo z czegoś trzeba żyć ale nie uważam ,że przy tych kosztach jakie się przyszłościowo rysują przenica po 800 to lux!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

To że wszystko drożeje to każdy widzi , ale na zboża ty ceny nie będziesz ustalał , tylko światowy biznes i krawaciarze spekulanci . I niestety czy tego chcemy czy nie , to i tak musimy się do tego dostosować , bo cenę to możemy wystawić nawet i 1200 , ale jak świat będzie płacił poniżej 1000 , to prędzej ta nasza zgnije czy robale ją wpier..lą , niż się znajdzie na nią kupiec .

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Nigdy tego nie robiłem ale jeśli mam teraz sprzedać po 800, to raczej jeszcze dokupię po tej cenie. U mnie z urodzajem szału nie będzie, miejsca w magazynie sporo a i przy późniejszej sprzedaży ilość ma wpływ na cenę. Hasła typu, że hodowli nie ma i nikt nie kupi, to słyszę już od 20 lat. Kiedyś hodowla była i ceny też nie porywały. Największym zagrożeniem spadku cen zbóż, to chyba jednak import, na który jednak się nie zapowiada, bo w tym temacie to decydują giełdy światowe a naszym skupującym daleko do nich

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Udrycze, Łabunie Grula na obecną chwilę pszenica 700 wymiana, 660 gotówka, jęczmień 520 wymiana, , polifoska 6 2160

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Niemożliwe że aż tak was okradają... Rola Człuchów wszystkie pozycje w cenniku na plus. Żyto 650,pszenżyto 760,jęczmien 730,pszenica pasza 740, pszenica 12.5 870,owies 520. Łubin 1000, rzepak 2250. Oczywiście netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś bobik będzie miał na sprzedaż? potrzebuje 200t


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

pszenica na sierpień 930netto dap Gdynia


PLN+VAT DOSTARCZONE PORT Pszenica 930-940 Pszenzyto 810-820 Zyto 700-710 Jeczmien 710-740 Groch 1010-1030 Rzepak 2370-2400


SMS z Good grain

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29
3 godziny temu, stach12 napisał:

Wicherek

szum robisz chłopie z cenami ziarna ,  silosami  i magazynowaniem , a prawda jest taka że magazynować nie będzie co

jak ten poślad na porty się nie załapie , świnie do zimy wybiją , kury do wiosny to będziesz siedział w tych magazynach i beczał !!!!

800 jak leci  spod kombajnu na takie cyrki jakie są w hodowli  to sensu magazynowania nie widze

wicherek dobrze radzi wiec nie gadaj że cena 800 jest taka dobra a zboża globalnie będzie brakować i to jest pewne, oczywiście wszystko zależy też od ilości im więcej zmagazynujesz tym więcej możesz zyskać bo ten co ma 10 czy 20 ton to dla niego wielkiej różnicy nie zrobi

Edytowano przez lukszat
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zaraz za owies taka cena


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
6 godzin temu, rumcio40 napisał:

Nigdy tego nie robiłem ale jeśli mam teraz sprzedać po 800, to raczej jeszcze dokupię po tej cenie. U mnie z urodzajem szału nie będzie, miejsca w magazynie sporo a i przy późniejszej sprzedaży ilość ma wpływ na cenę. Hasła typu, że hodowli nie ma i nikt nie kupi, to słyszę już od 20 lat. Kiedyś hodowla była i ceny też nie porywały. Największym zagrożeniem spadku cen zbóż, to chyba jednak import, na który jednak się nie zapowiada, bo w tym temacie to decydują giełdy światowe a naszym skupującym daleko do nich

Jedyne znaczenie dla cen u nas będzie miał eksport, nie bedzie eksportu nie będzie ceny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A ja tam jestem za tym że kto ma i sprzedaje w żniwa niech dalej sprzedaje, bo jak wszyscy by magazynowali to po nowym roku by nie było ceny bo wszyscy by wiezli i cena by i tak spadała, tak jak to jest w żniwa, im więcej ludzi wiezie tym szybciej cena spada, ja zawsze magazynuje i dalej będę I nigdy nie biorę kredyt na śor czy nawóz, i tym bardziej nie wioze na wymianę,  zawsze gotówka i jest pole do negocjacji ceny podczas zakupów. 

Edytowano przez Pronar82a
  • Thanks 1

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie Bugaj. Ceny netto zł/tona nowy zbiór pszenica k 830, p 790, pszenżyto 700, jęczmień 650, żyto 600 (żyto według mnie dobra cena), rzepak 2350.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
10 godzin temu, rafal3939 napisał:

Udrycze, Łabunie Grula na obecną chwilę pszenica 700 wymiana, 660 gotówka, jęczmień 520 wymiana, , polifoska 6 2160

To że ktoś daje takie ceny to w pewnym stopniu wina okolicznych rolników, gdyby zmienili odbiorcę , zainwestowali w silosy, sprzedawali np. do Agrii , Cargila ,ProCamu , to i taki  złodziej by musiał  płacić  uczciwie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj