Polecane posty

Gość   
Gość

No takie to są, ale o takich co by nie pozwalały na koszenie to nie słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowiek  niby się cieszy że może u nas będą lepsze ceny ale tak na prawdę to szkoda tych farmerów. Często to są bankructwa albo zadłużenia ciągnące się kilkanaście lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, masa24 napisał:

1.7 -1.9 pszenicy do zwykłego bizona . Dobre dobre . To już wam skad wasze plony

Znajomy hobbysta często workuje i pod korek nasypany zbiornik , przy dobrej gęstości to koło 2 ton pszenicy jarki jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

To zależy od odmiany pszenicy jedna lęka a druga ciężka jest szalona różnica .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761

Potwierdzam, wszystko zależy od gęstości pszenicy.

Miałem w jednym roku gęstość 860 i plon 7,3. Pierwsze 3 zbiorniki kombajnista przesypał za kołnierz  bo go plon zaskoczył. Było 2t w zbiorniku. A hektarvśrednio zrobił w 55minut. Koszone wysoko, a pszenica niska, więc przerabiał ziarno i plewy. W dołkach niestety wyrzucił na tyle dużo że nie szło zaorać.😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Partyzant85 napisał:

Chyba razem z wozem.

Co Ty człowieku możesz wiedzieć 🙆‍♂️ na ryby jedź z tymi widłami 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więcej od Ciebie dzieciaczku🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Czy tak trudno jest uwzględnić pojemność zbiornika w litrach (albo m3) i przemnożyć przez gęstość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1840

Dobra koniec tego pitu pitu pszenica na Matifie 216 Euro. We wrześniu będzie 900 netto za pasze. Piszcie jak tam w skupach u was 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Zależy jaki kombajn. Zazwyczaj jest 30-40 zł za hektar w dużych kombajnach typu lexion, a on skosi i 3 hektary na godzinę 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W okolicy duże gospodarstwo w tamtym roku dawało 25 zł za ha kombajn jakiś duży Class , to kombajnista pokosił dzień i mówi że dziękuje i nie będzie kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Wymiana wszystkich filtrów i olejów przezbrojenie w sumie 7 godz pracy jednego mechanika = 7500 claas tucano 320!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
14 minut temu, Zdzinio napisał:

Wymiana wszystkich filtrów i olejów przezbrojenie w sumie 7 godz pracy jednego mechanika = 7500 claas tucano 320!

Robił serwis? Sam nie mogłeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968
5 godzin temu, Ursus932 napisał:

W okolicy duże gospodarstwo w tamtym roku dawało 25 zł za ha kombajn jakiś duży Class , to kombajnista pokosił dzień i mówi że dziękuje i nie będzie kosił

Niech machnie lekką ręką 2hektary na godzinke czyli 50zł X 8 godz 400zł za siedzenie na d*pie rano przesmaruje. PO co ma robic jak mu 500plus dadzą a na piwo za 2zł starczy...

A propos serwisu Claas drogi a new hollannd za taki kawałek silikonu śpiewa sobie 1000zł brutto.. Apropos kosił ktoś pszenice jak po tych upałach na moje oko lipa jest bo za 4 dni z zielonej zrobiła sie żółta brak zapasów , nieurodzaj = wysokie ceny co wy na to ?

Screenshot 2021-07-19 at 23-17-12 Panel przyciski joysticka New Holland TC 47774922.png

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
8 godzin temu, MarekUA napisał:

Niech machnie lekką ręką 2hektary na godzinke czyli 50zł X 8 godz 400zł za siedzenie na d*pie rano przesmaruje. PO co ma robic jak mu 500plus dadzą a na piwo za 2zł starczy...

A propos serwisu Claas drogi a new hollannd za taki kawałek silikonu śpiewa sobie 1000zł brutto.. Apropos kosił ktoś pszenice jak po tych upałach na moje oko lipa jest bo za 4 dni z zielonej zrobiła sie żółta brak zapasów , nieurodzaj = wysokie ceny co wy na to ?

Screenshot 2021-07-19 at 23-17-12 Panel przyciski joysticka New Holland TC 47774922.png

Ten panel jeszcze gorzej pojeb... niż w clasie! A co do serwisu to jeszcze ich wziąłem bo dopiero kombajn ma dwa lata i chciałem podejżeć co i jak, następny już sam będę robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465

To u mnie w New Holland TC 4.90 za serwis , wymiana 5 filtrów wymiana oleju w silniku przegląd ogólny kombajnu z regulacją napięcia łańcuchów podajników , wziął 1950 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Zdzinio napisał:

Wymiana wszystkich filtrów i olejów przezbrojenie w sumie 7 godz pracy jednego mechanika = 7500 claas tucano 320!

za samą robociznę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8543
15 godzin temu, Ursus932 napisał:

W okolicy duże gospodarstwo w tamtym roku dawało 25 zł za ha kombajn jakiś duży Class , to kombajnista pokosił dzień i mówi że dziękuje i nie będzie kosił

Jeśli tylko od hektara to się nie dziwię ,bo można i tych 25 na dzień nie zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
9 godzin temu, MarekUA napisał:

Niech machnie lekką ręką 2hektary na godzinke czyli 50zł X 8 godz 400zł za siedzenie na d*pie rano przesmaruje. PO co ma robic jak mu 500plus dadzą a na piwo za 2zł starczy...

A propos serwisu Claas drogi a new hollannd za taki kawałek silikonu śpiewa sobie 1000zł brutto.. Apropos kosił ktoś pszenice jak po tych upałach na moje oko lipa jest bo za 4 dni z zielonej zrobiła sie żółta brak zapasów , nieurodzaj = wysokie ceny co wy na to ?

Screenshot 2021-07-19 at 23-17-12 Panel przyciski joysticka New Holland TC 47774922.png

W claasie  kogut oryginalny prawie 1000 zł 😀 wentylator od chłodnicy 3000 netto.  

Jęczmień w skupie w dół. Z kim nie gadam to mówi że w tym roku będzie magazynować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15405

To po co takimi drogimi kombajnami kosić?

Dziś kołorziejczyk daje lajwy na żywo jak bambry traktorami za miliony protestują.

Tańszego niż 100000 nie widać

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj