Polecane posty

galan99    7583

Ja wiem że wiesz ale nie wszyscy wiedzą że jak ceny zaczną spadać lub nie będą tak atrakcyjne jak teraz są na pszenicę i rzepak kuku i typ a dane produkty spożywcze i do produkcji będą rosły wiec jak to będzie się miało byle jak jak była d*pa z tyłu tak jest .

Ekonomi nie da się oszukać w żaden sposób na wszystko musi być pokrycie  finansowe . Musi być zysk bo jak słyszę wyszedłem na 0 albo do łożyłem to jak to się ma , jak dołożyłeś to stratny jesteś zabrałeś wcześniej wypracowany zysk lu na zero niema na życie .

 

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

To czas na podwyżki cen gruntów ornych. Bym się lepiej poczuł bo drogo płaciłem😆

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tak by wszysko podrożało, a pszenica mogła zostać na poziomie ze żniw.

Jak dobrze pamiętam nawozy na wiosnę prawie zawsze drożały A w tym roku wielki krzyk. Ciekawe kto by je latem kupował jak by cena była stała. A co do cen pszenicy wszyscy krzyczą że drogą A ona ledwo sięga szczytu z przed 8 lat na giełdzie nie mówiąc już o naszym podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie nie, często na żniwa dużo drożało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
30 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

lepiej by było jak byś otworzył konkurencje na tle tych handlarzy skoro wiesz, że lepiej zapłacisz. Nie dość, że lepiej zapłacisz i zrobisz dobrze rolnikom to ile więcej nakupisz!! 🤣🤣🤣🤣 wylewanie tych żalów zawsze bawi :D

Dobrze piszesz 

Jak obecnie za żyto płacisz? 

Lokalizacja 05-310 może być i na priw. 

20 minut temu, Agrest napisał:

To czas na podwyżki cen gruntów ornych. Bym się lepiej poczuł bo drogo płaciłem😆

 

Nikt nie kazał Ci tak drogo płacić 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Tu masz rację. Ale poczułem potrzebę pobudzenia naszej gospodarki poprzez wpuszczenie gotówki na rynek😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94
18 minut temu, Agrest napisał:

Tu masz rację. Ale poczułem potrzebę pobudzenia naszej gospodarki poprzez wpuszczenie gotówki na rynek😁

Ale  110 za hektar nie płaciłeś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Ja wiem że wiesz ale nie wszyscy wiedzą że jak ceny zaczną spadać lub nie będą tak atrakcyjne jak teraz są na pszenicę i rzepak kuku i typ a dane produkty spożywcze i do produkcji będą rosły wiec jak to będzie się miało byle jak jak była d*pa z tyłu tak jest .

Ekonomi nie da się oszukać w żaden sposób na wszystko musi być pokrycie  finansowe . Musi być zysk bo jak słyszę wyszedłem na 0 albo do łożyłem to jak to się ma , jak dołożyłeś to stratny jesteś zabrałeś wcześniej wypracowany zysk lu na zero niema na życie .

 

Jak sprzedałeś w żniwa  to nie truj nam tutaj d..........y !

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
43 minuty temu, Agrest napisał:

Tu masz rację. Ale poczułem potrzebę pobudzenia naszej gospodarki poprzez wpuszczenie gotówki na rynek😁

Czyli nakręcasz popyt a tym samym inflacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
27 minut temu, Wicherek napisał:

Jak sprzedałeś w żniwa  to nie truj nam tutaj d..........y !

Nie truję d*py bo jak pisałem kupiłem 3 ha pola po 40 tyś a teraz bym musiał zapłacić ponad 50 tyś wiec zyskałem na tym .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625
42 minuty temu, motorader18 napisał:

Ale  110 za hektar nie płaciłeś ? 

No jeszcze nie. Wszystko przede mną 😆

 

19 minut temu, jacek1296 napisał:

Czyli nakręcasz popyt a tym samym inflacje.

W sumie nic pewnego. Bo równie dobrze kupujący mógł skarpetę kupić i do zamrażarki gotówkę włożyć🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94
2 minuty temu, Agrest napisał:

No jeszcze nie. Wszystko przede mną 😆

U nas teraz było do sprzedania ziemia 2 ha stówa za hektar to kupił gościu co ma swojego 8 hektarów trzyma trochę bydła i chodzi do pracy . Pytam się go czy mu się to opłaca on że tak . Jak dzieci dorosną to podzieli to na dwóch synów i niech robią z tym co chcą. Dla niego ziemią to lokata . 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, motorader18 napisał:

U nas teraz było do sprzedania ziemia 2 ha stówa za hektar to kupił gościu co ma swojego 8 hektarów trzyma trochę bydła i chodzi do pracy . Pytam się go czy mu się to opłaca on że tak . Jak dzieci dorosną to podzieli to na dwóch synów i niech robią z tym co chcą. Dla niego ziemią to lokata . 

No tak bo co z pieniędzmi robić.

Swoją drogą 10 ha w tym roku za 2,5 stówy kupiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
15 minut temu, Zapracowany napisał:

No tak bo co z pieniędzmi robić.

Swoją drogą 10 ha w tym roku za 2,5 stówy kupiliśmy.

A tam wszyscy zdrowi byli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, wojak1986 napisał:

A tam wszyscy zdrowi byli?

Nie rozumię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625
17 minut temu, marian7k napisał:

@Agrest widzisz jak z ziemią udało Ci się .... Żałuję że wcześnie urodziłem się.

Jak mi się udało?

 Chyba sprzedającemu, bo dwa lata kupca szukał.

33 minuty temu, Zapracowany napisał:

No tak bo co z pieniędzmi robić.

Swoją drogą 10 ha w tym roku za 2,5 stówy kupiliśmy.

Gdzie tak tanio?

3,92 za 285 i 1,04 za 40.

Zostało około 6t pszenicy. Komu na małe auto???🤭

Doładuję jęczmieniem na pełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

@Agrest tak napisałem bo drożeje , nawet nie pamiętam po ile dałeś ( coś chyba było z budynkami )

Chyba sprzedającemu, bo dwa lata kupca szukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Nic nie drożeje. Mam w innej gminie rok ogłoszone niecałe 2 ha po 40 i nikt się nie interesuje. Ale profilaktycznie podniosłem cenę o 5tys😆

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Agrest napisał:

 

Gdzie tak tanio?

3,92 za 285 i 1,04 za 40.

Zostało około 6t pszenicy. Komu na małe auto???🤭

Doładuję jęczmieniem na pełne.

Na zachodzie, hodowli nie ma, chętnych bardzo dużo ale na dzierżawę. Niemiec dużo kupował ale pisiory wstrzymali.  każdy mówi że minim 40 za ha, ale jak przyjdzie co do czego to płacić nikt nie chce albo chce ale kasy nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
1 godzinę temu, chesterr87 napisał:

1016,5 zł brutto konsumpcja  nie ma co sie łakomić cena i tak dobra pora wywozić 

Skąd jesteś szczęściarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524
3 godziny temu, galan99 napisał:

Pszenica zdrożała o 45 % i teraz co się dzieje wszystko podrożało od paliwa po lizaka o 3,5 % na każdym produkcje spożywczym a do produkcji do 5 % i więcej ogólnie podsumować to do 50 % trzeba więcej płacić teraz za wszystko jak było . Te podwyżki pszenicy czy rzepaku już są zjedzone przez inflację .

Wszystko podrożalo 50% -umiesz liczyć ,raczej kiepsko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj