Polecane posty

magnum123    288
1 godzinę temu, jajonasz napisał:

Jeszcze Cie to dziwi? Przecież u handlarzy to tylko w tę stronę to tak szybko działa. Zaraz ludzie dostaną sraczki i się skończy na 750

Tak jest obizka 20 zl dziala bardziej "mobilizujaco" niz podwyzka 50 zl. No ale o to chodzi zeby wywolac  panike.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

czyli w skrócie cena może sie utrzymać na obecnym poziomie, ale nie musi


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

A może wzrośnie ? przecież do żniw daleko z Ukrainy na pewno nie przyjedzie bo tam cena wysoka.. za chwile ruskie nałożą cło na wywóz a nie słuchajcie bzdet ile to rolnicy nie mają pszenicy bo cyfry mówią że wywieźliśmy dużo więcej aniżeli przed rokiem. I cena na matifie nie bierze się z kosmosu. To że dziad skupy wykorzystują nas jak tylko siada i świadczy o tym że rolnik w tym kraju nie znaczy nic.

  • Like 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Ale średnio w kraju zbiory były wyższe a zapotrzebowanie na pasz dużo niższe ,więc całe nasze szczęście że tyle wypłynie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830
2 godziny temu, MarekUA napisał:

A może wzrośnie ? przecież do żniw daleko z Ukrainy na pewno nie przyjedzie bo tam cena wysoka.. za chwile ruskie nałożą cło na wywóz a nie słuchajcie bzdet ile to rolnicy nie mają pszenicy bo cyfry mówią że wywieźliśmy dużo więcej aniżeli przed rokiem. I cena na matifie nie bierze się z kosmosu. To że dziad skupy wykorzystują nas jak tylko siada i świadczy o tym że rolnik w tym kraju nie znaczy nic.

Na dzień 22.01 cena na Ukrainie pszenica locco port 953 zł tona, cena w portach  Rosji max 865 zł /t tyle daje Cargil, rosyjskie przedsiębiorstwa ok 50 zł mniej płacą, co do eksportu z Polski w poprzednim sezonie poszło ok 3,5mln ton , w obecnym od września poszło ok 1,5mln t , jednocześnie nastąpiło załamanie na rynku drobiu więc pszenicy na rynku będzie jeszcze więcej jak w poprzednim sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4107
3 godziny temu, lassie napisał:

pisałem wcześniej że towaru jest dużo to mi nie wierzyli niektórzy i jeszcze po mnie jechali a zagrywka z ceną 970 u kapki czysto psychologiczna dać cenę wysoką kupić 200-300 ton i obniżyć zaraz po spadku na giełdzie ,to są starzy wyjadacze 

Nikt Ci nie bronił podpisać z nimi umowy na 1000 ton  po 970 netto  i woziłbyś to do Lipca po stałej cenie ! 

3 minuty temu, danielhaker napisał:

Soja rekordowo droga, rzepak, kukurydza wysoko a pszenica miałaby nagle gwałtownie spadać?

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą, tekst „Kleay dowiddujesz się po ile jest aktualnie pszęnica w Wipaszu a Ty sprzedawales w żniwa po 630”

świetne  ! pewnie ma gumofilce na nogach !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15405

Lubelaki

Ma ktos na dziś info jak z wypłacalnością Jakubiuk Polubicze

Cena na dziś 

Owies 535 z vat

Pszenżyto 750 z vat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

wychodzi na to ze obnizka to jedyny sposób żeby zmotywować rolnika do sprzedaży pszenicy, do maja jeszcze daleko i obstawiam ze cena nie spadnie jakoś drastyczie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1547
50 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Lubelaki

Ma ktos na dziś info jak z wypłacalnością Jakubiuk Polubicze

Cena na dziś 

Owies 535 z vat

Pszenżyto 750 z vat

 

jakoś ostatnio nie handlowałem juz nim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1783
20 minut temu, dzikiWschód napisał:

wychodzi na to ze obnizka to jedyny sposób żeby zmotywować rolnika do sprzedaży pszenicy, do maja jeszcze daleko i obstawiam ze cena nie spadnie jakoś drastyczie.

Nie tylko pszenicy 

Ogólnie do sprzedaży  wszystkich płodów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15405
9 minut temu, XTRO napisał:

jakoś ostatnio nie handlowałem juz nim 

W październiku sprzedawałem to nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

czytam w necie artykul z początku grudnia ze zbiory pszenicy w australi są rekordowe a mimo to w Polsce pszenica bije rekordy cenowe, możemy tylko dyskutować bo tyle od nas zależy a tak naprawdę to cenę dyktuje garstka osób na świecie. Nie dziwie się spadkom o 50zl bo dali rolnikom nawet 1000zl i nie było sprzedaży teraz cena spadnie o kolejne 50zl żeby znowu dołożyć za jakiś czas

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
49 minut temu, Tomek90 napisał:

Jak cena łowsa??? 

Ja sprzedawalem parę dni temu po 550 brutto na skupie a trochę na lokalnym rynku wzieli po 600 ogólnie nie ma ruchu wielkiego na to zboze

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4107
1 godzinę temu, dzikiWschód napisał:

wychodzi na to ze obnizka to jedyny sposób żeby zmotywować rolnika do sprzedaży pszenicy, do maja jeszcze daleko i obstawiam ze cena nie spadnie jakoś drastyczie.

Co znaczy taka obniżka ? nic    , i tak wygrali wszyscy którzy w żniwa nie sprzedali  !   powiedzmy  średnio 200 zł na tonie , przy 15 tonach to już jest 3000 zł ( często miesięczna pensja )     12x 15 ton to jest 180 ton , jak ktoś tyle przechował to ma roczne pobory pracownika fizycznego ,    jeszcze raz pytam gdzie są ci co mówili że nie opłaca się przechowywać pszenicy ?

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    104

... nawet jak w moim przypadku prawie 300 zł na tonie, ale każdy rok jest inny i takie ceny jak teraz to wiecie, że nie było kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1783
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Co znaczy taka obniżka ? nic    , i tak wygrali wszyscy którzy w żniwa nie sprzedali  !   powiedzmy  średnio 200 zł na tonie , przy 15 tonach to już jest 3000 zł ( często miesięczna pensja )     12x 15 ton to jest 180 ton , jak ktoś tyle przechował to ma roczne pobory pracownika fizycznego ,    jeszcze raz pytam gdzie są ci co mówili że nie opłaca się przechowywać pszenicy ?

Ja pamiętam rok że w żniwa było drożej niż później 

Babcia w żniwa wtedy sprzedała owies koniarzowi po 800zł/to a na przednówku  był 3stówy tańszy 

A zresztą  każdy jest kowalem swojego losu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
3 godziny temu, Wicherek napisał:

Co znaczy taka obniżka ? nic    , i tak wygrali wszyscy którzy w żniwa nie sprzedali  !   powiedzmy  średnio 200 zł na tonie , przy 15 tonach to już jest 3000 zł ( często miesięczna pensja )     12x 15 ton to jest 180 ton , jak ktoś tyle przechował to ma roczne pobory pracownika fizycznego ,    jeszcze raz pytam gdzie są ci co mówili że nie opłaca się przechowywać pszenicy ?

Ja mam 100zl min zawsze co roku na przechowywaniu od 10 lat gospodarzenia a kto mi tlumaczy ze SIE NIE OPLACA to pozniej nawet na kombajn nie ma...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jakby w żniwa pszenica była po 800zł/t to raczej nikt nie powie, że to niska cena i nie opłaca się chociaż części towaru sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4107
2 godziny temu, PAN88 napisał:

Ja pamiętam rok że w żniwa było drożej niż później 

Babcia w żniwa wtedy sprzedała owies koniarzowi po 800zł/to a na przednówku  był 3stówy tańszy 

A zresztą  każdy jest kowalem swojego losu 

Te czasy już nie wrócą  !  teraz w Polsce rządzą porty , kiedyś to tak dobrze nie działało , na świecie jest wielkie ssanie na pszenicę  , kiedyś mówiono że Chińczyk chce zjeść  skrzydełko kurczaka a dzisiaj Chińczyk chce zjeść jajka na bekonie , co roku w Styczniu są bardzo dobre ceny na pszenicę i do tego czasu trzeba ja przechować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99
5 godzin temu, dzikiWschód napisał:

czytam w necie artykul z początku grudnia ze zbiory pszenicy w australi są rekordowe a mimo to w Polsce pszenica bije rekordy cenowe, możemy tylko dyskutować bo tyle od nas zależy a tak naprawdę to cenę dyktuje garstka osób na świecie. Nie dziwie się spadkom o 50zl bo dali rolnikom nawet 1000zl i nie było sprzedaży teraz cena spadnie o kolejne 50zl żeby znowu dołożyć za jakiś czas

Taaaa... Kołnierzyki na MATIFie zobaczyły, że Dżondery polskich rolników nie pędzą  do portu to zrobią cyk -10 Euro w dwa dni to przyjadą w podskokach :D 

Niestety w kraju praktycznie brak hodowli, więc cena zależy tylko od portów i dlatego cenniki zmieniają się tak płynnie. Dopóki mamy nadwyżkę w kraju to na pewno nie przekroczymy stawki jaka jest na giełdzie. 

Skupy/pośrednicy przy nagłej zwyżce ceny nie mogą tak samo szybko zareagować, bo mają kontrakty podpisane na dany tonaż i cenę i dopiero jak korzyść z podpisania nowej umowy przewyższy koszty niewywiązania się z kontraktu(kary umowne obowiązują) to zmienią cenę. Między innymi dlatego czasami oferują nagle +20-30zł więcej od innych w okolicy, bo muszą zrealizować kontrakty i bardziej opłaci się nie zarobić na przykładowo 100 tonach niż dostać karę, że w terminie nie dostarczyło się towaru :D

 Z kolei jak ceny lecą w dół to chcą wykorzystać swój moment i zarobić więcej, co nie powinno nikogo dziwić, bo 99,9% ludzi zrobiłoby to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4107
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Sprzedałeś czy trzymasz nadal?

do końca Kwietnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj