Polecane posty

farmer7613    2

U nas na wsi jeden odstawia do Ksawerowa chyba szału u niego nie ma bo dostawcy odeszli do mlekovity a z początku to miał sporo dostawców jak padło ozo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HackerHC    5
4 godziny temu, robert1226 napisał:

Na rok

Raczej  w mleczarniach progi od dostaw miesięcznych liczą więc tak podaję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16
2 godziny temu, HackerHC napisał:

Raczej  w mleczarniach progi od dostaw miesięcznych liczą więc tak podaję;)

Ty tak mówisz jakbyś naganiał do tej zlewni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HackerHC    5

Mi jest wszystko jedno. Każdy oddaje gdzie mu wygodnie. Kolega Mati2812820 poprosił o opinię to mu napisałem gdyż jako oddający mam możliwość się obiektywnie wypowiedzieć (w przeciwieństwie do znawców którzy najwięcej wiedzą co słychać w cudzych mleczarniach)

Edytowano przez HackerHC
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
20 godzin temu, robert1226 napisał:

To chłopaki z siasiedniej wioski co do nich oddają dobrze mówili że tam każdy ma inną cenę zależy jak gada . A mleko byle białe było.

Pewnie tak jak w łapach duzi i przydu..asy prezesa mają dużo, tyle a nawet i więcej niż u konkurencji a małym ochłapy rzucą i gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1396
Kurna Pany....Pasze +20-30proc i rośnie,nawozy +20proc i rośnie,Ropa w górę, stal +50 proc....maszyny kosmos.Co nas czeka?
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939

Temat rzeka , wczoraj zamówiony rzepak po nie całe 1600zł/t :) . Zobaczymy po ile mi zaraz pełnoprojcówkę przywiezie. Nawozy z poniedziałku na środę po 20-30 zł na tonie w górę ( PRZEZ 2 DNI ! ) 

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    535
5 minut temu, ThePerkins napisał:

Temat rzeka , wczoraj zamówiony rzepak po nie całe 1600zł/t :) . Zobaczymy po ile mi zaraz pełnoprojcówkę przywiezie. Nawozy z poniedziałku na środę po 20-30 zł na tonie w górę ( PRZEZ 2 DNI ! ) 

To rzepak w bardzo dobrej cenie kupiłeś. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7325

No ładnie idzie wszystko. Ja nawozy w listopadzie kupiłem, masakra jak drożeje. Teraz obudziłem się rzepaku wziąć na wiosnę i lato, ale chyba zrezygnuję, pszenżyto 650, otręby 650 🤦🤦 w sklepach śrubki dupki też wszystko mocno w górę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie ja wiem że jest ciężko ale weźcie sobie pod uwagę to co mają powiedzieć ci co mają świnie gdzie w skupie są po 2,7 zł. A tak po za tym aby przy tych cenach dodatków zeby  żyło nam się dobrze to cena mleka powinna być 1,8 to bym uważał że nie jest źle ale te 1,5 czy 1,6 to jest krzywdzące dla nas A co do polityki to teraz chyba konfederacja jest spoko takie jest moje zdanie.   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939

Prawda jest taka, że w PL nie będzie nigdy dobrych rządów. Na przestrzeni wieków było tak samo, jest i będzie bo taki nasz narodowy charakter. Łapczywość, aby somsiadowi się nie wiodło, złodziejstwo, układziki a jak inny się do koryta dopcha to szukają zwolenników za granicą i mieszają do szamba. Pisuar wszystkich teraz ładnie dobija, kwestia czasu jak i u nas będą problemy... Podatek od tego, od tamtego niedługo od oddychania Ci dadzą bo nie ma za co wypłacać obiecanych 14-stek , pińćstów dla Brajanków, potem jeszcze Dżesikom książki kupić, nie ma już z czego pieniędzy wziąć to już i bony na wakacje. Za jakiś czas to i  dojdzie do tego , że nie będziesz mógł kondona kupić bo to nie zgodne z wiarą. Ojciec Tadzio to już wgl inny temat, który odsuwa ludzi od Kościoła niestety ... wgl oni też się mieszają w politykę i dziwią się , że wiernych nie ma. Smutne ale prawdziwe, jeszcze korona... Co do mleczarstwa to mamy organizacje EKO, które prędzej czy później do d*py dobiorą się każdemu, ch*j że oni kastrują sobie kotki i pieski w miastach, ty świni nie możesz bo ona cierpi, krowy to już wgl tortury cielaki płaczą, krowy są gwałcone, wykorzystywane. Poczytałem sobie kiedyś te białe kłamstwa to aż się za głowę łapałem co to się dzieje, a wiecie kto się pruje o takie rzeczy najbardziej?, wszystkie struktury LGBT, nie mam nic do tych ludzi, niech sobie żyją jak chcą i robią co chcą tylko niech się nie wpierdalają w czyjeś ŻYCIE !. Odezwałem się tam na fejsie to jacyś za przeproszeniem "czuby" wyzywały mnie od padlinożerców , krew na ręku mam. Prawda jest taka, że oni traktują gorzej ludzi jak zwierzęta ... :( 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Ja nie trzymam, jak mam jakieś inwestycje to szybko pakuję kasę. Problem zaczyna się kiedy jakaś inwestycja wymaga długiego oszczędzania, inflacja odbierze swoją część

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1396

Ale w co tu inwestować? w goapodarstwo? coraz bardziej mam wątpliwości... człowiek się rozwija latami a kilka decyzji rządu,kilka światowych korporacji i spekulantów i nas nie ma...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

No myślę że my jeszcze dożyjemy w upodleniu starości na naszych gospodarstwach ale nasze dzieciaki to już nie mają co o tym myśleć nawet 

Chyba, że nastąpi jakiś nieoczekiwany zwrot akcji. W co bardzo wątpię

 

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Właśnie nie bardzo widzę w co innego inwestować, niż własny biznes. Wolę zainwestować w maszynę która ułatwi mi pracę niż czekać na inflację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6791

Daniel weź napisz coś optymistycznego 😛 bo aż jutro się nie chce wstawać o 6 00 😛😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Wstań o 6.30 pospisz dłużej 😄😄😄 to tyle z optymistycznych wiadomości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
8 minut temu, radekz200 napisał:

Daniel weź napisz coś optymistycznego 😛 bo aż jutro się nie chce wstawać o 6 00 😛😛

Daniel to od lat tu narzeka jak to źle jest i nie warto, a sam ciągle maszyn kupuje, infrastrukture buduje, a pewnie wszystkiego i tak w galerii nie pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj